Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru? Co warto wiedzieć?
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru? Co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć wydawać by się mogło inaczej, to zakup roweru wcale nie jest trudnym zadaniem. Nieco zachodu wymaga jednak znalezienie takiego, który będzie jednocześnie dobry, a także przystępny cenowo, wobec czego nie zrujnuje domowego budżetu.

Ci, którzy nie znają się na rowerach, powinni przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Zastanowić należy się przede wszystkim nad tym, czy lepiej wybrać rower nowy, czy używany, a także jakiego typu – górski, szosowy, czy może trekkingowy? Wybór rodzajów jest naprawdę szeroki. Dodatkowo istotny będzie także rozmiar ramy, materiał, z jakiego została wykonana, a także wielkość kół. Jak poradzić sobie z zakupem i co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć przed zakupem roweru?

Wiele osób decyduje się na zakup nowego roweru w sklepie przede wszystkim z powodu gwarancji oraz świadomości, że nie ma potrzeby wymiany żadnych zużytych elementów. Wybierając rower używany, nigdy nie można mieć pewności, ile pieniędzy będzie trzeba w niego zainwestować ze względu na zużyte elementy. Co więcej, sklep rowerowy umożliwia szerszy wybór oraz przede wszystkim pomaga dopasować jednoślad do wymagań danej osoby.

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką trzeba przemyśleć, jest wybranie odpowiedniego rodzaju roweru. Choć wydaje się to na pozór prostym zadaniem, to jednak przytłaczająca ilość różnych typów potrafi niejednemu spędzić sen z powiek. W grę wchodzą bowiem rowery górskie, szosowe, trekkingowe, crossowe, fatbike, gravele, miejskie, enduro i wiele, wiele innych. Chcąc wybrać odpowiedni rodzaj, należy przede wszystkim zastanowić się nad warunkami, w których zamierza się jeździć – rowery do jeżdżenia tylko po asfalcie lub takie, które umożliwiają komfortowe poruszania się po górach lub bezdrożach, nieco się od siebie różnią. Istotne jest więc, aby dobrać rower do swoich preferencji – niektórym zależy na sztywnych i lekkich rowerach, natomiast innym na możliwości poruszania się w wyprostowanej pozycji za kierownicą.

Nie każdy zdaje sobie sprawę także z tego, że poszczególne rowery różnią się od siebie rozmiarami ramy. Choć jednoślad da się dopasować do konkretnej osoby, ustawiając jedynie siodełko i kierownicę na odpowiedniej wysokości, to jednak nie będzie to możliwe w absolutnie każdym przypadku. Ciężko bowiem wyobrazić sobie, że na rower dopasowany dla osoby wysokiej, o wzroście np. 190 cm, wsiądzie osoba mierząca 170 cm lub mniej. Z tego właśnie powodu ramę powinno się dobrać pod siebie – podobnie jak materiał, z którego została ona wykonana. Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość kół – dzieci, młodzież, a także niskie dorosłe osoby powinny szukać rowerów z mniejszymi kołami.

Sklep rowerowy oraz serwis rowerowy – jak wybrać najlepszy?

Zakup roweru w markecie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Sprzedażą takich sprzętów najczęściej zajmuje się jedynie powierzchownie przeszkolony pracownik, który często przesuwany jest między różnymi działami – ciężko więc w takim wypadku oczekiwać od niego dużego doświadczenia lub fachowej obsługi rodem z prowadzonego przez profesjonalistów sklepu rowerowego.

Najlepszą decyzją jest więc zakupienie roweru w sklepie, który posiada własny serwis, a jego personel może nie tylko pomóc w wyborze, ale również odpowiednio przygotować go do jazdy. Jeśli natomiast chce się kupić rower przez internet, najlepiej wybrać sklep internetowy z wysokiej jakości zdjęciami produktów, szczegółowymi opisami rowerów i jasno określonymi warunkami gwarancji.

Poszukując wartego uwagi serwisu lub sklepu rowerowego, dobrze jest zwracać uwagę na takie, które prowadzone są przez ludzi z pasją. Widać to na przykład po rozmowach ze sprzedawcami lub serwisantami. Jeśli okaże się, że sami nawet nie jeżdżą na rowerach, można ze smutkiem założyć, że niewiele wiedzą o tych dwukołowych pojazdach. W przypadku kiedy ma się okazję zobaczyć, z jaką pasją pracownicy próbują naprawić usterki w uszkodzonym rowerze, od razu można nabrać zaufania do danego serwisu lub sklepu. A przecież o zaufanie w tym wszystkim chodzi. Nikt nie lubi dokonywać zakupów w miejscu, które wzbudza podejrzenia i w żaden sposób do siebie nie zachęca.

Niektóre osoby traktują swój rower niczym samochód. Polegają na nim każdego dnia, nie tylko podczas rekreacyjnej jazdy, ale także poruszając się nim chociażby do pracy. Dobrze jest więc wybrać serwis, odpowiednio zajmie się rowerem i w razie potrzeby będzie w stanie szybko i sprawnie go naprawić. W salonie sprzedaży https://mocnerowery.pl/ pracują fachowcy i przede wszystkim również pasjonaci, którzy wiedzą, że jazda na rowerze potrafi być prawdziwym hobby i sposobem na świetne spędzenie wolnego czasu.

Zdjęcia: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rekordowa pula nagród w tegorocznym PDC World Cup of Darts
Rekordowa pula nagród w tegorocznym PDC World Cup of Darts
W najbliższy weekend zostanie rozegrana tegoroczna edycja jednego z ważniejszych wydarzeń w świecie darta – PDC World Cup of Darts. […]
Walka z zarostem rodem z Mistrzostw Europy? Zetnij go mistrzowsko z nowym trymerem!
Walka z zarostem rodem z Mistrzostw Europy? Zetnij go mistrzowsko z nowym trymerem!
Zadbana broda jest marzeniem wielu mężczyzn. Niestety, jej modelowanie nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Nierówna i […]
Tanganika czy Malawi – który biotyp wybrać?
Tanganika czy Malawi – który biotyp wybrać?
Pytanie dotyczące wyboru odpowiedniego biotypu zadaje sobie wielu początkujących akwarystów. Bywa, że niektórzy popełniają błąd, łącząc je w jednym zbiorniku. […]
Ostatnie wpisy