Wojskowe modele do sklejania – wyzwanie nie tylko dla fanów World of Tanks
ModelarstwoZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wojskowe modele do sklejania – wyzwanie nie tylko dla fanów World of Tanks

Wyposażenie militarne to nie tylko czołgi, ale także wojskowe modele samolotów, okręty wojenne i lekka artyleria w postaci dział o różnych specyfikacjach. Poznaj wojskowe modele do sklejania!

Czołgi

Najpopularniejszy wojskowy pojazd, który umożliwia odtworzenie całej historycznej planszy. Większość z dostępnych na rynku zestawów zawiera nie tylko elementy samego pojazdu, ale także figurki żołnierzy charakterystycznych dla danego pułku. Fani gry komputerowej World of Tanks mogą wybrać konkretny model spośród setek rodzajów czołgów. Najpopularniejsze modele to między innymi czołgi o niskiej mobilności przeznaczone do likwidowania celów i zwiadów, modele o grubym pancerzu oraz mocnych działach, czy pojazdy posiadające masywne działa przebijające każdy cel.

Model czołgu do sklejenia można dopasowywać do okresu historycznego, konkretnej bitwy lub kraju produkcji. Model czołgu dobiera się też do aktualnych umiejętności i możliwości modelarza, wybierając odpowiednią dla siebie skalę projektu i liczbę części.

Samoloty wojskowe

Do maszyn wojskowych zaliczają się oczywiście samoloty, które brały udział w najpopularniejszych wojnach lub bitwach. Wybierając konkretny model, warto zdecydować się na kolekcję stworzoną dla danego okresu historycznego. Standardowo samoloty wojskowe podzielone są na te budowane do 1920 roku, projektowane i używane w militariach w okresie 1920-1949 oraz maszyny stworzone po 1949 roku.

Pierwsza kategoria dotyczy samolotów wojskowych z czasów I Wojny Światowej, czyli m.in. myśliwców dwupłatowych o drewnianej konstrukcji i funkcji zwiadowczej. Druga grupa to maszyny wykorzystujące nowocześniejsze rozwiązania technologiczne i biorące udział w historycznych działaniach wojennych.

Modele z tego okresu to zarówno myśliwce, bombowce, transportowce uzbrojone w karabiny, jak i działa pancerne. Samoloty produkowane po II Wojnie Światowej to kultowe maszyny, takie jak F16 czy myśliwce odrzutowe. Sklejanie modeli samolotów wojskowych idealnie uzupełni wojskową planszę modelarską.

Statki i okręty wojenne

Kolejnym typem wojskowych maszyn są modele poruszające się po wodzie. Większość sklepów modelarskich oferuje statki i okręty wojenne podzielone aż na dziewięć kategorii, w tym nowożytność, fantastykę, starożytność, średniowiecze czy modele wykorzystywane podczas największych na świecie wojen. W grupach można znaleźć pancerniki, łodzie podwodne, lotniskowce, niszczyciele, krążowniki, kanonierki, kutry torpedowe czy okręty desantowe.

Podobnie jak w przypadku pozostałych maszyn wojskowych, można wybrać odpowiednią skalę modelu oraz zestaw z odpowiednią liczbą części. Niektóre modele wymagają jedynie złożenia, jednak bardziej wymagające produkty pozwalają na większą pracę kreatywną modelarza. Oprócz samego złożenia okrętu należy go również samodzielne pomalować i uzupełnić specjalnymi grafikami z oznaczeniami okrętu.

Artyleria wojskowa

Uzupełnienie wojskowej kolekcji modelarskiej stanowi także dobór odpowiedniej artylerii wojskowej. Oprócz wojskowych pojazdów, niszczycieli czołgów czy ciągników artyleryjskich, warto sprawdzić kolejce dział oraz pojazdów pancernych. Wśród modeli historycznej artylerii wojskowej można znaleźć działa polowe, dalekonośne, przeciwlotnicze, przeciwpancerne, forteczne, oblężnicze, okrętowe, nadbrzeżne, górskie i o różnych rozmiarach kalibru. Dodatki artyleryjskie należy umiejętnie dopasować do innych elementów planszy wojskowej i połączyć z modelami wojskowymi.

Wzbogacona o artylerie kolekcja pokazuje wszechstronny przekrój urządzeń, pojazdów i wyposażenia wojskowego wykorzystywanego w danym okresie historycznym. Kompletna kolekcja modeli wojskowych wykorzystująca nie tylko popularne czołgi, ale także samoloty wojskowe czy okręty wojenne z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom militariów.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od czego zacząć zbieranie znaczków?
Od czego zacząć zbieranie znaczków?
Filatelistyka to zajęcie dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Tematyka znaczków rozciąga się od wydarzeń sportowych, legendarnych […]
Co daje regularne uprawianie sportu?
Co daje regularne uprawianie sportu?
Zastanawiasz się, dlaczego warto zacząć ćwiczyć? Przychodzimy z odpowiedzią i podpowiadamy, co daje regularny sport.
Dobre rolki dla dorosłych, czyli jakie?
Dobre rolki dla dorosłych, czyli jakie?
Dziś podpowiadamy, jakie rolki dla dorosłych wybrać, by cieszyć się jazdą.
Ostatnie wpisy