Osadnicy z Catanu – zbuduj swoją kolonię na niezamieszkałej wyspie
Gry planszoweZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osadnicy z Catanu – zbuduj swoją kolonię na niezamieszkałej wyspie

Osadnicy z Catanu (Catan) to gra planszowa, która podbiła serca milionów entuzjastów tego rodzaju rozrywki na całym świecie. Nic dziwnego – gołym okiem widać bowiem, że jej twórcy wspięli się na wyżyny kreatywności. Wciel się w jednego z osadników tytułowej wyspy, by przeżyć niezapomnianą przygodę!

Osadnicy z Catanu mogą poszczycić się mianem jednej z najczęściej nagradzanych gier na świecie. Pośród rozmaitych wyróżnień planszówka ma na koncie, m.in. tytuł Gry Roku 2005, kiedy to została ogłoszona najlepszym tytułem wydanym w Polsce. Choć od tego czasu minęło już ponad piętnaście lat, a otaczający nas świat zmienił się nie do poznania, Catan w dalszym ciągu budzi zainteresowanie i stale zyskuje coraz to nowych zwolenników.

Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w 3-4 osadników, którzy jako pierwsi dotarli na tajemniczą wyspę Catan. Każdy z graczy przewodzi własnej, nowo powstałej kolonii, którą rozbudowuje poprzez stawianie kolejnych osad, miast, a także dróg. W kontekście dynamicznego rozwoju kluczowe okaże się bogactwo wyspy w niezbędne surowce. Nasza kolonia nieustannie poszerza swoje zasięgi, handel kwietnie, więc nie ma żadnych powodów do niepokoju. Do czasu…

Opublikowany przez Osadnicy z Catanu Środa, 28 stycznia 2015

Tereny i zasoby wyspy Catan – choć rozległe – są jednak ograniczone, a zatem zbliża się nieunikniona walka pomiędzy graczami o surowce, ziemię oraz przede wszystkim władzę. Do sięgnięcia po ostateczne zwycięstwo potrzebne będą zarówno błyskotliwość, zmysł strategiczny, jak i zwyczajny łut szczęścia. W wyścigu o władzę triumfuje osadnik, który jako pierwszy uzyska dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart.

Niezwykle klarowne, przejrzyste zasady gry sprawiają, że Osadników z Catanu często poleca się osobom dopiero odkrywającym świat gier planszowych. Niezliczone i bardzo kreatywne scenariusze rozgrywki w połączeniu z koniecznością tworzenia własnej strategii oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji z pewnością przypadną natomiast do gustu każdemu weteranowi planszówek.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym kierować się przy wyborze tarczy do darta?
Czym kierować się przy wyborze tarczy do darta?
Dart (inaczej gra w lotki) jest popularną grą klubową, w którą z powodzeniem grać można również w domu czy hotelowym […]
Od zatruć po ochwat – o najczęstszych chorobach koni i przypadłościach w jeździectwie
Od zatruć po ochwat – o najczęstszych chorobach koni i przypadłościach w jeździectwie
Koń to nie zabawka. Sprawdź, jak o niego zadbać. Tłumaczymy wymagane podstawy!
Jak szybko wygrać w warcaby? Skorzystaj z porad polskiego arcymistrza!
Jak szybko wygrać w warcaby? Skorzystaj z porad polskiego arcymistrza!
W ilu ruchach można najszybciej wygrać w warcaby? Oto jeden z wariantów, który omawia Damian Reszka – czterokrotny mistrz Polski!
Ostatnie wpisy