4 aplikacje przydatne na górskich szlakach
Hobby przygodoweWspinaczka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

4 aplikacje przydatne na górskich szlakach

Góry to piękne miejsce, ale i przestrzeń, gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność. Dlatego przed wyruszeniem na górski szlak warto odpowiednio się przygotować i wyposażyć w narzędzia informacyjne i komunikacyjne. Poniżej opisujemy cztery wyjątkowo funkcjonalne i przydatne aplikacje na telefon, które podniosą poczucie Twojego bezpieczeństwa i pozwolą czerpać maksimum przyjemności z obcowania z górską przyrodą.

1. Mapa turystyczna

Mapa to podstawa. Proponowana aplikacja jest jedną z najpopularniejszych oraz najlepiej ocenianych – i zasłużenie. Program pozwala bowiem na kompleksowe planowanie wycieczek, a w dodatku stanowi źródło aktualnych komunikatów dotyczących dostępności szlaków, zdjęć, komentarzy i opinii, a także daje dostęp do dokładnych informacji o poszczególnych trasach. Interaktywna mapa jest świetnie opisana i oznakowana, co ułatwia aranżowanie wycieczek i odnajdywanie się w terenie. Dzięki GPS aplikacja może wyświetlić na mapie dokładne położenie użytkownika. Warto postawić na pełną wersję programu, żeby móc komfortowo korzystać z planów również poza zasięgiem Sieci. Jeśli natomiast chcesz zmienić operatora, bo np. Twój obecny zasięg Cię nie zadowala, aktualne oferty telekomunikacyjne porównasz pod adresem https://komorkomat.pl/abonament/.

2. Aplikacja Ratunek

Bezpieczeństwo w górach jest najważniejsze i należy postępować tak, żeby minimalizować jakiekolwiek ryzyko. Są jednak sytuacje, których nie da się przewidzieć. Jeżeli dojdzie więc do wypadku lub innego zdarzenia, które sprawi, że będziesz potrzebować pomocy służb, czas wezwania ratowników może mieć kluczowe znaczenie. Uruchomiona aplikacja Ratunek zintegrowana z systemem GPS połączy Cię z ratownikiem, a następnie udostępni dokładną lokalizację, co znacząco przyspieszy wyruszenie pracowników Pogotowia Ratunkowego. TOPR gorąco zachęca do zainstalowania programu na telefon, ponieważ w przypadku upadku z wysokości czy pobłądzenia turyści bardzo rzadko są w stanie prawidłowo określić, gdzie dokładnie się znajdują. Wykorzystanie aplikacji w takiej sytuacji całkowicie eliminuje ten problem.

3. AccuWeather

Pogoda w górach potrafi zmienić się diametralnie już w ciągu kilkunastu minut, a przecież w głównej mierze to właśnie od niej zależy poziom bezpieczeństwa na szlaku. Nadejście burzy czy mocnego deszczu przyjemną może przemienić wycieczkę w sytuację, w której zagrożone będzie Twoje zdrowie, a nawet życie. Dlatego przed wyjściem na trasę na bieżąco sprawdzaj pogodę i zrezygnuj, jeśli prognoza nie będzie korzystna. Równie ważne jest kontrolowanie prognoz i opadów podczas wędrowania, ponieważ śledzenie komunikatów pomoże Ci podjąć decyzję o ewentualnym wcześniejszym zejściu w dolinę lub wycofaniu się ze szczytu w obliczu nadchodzącej burzy. AccuWeather to ceniona aplikacja z prognozą aktualizowaną co minutę i wysoką sprawdzalnością, więc warto postawić właśnie na nią.

4. Polskie Góry – opisy górskich szczytów

Czy podziwiając piękne górskie panoramy, zastanawiasz się, na jakie szczyty właśnie patrzysz? Dzięki aplikacji Polskie Góry przestaniesz się nad tym głowić! Wystarczy, że wyciągniesz telefon i skierujesz go na wybrane pasmo. Aplikacja błyskawicznie stworzy wirtualną panoramę, a do widocznych na ekranie szczytów przyporządkowane zostaną konkretne nazwy. Program jest interaktywny i pozwala na nieskrępowane przemieszczanie się z telefonem – deskrypcje pojawiają się na wyświetlaczu na bieżąco. Aplikacja umożliwia także robienie zdjęć, dzielenie się nimi z innymi użytkownikami i wiele więcej. Zajrzyj też do serwisu https://komorkomat.pl/, gdzie na blogu znajdziesz inne przydatne informacje na temat najnowszych technologii.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto podjąć współpracę z trenerem personalnym?
Dlaczego warto podjąć współpracę z trenerem personalnym?
W dzisiejszym dynamicznym świecie, dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną staje się coraz bardziej istotne.
Paletki – arystokracja wśród ryb
Paletki – arystokracja wśród ryb
Paletki to piękne, poruszające się z wyjątkową gracją majestatyczne ryby. Są bardzo łagodne – nie atakują nawet małych stworzeń. Ze […]
Jan-Krzysztof Duda z sukcesem w chińskim turnieju hybrydowym. Polak najlepszy w szachach błyskawicznych!
Jan-Krzysztof Duda z sukcesem w chińskim turnieju hybrydowym. Polak najlepszy w szachach błyskawicznych!
Jan-Krzysztof Duda po raz kolejny udowodnił, że zalicza się do ścisłej światowej czołówki. Tym razem arcymistrz w Wieliczki zdominował rywalizację […]
Ostatnie wpisy