Hobbyhood / News /
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krzysztof Ratajski zagra w prestiżowym turnieju Masters. „Polski Orzeł” poznał pierwszego rywala

Krzysztof Ratajski doszedł do ćwierćfinału niedawnych Mistrzostw Świata w darcie. Teraz najlepszy polski zawodnik zagra w kolejnej prestiżowej imprezie – Masters 2021, która pod koniec stycznia odbędzie się w angielskim Milton Keynes.

Po Mistrzostwach Świata PDC znacznie wzrosła w naszym kraju popularność darta i samego Krzysztofa Ratajskiego, który doszedł do najlepszej ósemki imprezy rozgrywanej w londyńskiej Alexandra Palace. Teraz przed 44-letnim graczem kolejne ciekawe wyzwanie – debiut w turnieju Masters.

Po ostatnich zmianach w regulaminie liczbę uczestników Mastersa zwiększono z 16 do 24, ale Polak i tak by w nim zagrał, bo obecnie zajmuje 14. lokatę w rankingu PDC. Liderem jest świeżo upieczony mistrz świata, Gerwyn Price.

Ośmiu najwyżej sklasyfikowanych w rankingu darterów zacznie rywalizację od drugiej rundy. Ratajski w pierwszej zmierzy się z Simonem Whitlockiem – Australijczykiem, którego pokonał podczas MŚ bez straty seta. W razie awansu czeka na niego zwycięzca zeszłorocznej edycji, Peter Wright.

Turniej odbędzie się w dniach 29-31 stycznia w Marshall Arena w Milton Keynes. Z powodu pandemii koronawirusa zabraknie niestety kibiców. Transmisje z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Losowe artykuły