Jaki model do sklejania wybrać?
ModelarstwoZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki model do sklejania wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz kupić na prezent ciekawy model do sklejania? A może sam zacząłeś się interesować tego rodzaju hobby i zastanawiasz się, jaki model do sklejania wybrać na początek? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Popularne modele do sklejania – co wybrać?
  2. Na co zwrócić uwagę, szukając modelu do sklejania?

Zainteresowało Cię modelarstwo? Zastanawiasz się, czy taka forma hobby jest dla Ciebie odpowiednia? Jeśli masz zdolności manualne oraz cierpliwość, jest spora szansa, że modelarstwo Ci się spodoba! Jakie modele do sklejania warto kupić na początek? Na pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie. Tym samym podpowiadamy, jakie modele do sklejania można wybrać dla osób zainteresowanych modelarstwem, dla których szukamy prezentu na święta czy z innej okazji. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z niniejszym wpisem już teraz!

Popularne modele do sklejania – co wybrać?

Jakie modele do sklejania warto kupić? Dziś na rynku można znaleźć przeróżne rozwiązania, w tym modele samolotów, czołgów, modele statków czy nawiązujące do II wojny światowej. Bogata oferta nierzadko sprawia problemy, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rozwiązania. Dlatego warto w tej kwestii kierować się własnymi zainteresowaniami, a następnie parametrami technicznymi. Ponadto nie zapominaj także o takich produktach jak narzędzia modelarskie. Jeśli chcesz sprawdzić, czy modelarstwo jest dla Ciebie, być może na samym początku nie będziesz musiał kupować wszystkiego – wystarczą podstawowe narzędzia lub nawet sam model do sklejania.

Do najpopularniejszych modeli do sklejania aktualnie zalicza się samoloty, pojazdy wojskowe, okręty, statki czy samochody cywilne. Te ostatnie są łatwo dostępne i dosyć proste w budowie. Jeśli chodzi o samoloty, dostępny jest praktycznie każdy rodzaj – a zatem znajdziesz zarówno samoloty z początków lotnictwa, jak i aktualne czy przyszłościowe maszyny. Samoloty same w sobie nie są trudne w klejeniu, dlatego często poleca się je jako opcję na początek. Ponadto modele samolotów – tak jak zresztą prawdziwe – nie mają z reguły zbyt wiele kolorów, a zatem ich malowanie także nie sprawia żadnych problemów.

W przypadku pojazdów wojskowych na rynku znajdziesz między innymi popularne modele czołgów. Kategoria ta także obejmuje rozwiązania historyczne i nowoczesne. Pojazdy wojskowe są bardziej wymagające od samolotów i dodatkowo mogą wymagać większej ilości malowania już po złożeniu.

Ciekawą kategorią, która też cieszy się sporą popularnością, są modele statków i okrętów. W porównaniu z samolotami i pojazdami wojskowymi statki i okręty są bardziej wymagające i złożone. Dotyczy to nie tylko budowy, ale i malowania.

Na co zwrócić uwagę, szukając modelu do sklejania?

Jeśli szukasz odpowiedniego modelu do sklejania, musisz wiedzieć, że skala w modelarstwie ma bardzo duże znaczenie. Na początek poleca się wybierać modele w skali 1/72 – dotyczy to przede wszystkim modeli pojazdów wojskowych oraz samolotów. Co oznacza 1/72? Otóż wartość  ta informuje o tym, że dany model jest 72 razy mniejszy od oryginalnego pojazdu czy samochodu.

Chcesz obdarować zaawansowanych modelarzy ciekawym modelem do sklejania? W takiej sytuacji nie  kupuj produktu w skali 1/72. Na rynku można oczywiście znaleźć modele w większej skali – na przykład 1/48 czy 1/35. Takie rozwiązania polecamy jednak kupować, kiedy nie jesteśmy na początku drogi związanej z modelarstwem lub gdy wracamy do tego hobby po kilku latach. Czym różnią się modele w większych skalach od – na przykład – 1/72? Oczywiście, że rozmiarem. Model w skali 1/48 będzie większy od modelu w skali 1/72 i ponadto będzie mieć zarówno więcej elementów, jak i detali.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe wyposażenie i akcesoria żeglarskie – bez tego nie wyruszaj w rejs!
Podstawowe wyposażenie i akcesoria żeglarskie – bez tego nie wyruszaj w rejs!
Tegoroczne wakacje zamierzasz urozmaicić sobie wypadem na żagle? Jeśli to Twój pierwszy rejs, to stajesz przed trudnym zadaniem skompletowania ekwipunku […]
Jak wybrać odpowiednie urządzenia sieciowe dla Twojej firmy: przewodnik po produktach POLTEL Telecom
Jak wybrać odpowiednie urządzenia sieciowe dla Twojej firmy: przewodnik po produktach POLTEL Telecom
Przewodnik po wyborze idealnych urządzeń sieciowych dla Twojej firmy. Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jakie produkty POLTEL Telecom najlepiej spełnią wymagania Twojego biznesu.
Samotne wieczory już nigdy nie będą nudne! Gry planszowe dla singli
Samotne wieczory już nigdy nie będą nudne! Gry planszowe dla singli
Mogłoby się zdawać, że gry planszowe są przeznaczone dla minimum dwóch graczy. Otóż producenci planszówek wyszli naprzeciw potrzebom współczesnego gracza […]
Ostatnie wpisy