Hobbyhood / Hobby przygodowe /
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie na narty – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie wybrać, a także jakie kurorty zimowe warto odwiedzić w sezonie narciarskim.

Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie i życie nasze oraz naszych najbliższych, dlatego decydując się na zimowy wyjazd na narty, warto sprawdzić dostępne opcje związane z ubezpieczeniem. Dzięki temu zyskujemy pewność najlepszej opieki w przypadku niespodziewanych zdarzeń, a także odszkodowanie od poniesionych strat materialnych i zdrowotnych. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie wybrać, a także jakie kurorty zimowe warto odwiedzić w sezonie narciarskim.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?

Mówią, że zdrowie jest bezcenne, jednak w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń dodatkowa gotówka może pozwolić prościej uporać się z ich skutkami. Z tego powodu decydując się na zimowy wyjazd na narty, warto zadbać o odpowiednią polisę. Ubezpieczenie takie sprawdza się zarówno w razie wypadków na stoku, jak i poza nim, w drodze czy też w przypadku uszkodzenia lub zagubienia bagażu. 

Najtańsze polisy to koszt kilku złotych dziennie, z kolei większe pakiety kosztują około kilkunastu złotych. Ten niewielki wydatek może zagwarantować ubezpieczonemu odszkodowanie czy pomoc w leczeniu. Dowiedz się więcej tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce/.

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Szeroki wybór dostępnych wariantów sprawia, że każdy może znaleźć polisę dostosowaną do swoich potrzeb. W trakcie wyboru odpowiedniej opcji warto zdecydować się na pakiet zawierający w sobie OC, NNW oraz ubezpieczenie bagażu. Pierwsze z nich to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przydatne, gdy zdarzy nam się wypadek na stoku z naszej winy. Ubezpieczenie od następstwa nieszczęśliwych wypadków z kolei to gwarancja odszkodowania z przypadku urazów. Ubezpieczenie bagażu pozwoli pokryć koszty pakunku lub sprzętu sportowego w przypadku jego zgubienia, kradzieży bądź też zniszczenia. Wybierając pakiet, warto zadbać, aby zawierał on w sobie te właśnie opcje.

Dlaczego warto postawić na ferie zimowe w Szklarskiej Porębie?

Ta znajdująca się u podnóży Karkonoszy miejscowość to jeden z najpopularniejszych kurortów zimowych w polskich górach. Doceniana jest za urokliwe uliczki, niezwykłe widoki oraz pieczołowicie przygotowane trasy narciarskie. Ta miejscowość położona tuż przy polsko-czeskiej granicy przyciąga rok w rok szerokie grono turystów chcących spędzić aktywnie czas i nie bez powodu. 

Szklarska Poręba posiada szereg wyciągów narciarskich zlokalizowanych na terenie masywu szczytu Szrenica. Prowadzą na niego wyciągi narciarskie, a na górze utworzone zostały 4 trasy zjazdowe dostosowane do poziomu umiejętności użytkowników – czarna trasa zjazdowa FIS, nartostrada LoloBrygida (czerwona), nartostrada Śnieżynka (czerwona) i nartostrada Puchatek (niebieska). Swoje miejsce znajdą tam zarówno początkujący, średniozaawansowani jak i wytrawni narciarze i snowboardziści, dzięki czemu miejsce to jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin, a także przyjaciół posiadających różne stopnie umiejętności. Tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z białymi sportami, polecamy skorzystanie z usług szkółek narciarskich proponujących usługi zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/narty-w-szklarskiej-porebie/.

Jednak nie samym narciarstwem żyje człowiek podczas urlopu. W Szklarskiej Porębie nie brakuje szlaków do spacerów po majestatycznych górach oraz atrakcji turystycznych. Dodatkowo w mieście tym znaleźć można bogatą ofertę gastronomiczną, w tym sklepy z lokalnymi wyrobami, restauracje czy bary. Dla najmłodszych proponujemy wizyty w parkach rozrywki czy oślich łączkach, z kolei dorosłym polecamy odwiedzenie licznych muzeów czy wystaw. 

Fot. Bradley King/unsplash.com

Kategorie:
Hobby przygodowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły