Hobbyhood / Zajęcia rekreacyjne /
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?

Czy w „Minecrafcie” można zbudować funkcjonalną szachownicę? Zacznij przygodę z królewską grą w wirtualnym świecie!

Partie szachowe osadzone w świecie „Minecrafta”? Dzięki nowej modyfikacji stworzonej przez jednego z graczy właśnie stało się to rzeczywistością! Robiący niemałe wrażenie „GameBlocks” aktualnie znajduje się w wersji beta.

Nowa modyfikacja dająca możliwość nauki gry w szachy lub warcaby wyszła spod ręki użytkownika o pseudonimie legoatoom. Projekt jest już gotowy do pobrania, pomimo że na razie miłośnicy „Minecrafta” i gier umysłowych będą musieli zadowolić się wersją beta

Jak będzie działać szachowa rozgrywka? „GameBlocks” wprowadza do gry dwa nowe bloki. Pierwszy z nich to szachownica, którą zbudujemy za pomocą dębowych i świerkowych płyt naciskowych. Do stworzenia pionków i figur będziemy musieli zaś sięgnąć po łupkowy bruk i blok kalcytu. Warto zaznaczyć, że każdy pionek i figura mają swój własny opis.

Obecnie modyfikacja jest dostępna w zaledwie kilku wersjach językowych, jednak wraz z upływem czasu ich wachlarz ma ulec zdecydowanemu poszerzeniu. Jedno jest pewne – na lepszy moment na naukę gry w szachy miłośnicy „Minecrafta” nie mają co czekać!

Źródło: pixabay.com/allinonemovie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły