Hobbyhood / Zajęcia rekreacyjne /
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Składniki warte dodania do sportowej diety

Chcesz cieszyć się wymarzoną sylwetką w jak najkrótszym czasie? Zobacz, jakie suplementy i dodatki powinny znaleźć się w diecie sportowca, by efekty ćwiczeń były widoczne jak najszybciej.

Artykuł sponsorowany

Aktywny tryb życia to lekarstwo na większość chorób cywilizacyjnych. Regularne uprawianie sportu jest bardzo wskazane niezależnie od płci, wieku czy stylu życia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jak dużym stopniu dieta wpływa na efekty ćwiczeń i jak bardzo może pomóc w osiągnięciu obranego celu. Podpowiadamy, jakie składniki warto wprowadzić do diety, gdy regularnie uprawia się sport.   

Gainery  

Są to odżywki przeznaczone dla osób, które chcą w szybkim tempie przybrać na masie. Intensywne i częste treningi sprawiają, że organizm spala bardzo dużo kalorii. Trudno jest je później “nadrobić” w diecie, by wyjść ze stanu stałego deficytu kalorycznego i nie chudnąć za dużo. Można oczywiście codziennie zajadać się frytkami i pizzą, ale taka dieta nie ma nic wspólnego ze zdrowym stylem życia i może zniwelować prozdrowotny wpływ sportu na organizm. Gainery to wysokokaloryczne preparaty, które pomagają wypełnić dzienne zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Dzięki tego rodzaju odżywkom możesz jeść tyle, ile chcesz, a nie tyle, ile musisz, aby nie chudnąć ponad swój cel. Dodatkowo w okresie robienia “masy”, gainer pomoże Ci szybciej wejść na wymaganą wagę.  

Spalacze tłuszczu  

Jeśli trenujesz z myślą o zrzuceniu kilku kilogramów i chcesz jak najszybciej zobaczyć efekty swojego wysiłku, możesz sięgnąć po suplementy wspomagające odchudzanie. Tabletki lub napoje przyspieszające spalanie tłuszczu, to tak zwane boostery metabolizmu. Zawierają składniki takie, jak zielona herbata, kapsaicyna czy l-karnityna, które przyspieszają przemianę materii i spalanie kalorii. Stosowanie suplementów na odchudzanie pozwala w szybkim tempie zauważyć rezultaty swoich ćwiczeń, dzięki czemu nie stracisz motywacji do dalszego wysiłku i w krótszym czasie osiągniesz swój wymarzony cel. Spalacze tłuszczu mogą pozytywnie wpłynąć na Twój organizm i poprawić stan zdrowia, ponieważ poza przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej, wspierają także oczyszczanie organizmu z toksyn i niepotrzebnych substancji.   

Odżywki białkowe   

W budowaniu masy mięśniowej niezwykle ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Jest ono głównym budulcem mięśni, dlatego nie może zabraknąć go w diecie sportowca. Odżywka BCAA to kompleks białek i niezbędnych aminokwasów, z których składa się tkanka mięśniowa, dzięki czemu łatwiej jest ją rozbudowywać. Tego rodzaju dodatki dietetyczne dla sportowców pomagają przyspieszyć efekty ćwiczeń i pozwalają osiągać lepsze wyniki podczas treningów. Ten suplement pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i uzupełnia dzienne zapotrzebowanie organizmu na białko.  

Fot.: Ella Olsson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły