Hobbyhood / Gry towarzyskie / Tenis stołowy /
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Turniej Top 16 w Montreux przełożony z powodu koronawirusa

Na nieco ponad kwartał przed planowanym terminem władze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego poinformowały o przesunięciu prestiżowego turnieju Top 16 Montreux 2021. Decyzja ETTU jest podyktowana stale zwiększającą się liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Europie, co skutkuje dodatkowymi obostrzeniami w wielu krajach, także w Szwajcarii.

Rząd Helwetów zdecydował się wprowadzić w ubiegłym miesiącu ogólnokrajowy obowiązek noszenia maseczek ochronnych we wszystkich miejscach publicznych, a także zabronił dużych zgromadzeń. W ojczyźnie Rachel Moret (najwyżej notowana obecnie tenisistka stołowa ze Szwajcarii – przyp. red.) nie stosowano wcześniej takich restrykcji. Mając zatem na uwadze wszystkie utrudnienia związane z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, działacze ETTU podjęli decyzję o przełożeniu jednego z najbardziej prestiżowych turniejów pingpongowych, który miał zostać rozegrany w dniach 6-7 lutego 2021 w Montreux. Rywalizacja europejskiej czołówki odbędzie się dopiero pod koniec przyszłego roku, już po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Turniej ITTF Europe Top-16 Cup dopiero od trzech edycji gości nad malowniczym Jeziorem Genewskim – wcześniej organizowany był w wielu miastach na Starym Kontynencie, ale nigdy nad Wisłą. Nie oznacza to jednak, że reprezentanci Polski nie odnosili sukcesów podczas tej prestiżowej imprezy. W ubiegłym roku Natalia Partyka otarła się o podium (ostatecznie zajęła 4. miejsce), zaś w 2009 roku triumfowała startująca pod biało-czerwoną flagą Li Qian. Sklasyfikowana aktualnie na 35. pozycji w rankingu ITTF zawodniczka wyprzedziła wówczas w klasyfikacji generalnej Li Jie broniącą barw Holandii. Z kolei w 2008 i 2010 uplasowała się na drugiej lokacie, tuż za Li Jiao (NED).

Przed trzydziestoma pięcioma laty bezkonkurencyjny w Top 16 był natomiast legendarny Andrzej Grubba. Złoty medalista Mistrzostw Europy 1982 w grze mieszanej okazał się lepszy w Barcelonie od wielu uznanych w tamtym okresie graczy – Jindřicha Panský’ego (Czechy), Mikaela Appelgrena (Szwecja), Jacques Secretina (Francja) i Jana Ove Waldnera (Szwecja).

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły