Hobbyhood / Gry towarzyskie / Dart /
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadszedł czas Gerwyna Price’a! Walijski darter zwycięzcą World Grand Prix 2020!

Gerwyn Price po raz pierwszy w karierze wygrał prestiżowe zawody z cyklu World Grand Prix. W finale Walijczyk pokonał 5:2 największą niespodziankę turnieju, Holendra Dirka van Duijvenbode.

The Iceman przeszedł jak burza przez zakończone w poniedziałek World Grand Prix, oddając rywalom łącznie 6 setów. W decydującej rozgrywce okazał się lepszy od debiutanta – Dirka van Duijvenbode. Sensacyjny Holender w ćwierćfinale pokonał Gary’ego Andersona (9. miejsce w światowym rankingu), a w półfinale wyeliminował Simona Whitlocka (15), który z kolei wcześniej sprawił ogromną niespodziankę eliminując głównego faworyta całej imprezy, Michaela van Gerwena (1).

Dla Price’a obecny sezon mógłby się nie kończyć. Były rugbysta notuje bowiem spektakularną serię 22 zwycięstw w 23 ostatnich pojedynkach, a jedynym zawodnikiem, który potrafił pokonać go w tym czasie był nieoczekiwanie Devon Petersen (6:5 na German Darts Championship).

Triumf Brytyjczyka w Ricoh Arena wywołał także dyskusje na temat najlepszego dartera świata. W tym roku popularny Mighty Mike, uznawany dotychczas za niekwestionowanego hegemona, zaliczył bowiem kilka znaczących niepowodzeń – oprócz wspomnianej porażki z Whitlockiem, van Gerwen odpadł też na etapie 1/16 turnieju finałowego World Series od Darts, w którym najlepszy okazał się właśnie Price. W sumie na przestrzeni minionych tygodni 35-latek zwyciężał w aż czterech różnych turniejach!

„Wygrałem cztery z pięciu zawodów, jestem zatem w dobrym miejscu. Wykonuję swoją robotę właściwie i dopóki wygrywam, będę piął się po tej drabinie. Potrzebuję jednak zwycięstwa w Mistrzostwach Świata, jeśli chcę zostać numerem jeden, więc miejmy nadzieję, że pewnego dnia to zrobię” – zapowiada Price.

Przeżywający swój najlepszy okres w zawodowej karierze Walijczyk stoi zatem przed niepowtarzalną szansą, aby niebawem zdystansować MVG i przejąć od niego miano światowej „jedynki”. Do końca roku obaj panowie będą mieli jeszcze kilka okazji, aby skonfrontować siły w bezpośrednim pojedynku – być może już podczas listopadowego Grand Slam of Darts, gdzie tytułu będzie bronił także Price.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Losowe artykuły