Popularne oświetlenie LED – rodzaje i trendy na 2024 rok
Inne
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Popularne oświetlenie LED – rodzaje i trendy na 2024 rok

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Led czy halogen? Wybór powinien być prosty! Lampy sufitowe ledowe mają znacznie więcej zalet niż halogeny. Nowoczesne lampy LED są bardzo uniwersalne, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu każdego typu a ich wybór na rynku jest niezwykle szeroki. W odróżnieniu od halogenów, które wypełnione są gazem (zazwyczaj jodem), żarówki LED posiadają diody elektroluminescencyjne. Dzięki nim, podczas pracy pobierają aż o nawet 80% energii mniej niż żarówki wolframowe. Dla porównania, halogeny oszczędzają jedynie ok. 15-20% energii więcej od żarówek tradycyjnych. Lampy okręgi pozwalają zatem na zaoszczędzenie znacznie większej ilości energii. Są również o wiele bardziej wydajne od swoich „rywalek” i mogą świecić nawet o kilkadziesiąt tysięcy godzin więcej niż halogeny.

Lampy ledowe nie ulegają nadmiernemu nagrzewaniu się i są dostępne w różnych temperaturach barwowych. Oprócz tego są nieco droższym wyborem od halogenów, ale pozwalają znacząco obniżyć opłaty za prąd.

Plafon ledowy – przeznaczenie i montaż

Oświetlenie ledowe w postaci plafonu szczególnie polecamy montować w niewielkich lub niskich pomieszczeniach. Daje ono wystarczająco dużo światła i pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości przestrzeni.

Można zamocować go za pomocą wkrętarki. Uprzednio należy dokonać niezbędnych pomiarów i zaznaczyć ołówkiem punkt, w którym znajdzie się otwór na przewód elektryczny. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, montaż należy wykonywać przy wyłączonym zasilaniu. Przez wywiercony, oznaczony uprzednio otwór należy przeprowadzić kabel. Na przewody – pilnując odpowiednie ich kolejności – należy założyć kostkę elektryczną, mocno dokręcić ją, a następnie zamontować do niej zasilacz. Następnie, za pomocą kołków rozporowych należy przykręcić uchwyt montażowy. Jeśli plafon nie posiada źródła światła dołączonego do kompletu, przed dokręceniem lampy na stelaż, należy wkręcić żarówkę.

Listwy ledowe – podświetlenie stopni schodowych

Za pomocą takiego produktu jak listwa ledowa można efektownie oświetlić sufit, podłogę lub schodowe stopnie. Przy niewielkich kosztach, rozjaśnione w ten sposób pomieszczenie nabiera nowoczesnego i nieco luksusowego charakteru. Listwy zapewniają bezpieczny i trwały montaż – nie wahaj się i postaw na aluminiowe profile LED. Całą ofertę znajdziesz w sklepie z lampami Ardant, który do wyboru ma kilka tysięcy produktów.

Nowoczesne okręgi LED Maxlight – stylowe lampy wiszące

Energooszczędne lampy ze zintegrowanymi ledami to coraz częstszy wybór kupujących. Zupełnie nas to nie dziwi. Nie zużywają one bowiem zbyt wiele prądu, cechują się dużą trwałością, a przy tym niesamowicie wyglądają. Sprawdziliśmy, jakie najciekawsze lampy typu okręgi oferuje znana marka Maxlight. Spośród bogatej oferty wybraliśmy dla Was trzy topowe serie: Maxlight Queen, Maxlight Angel oraz Maxlight Prezzio.

Okręgi LED najczęściej montowane są w domowych salonach oraz w eleganckich sklepach i biurach. Nieco rzadziej wybierane są jako oświetlenie sypialni czy dużego holu. Nic nas jednak nie ogranicza!

Miedziana lampa sufitowa LED Maxlight Queen

Lampa wisząca Maxlight Queen składa się z 4 lśniących, miedzianych okręgów LED o różnej wielkości. Ich położenie można modyfikować za pomocą linek, na których są one zawieszone. W ten sposób łatwo uzyskuje się oświetlenie o niepowtarzalnym kształcie, które mocno zwraca na siebie uwagę. Mimo, że największy z okręgów ma średnicę 80 cm (pozostałe 60 cm, 50 cm i 40 cm), nie przytłaczają one wnętrza. Wręcz przeciwnie – delikatnie, nastrojowo rozświetlają one pomieszczenia, dodając im elegancji.

Białe okręgi LED Maxlight Angel

Lampa podwieszana Maxlight Angel to propozycja dla wszystkich tych, którzy kochają czystą biel. Trzy metalowe ringi, z których ona się składa, pomalowane są właśnie na ten kolor. Dopełnia je mleczne, akrylowe szkło, pod którym umieszczone są listwy LED. Okręgi można umieszczać równolegle względem siebie bądź asymetrycznie – położenie ustalamy za pomocą regulacji długości linek. Oświetlenie Angel dedykowane jest zwłaszcza wnętrzom skandynawskim, minimalistycznym i nowoczesnym. Dobrze odnajdzie się także jako stonowany dodatek w bogato urządzonych pomieszczeniach.

Oświetlenie LED glamour Maxlight Prezzio

Ringi LED w najbardziej eleganckim wydaniu? To mogą być tylko lampy Maxlight Prezzio. Pojedynczy okrąg o średnicy 60 cm ozdobiony jest na brzegach przepięknymi, świetlistymi kryształami, które przytwierdzono do chromowanej, błyszczącej ramy. Gdy włącza się światło, diody LED jeszcze bardziej rozświetlają kryształowe elementy, dzięki czemu uzyskuje się wspaniałe, rozproszone refleksy świetlne. Maksymalna wysokość opisywanej lampy to 150 cm, jednak bardzo łatwo można ją skrócić na przewodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkoła tańca w Krakowie – jak wybrać najlepszą?
Szkoła tańca w Krakowie – jak wybrać najlepszą?
Doradzamy, jak wybrać szkołę tańca.
Czy trzeba biegać w maseczkach na siłowni? Zobacz, co mówią aktualne przepisy
Czy trzeba biegać w maseczkach na siłowni? Zobacz, co mówią aktualne przepisy
Czy rozporządzenia nakazują Ci chodzić w maseczce w siłowni lub klubie fitness? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź!
Odkrywając tajemnice perfekcyjnego rzutu: technika i trening w grze w darta
Odkrywając tajemnice perfekcyjnego rzutu: technika i trening w grze w darta
Porozmawiajmy o tajnikach profesjonalnej gry w darta. Odkryj, jak technika i trening wpływają na perfekcyjny rzut, którego zazdroszczą nawet mistrzowie!
Ostatnie wpisy