Hobbyhood / Zajęcia rekreacyjne /
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywny weekend w Polsce – jakie kierunki wybrać?

Szukasz pomysłów na ciekawy i bardzo aktywny weekend? Poznaj nasze trzy ekscytujące propozycje kierunków w Polsce, które zachwycą całą rodzinę!

Artykuł sponsorowany

Piękna pogoda za oknem sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Gdzie jednak warto się udać, aby spędzić aktywny weekend w Polsce? Poznaj kilka naszych propozycji kierunków, w których spędzisz kilka dni pełnych wrażeń!

Aktywny wypoczynek na łonie natury

Świetną propozycją, na aktywne spędzanie czasu będzie bez wątpienia przebywania na łonie natury. Jeśli chcesz spędzić swój wolny weekend na kilkugodzinnym spacerze lub miłej wycieczce rowerowej, podziwiając przy okazji faunę i florę charakterystyczną dla naszego kraju, to wspaniałym pomysłem będzie odwiedzenie Puszczy Kampinoskiej. Kampinoski Park Narodowy jest jednym z największych w Polsce, a przy okazji leży tuż poza granicami Warszawy. Jest to ponadto miejsce o dużej wartości historycznej. Znajdziesz tu między innymi Sosnę Powstańców oraz cmentarz ofiar egzekucji w Palmirach. Jeśli interesuje Cię dłuższy pobyt w tej okolicy, możesz mieć pewność, że znajdziesz liczne noclegi pod Warszawą w korzystnych cenach. Będzie to idealna okazja na aktywny city break.

Spływ kajakowy

Jeżeli zależy Ci na nieco bardziej ekstremalnych doznaniach, to doskonałą propozycją dla Ciebie będą spływy kajakowe. Taki spływ możesz zorganizować samodzielnie, jednak możesz też zdecydować się na udział w już zorganizowanym spływie – będziesz mieć wtedy dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz doświadczonych instruktorów kajakarstwa. Świetnym pomysłem będzie na przykład spływy kajakowe Drawa.  Jest to rzeka bardzo urozmaicona, dlatego też każdy znajdzie na szlaku coś dla siebie. Ponadto Drawa jest rzeką idealną zarówno dla początkujących kajakarzy, jak i dla tych nieco bardziej zaawansowanych.

Górska wędrówka

Doskonałym pomysłem na bardzo aktywne spędzanie czasu są wycieczki górskie. Gdzie jednak udać się na taką pieszą wędrówkę? Najpopularniejsze i najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce to między innymi „Bieszczadzka Koronka”, Góry Sowie, Trzy Korony, Szczeliniec Wielki, Śnieżka. Jeśli jesteś doświadczonym bywalcem górskich szlaków, to świetną propozycją będzie również Orla Perć, czyli jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych szlaków w Tatrach. Jeśli zaś szukasz czegoś mniej ekstremalnego, to z pewnością zachwyci Cię Tylicz Nocleg znajdziesz tam w prawdziwie malowniczym miejscu, a ponadto jest to doskonały kierunek dla rodzin z małymi dziećmi.

Zdjęcie główne: pexels.com/Josh Hild

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły