Bestselerowy cykl książek Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin” na przestrzeni lat dorobił się miana legendarnej serii nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Na podstawie słynnej powieści powstawały m.in. filmy, gry komputerowe, a ostatnio nawet serial Netfliksa. Słowem: trudno znaleźć osobę, która choćby raz w życiu nie natknęła się na profesję głównego bohatera. Popularność tytułowego Wiedźmina jest tak duża, że stworzenie gry planszowej osadzonej w realiach baśniowego świata nie było żadnym zaskoczeniem. Na czym polega „Wiedźmin: Gra Przygodowa” i dlaczego warto po nią sięgnąć?
Planszówka już na samym wstępie może zaintrygować nas za sprawą swojego twórcy, bowiem jej autorem jest prawdziwy weteran szeroko pojętej branży gier planszowych, karcianych, czy RPG – Ignacy Trzewiczek. Nazwisko polskiego wydawcy, kojarzonego również z niezwykle udanymi tworami, takimi jak Robinson Crusoe, 51 Stan, Osadnicy: Narodziny Imperium, Stronghold lub Pret-a-Porter, to zazwyczaj gwarancja wysokiej jakości i wielu godzin świetnej zabawy. Wobec tego, gdy przed niespełna siedmioma laty Trzewiczek zdecydował się na wydanie planszówki opartej na uwielbianym „Wiedźminie”, wysokie oczekiwania miłośników tego hobby były w pełni uzasadnione.
„Wiedźmin: Gra Przygodowa” oferuje mniej więcej dwugodzinną rozgrywkę przeznaczoną dla dwóch do czterech graczy. Uczestnicy mają niepowtarzalną możliwość wcielenia się w jedną z czterech sławnych postaci: Geralta z Rivii – pogromcę potworów oraz głównego bohatera całego uniwersum, jego charyzmatycznego przyjaciela Jaskra, kompetentną czarodziejkę Triss Merigold lub Yarpena Zigrina – wojowniczego krasnoluda. Każdy z bohaterów dysponuje rzecz jasna charakterystycznymi dla siebie zdolnościami oraz używa własnych środków do osiągnięcia celu, jakim jest zwycięstwo. Dzięki bogatej gamie możliwości planszówka może zapewnić nam przeżycie emocjonującej, pełnej wrażeń przygody.
#graplanszowa Czas na kilka słów o wiedźminskiej grze planszowej, która ma chyba tyle samo zwolenników i przeciwników….
Opublikowany przez Wiedźmin. Historia fenomenu Wtorek, 5 maja 2020
Niewątpliwą zaletą gry Trzewiczka jest również przejrzystość zasad – zwycięża gracz, który na koniec rozgrywki może pochwalić się największą liczbą uzyskanych punktów. Regularne punktowanie wcale nie jest jednak takie proste, bowiem w międzyczasie na krętej ścieżce do wygranej uczestników czekają mniej lub bardziej skomplikowane zadania. Walki z żądnymi krwi potworami, gromadzenie złota podczas coraz to bardziej ryzykownych misji, czy dbanie o rozwój swojej postaci to tylko kilka spośród licznych wyzwań, z którymi przyjdzie się zmierzyć graczom w przepełnionym ciekawymi historiami i intrygami świecie Wiedźmina.
„Wiedźmin: Gra Przygodowa” to planszówka, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika serii opowiadającej o przygodach zaradnego Geralta z Rivii, ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że nie jest ona przeznaczona również dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z uniwersum wykreowanym przez Sapkowskiego. Pomimo że znajomość wątków fabularnych oraz bohaterów na pewno może spotęgować wrażenia podczas rozgrywki, nie jest ona niezbędna do pokonania przeciwników i sięgnięcia po końcowy triumf.
Zdjęcie wyróżniające: BagoGames / Flickr