Gdzie odbywają się największe targi modelarskie w Polsce?
ModelarstwoZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie odbywają się największe targi modelarskie w Polsce?

Wydarzenia związane z modelarstwem przyciągają dużo miłośników tego hobby. Dokąd wybrać się na najciekawsze ekspozycje?  

Warszawski Festiwal Modelarski BABARYBA 

Odbywające się na Arenie Ursynów wydarzenie każdego roku przyciąga tysiące miłośników modelarstwa. Podczas targów można zobaczyć ponad 1300 modeli wykonanych z plastiku czy kartonu. Uczestnicy mają także do dyspozycji najbardziej spektakularne okazy z całej Polski, przygotowane w ramach kolekcji pokazowych i kolekcjonerskich.

Każdego roku podczas Warszawskiego Festiwalu Modelarskiego BABARYBA swoje modele prezentuje ponad 400 wystawców, nie tylko z kraju, ale także z zagranicznych środowisk, między innymi z Łotwy, Ukrainy, Szwecji czy Rosji. Tegoroczna edycja w związku z rozwijającą się wiosną sytuacją pandemiczną została odwołana. Organizatorzy zapowiedzieli, że kolejne wydarzenie odbędzie się dopiero w pierwszy weekend czerwca 2022 roku.

Bałtycki Festiwal Modelarski

Kolejną dużą imprezą zrzeszającą modelarzy z całej Polski jest odbywający się na początku lipca festiwal w Koszalinie. Projekt powstał z inicjatywy Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego zrzeszonego w Bałtyckim Stowarzyszeniu Miłośników Historii „Perun”.

Wśród patronatów festiwalu znalazła się między innymi Politechnika Koszalińska, Model Maker oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. W tym roku odbyła się jubileuszowa 10. edycja festiwalu, podczas której do hali sportowej Politechniki Koszalińskiej przybyli nie tylko doświadczeni pasjonaci, ale także początkujący adepci tego hobby.

Rywalizacja w grupie juniorskiej rozpoczynała się już od 12. roku życia. Przyszłoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego nie ma jeszcze ustalonej daty.  

Wrocław Model Show

Równie atrakcyjny program wydarzenia posiadają odbywające się od kilku lat we Wrocławiu targi Model Show. Oprócz kolekcjonerskich wystaw, giełdy modelarskiej i konkursów na najlepsze modele organizowane są seminaria i panele dyskusyjne. W tym roku wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi dr arch. Piotr Kmiecik oraz Marek Filzek, a całe wydarzenie odbyło się w ramach głównego tematu „Z kamerą wśród zwierząt”.

Według statystyk udostępnionych przez organizatorów każdego roku we Wrocław Model Show uczestnicy około 20 tysięcy zwiedzających i wystawców. Przyszłoroczna edycja wydarzenia będzie jubileuszową dziesiątą, dlatego można spodziewać się wielu interesujących atrakcji.

Świdnickie Biennale Modelarskie 2021

Odbywające się w Świdnicy wydarzenie należy do grona jednego z ciekawszych na polskiej mapie modelarskiej. Podczas targów uczestnicy mogą konkurować ze sobą w kilku kategoriach i klasach, dlatego rywalizacja jest bardzo zacięta. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć modele przygotowane przez polskich i zagranicznych wystawców. Początek tegorocznej edycji zaplanowano na 4 września i jeśli wprowadzone obostrzenia sanitarne nie zmienią aktualnych regulacji, to powinny odbyć się z możliwością pełnego zapełnienia.

Zainteresowanie tegoroczną edycją jest na tyle duże, że w związku z ogłoszeniem wydarzenia zainteresowani zaczęli regularnie pytać organizatorów Biennale Modelarskich o możliwość pobliskiego noclegu. Z tego powodu informacje organizacyjne zostały dodatkowo umieszczone na stronie wydarzenia. Swoje zgłoszenia można wysyłać w formie internetowej przez formularz na stronie IPMS Polska do godziny 23:59 do 2 września.

Zdjęcie główne: Emma Angel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak peeling chemiczny może poprawić kondycję twojej skóry?
Jak peeling chemiczny może poprawić kondycję twojej skóry?
Dowiedz się, jak peeling chemiczny może zrewolucjonizować Twoją pielęgnację twarzy, przynosząc ulgę skórze i poprawiając jej wygląd.
Hodowla i pielęgnacja konia – o czym trzeba wiedzieć na początku jeździeckiej przygody?
Hodowla i pielęgnacja konia – o czym trzeba wiedzieć na początku jeździeckiej przygody?
Nie każdy pasjonat jazdy konnej zostaje od razu hodowcą. Jednak każdy, kto wsiada na koński grzbiet, powinien znać podstawy pielęgnacji […]
Najważniejsze suplementy, które musisz znać, jeśli trenujesz
Najważniejsze suplementy, które musisz znać, jeśli trenujesz
Przeczytaj, które najważniejsze suplementy warto wprowadzić do swojej diety.
Ostatnie wpisy