Hobbyhood / News /
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Snookerzyści zbuntowali się przeciwko graniu z amatorami. O co chodzi?

Brytyjski zawodnik udzielił kontrowersyjnego wywiadu, w którym dyskredytuje amatorów snookera biorących udział w profesjonalnych zawodach.

Po dotkliwej porażce w turnieju UK Open legendarny snookerzysta Shaun Murphy ostro skomentował sposób prowadzenia rozgrywek w tourze. 

Zdaniem brytyjskiego zawodnika, który po niespodziewanej przegranej w pierwszej rundzie turnieju udzielił wywiad dla telewizji BBC, zawodnicy zajmujący się snookerem na poziomie amatorskim nie powinni być dopuszczani do gry w profesjonalnych zawodach. Murphy w rozmowie dodał: „Jest mi bardzo trudno po przegranej z kimś, kto nawet nie powinien być w tym budynku. To jest niesprawiedliwe i nie w porządku”. 

Oficjalne oświadczenie organizacji World Snooker 

Kontrowersyjna wypowiedź legendarnego sportowca wywołała natychmiastową reakcję międzynarodowej organizacji jednoczącej snookerzystów. Według członków World Snooker amatorzy grają według tych samych zasad co profesjonaliści, a ich wyniki pokazują, że mogą rywalizować na tym samym, wysokim poziomie sportowym, co zawodowi snookerzyści. Udział zawodników amatorskich ma także przyczyniać się do rozwoju dyscypliny i zwiększania jej popularności na świecie.

Zdj. główne: Marcelo Leal/unsplash.com

Kategorie:
News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Losowe artykuły