Hobbyhood / News /
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dominik Pańka apeluje o legalizację pokera w Polsce!

Rozpoznawalny na całym świecie gracz pokera, Dominik Pańka, przekonuje, że poker to profesjonalna rozgrywka, która leży w naturze człowieka.

Nie da się ukryć, że dla fanów gier hazardowych Polska nie jest najbardziej przyjaznym krajem. Wokół gier takich jak poker krąży przekonanie o ich szkodliwości – finansowej i zdrowotnej. Jeden z najlepszych polskich zawodników Dominik Pańka przekonuje, że jest inaczej.

Poker – gra jak każda inna

Dla niewtajemniczonych poker automatycznie przywodzi na myśl ciemne zaułki i nielegalne rozgrywki albo sceny z „Cassino Royale”, gdzie przy stole zasiadają potężni biznesmeni i szefowie gangów. Taki stan rzeczy utrudnia oswojenie polskiego społeczeństwa z przekonaniem, że w gruncie rzeczy poker bardzo złożoną i fascynującą grą (niezupełnie losową) oraz że jego popularyzacja i nauczanie mogłyby przynieść dużo dobrego.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodowych graczy Dominik Pańka – którego największym sukcesem była wygrana turnieju, gdzie stawką było 1,5 mln dolarów – otwarcie krytykuje polski stan prawny dotyczący pokera i apeluje o jego legalizację. Stara się pokazać, że współcześnie poker traktowany jest na świecie profesjonalnie i że w Polsce mamy wielu młodych, świetnych zawodników, którym przydałoby się wsparcie.

Zdj. główne: Michał Parzuchowski/unsplash.com

Kategorie:
News

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły