Jaki kamper i dla kogo – wybór pierwszego samochodu kempingowego
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki kamper i dla kogo – wybór pierwszego samochodu kempingowego

Podróże kamperem to wspaniałe przeżycie, dzięki któremu wiele osób może zrealizować marzenia o wyjeździe bez konieczności wynajmowania drogiego pokoju hotelowego. Własny dom na kółkach pozwala udać się praktycznie w każde miejsce na świecie, a jedyne czego potrzeba, to parking dla kamperów. Jaką przyczepę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jaki model wybrać – nowy czy używany?

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o kupnie kampera, jest oczywiście budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Miłośnicy caravaningu, którzy do dyspozycji mają mniej pieniędzy, najczęściej decydują się na model z drugiej ręki. Należy się jednak liczyć z tym, że nie zawsze ich stan jest zadowalający. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mogą pojawić się pewne usterki i mankamenty. Ponadto kampery z rynku wtórnego po wielu latach eksploatacji są bardziej podatne na różnego rodzaju awarie i usterki.

Kupno używanej przyczepy ma oczywiście sens, ale tylko wtedy, gdy wybierzemy model znanej marki. Dzięki temu będziemy mogli spędzić więcej czasu na podbojach nowych terenów niż na wizytach u mechanika. Także dostępność części będzie większa, co przełoży się na szybsze i prostsze naprawy. Zakup nowego pojazdu to oczywiście inwestycja na bardzo długie lata. Jeśli wybierzemy fabrycznie nowe modele, zapewnimy sobie maksymalną niezależność, a także wysoki komfort podróżowania. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert kamperów, które z pewnością będą spełniać nasze oczekiwania. Nie ma problemu ze znalezieniem większego lub mniejszego pojazdu, wyposażonego na dodatek w ogrom nowoczesnych technologii ułatwiających użytkowanie kampera w każdych warunkach.

Kamper nowy, używany, a może z wypożyczalni? Co wybieracie?

Plusem CarGO – Twoje Wakacje na 5 Gwiazdek jest możliwość…

Opublikowany przez CampRest Środa, 1 marca 2017

Jak będziemy podróżować kamperem?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu kampera, musimy się zastanowić nad jeszcze jedną ważną kwestią, a mianowicie w ile osób będziemy podróżować. Od tego zależy wielkość pojazdu i ilość dostępnego w nim miejsca, również łóżek. Dla jednych idealnym wyborem będzie niewielki kamper, który powstał na bazie samochodu dostawczego, natomiast dla innych niezbędny będzie pojazd z przyczepą, która pomieści więcej niż jedno łóżko. Oczywiście wszystko zależy od naszych indywidualnych wymagań. Istnieje możliwość zamówienia w pełni spersonalizowanego pojazdu, jednak trzeba się wtedy liczyć z wyższymi kosztami zakupu.

W przypadku kamperów na zamówienie świetną opcją jest możliwość dopasowania układu wnętrza. Producenci samochodów do caravaningu oferują swoim klientom modele wyposażone w łóżka małżeńskie, podwójne czy też wysuwane z sufitu – te z kolei można konfigurować dla jeszcze większej wygody podczas odpoczynku. Ponadto można wybrać jeszcze poszczególne modele lodówki, kuchenki, a nawet kabiny prysznicowej. Możliwości modyfikacji jest bardzo dużo, a producenci chętnie się ich podejmują, ponieważ wpływa to nie tylko na ich wizerunek, ale także na zysk. Należy bowiem pamiętać o tym, że każde zmiany w układzie to dodatkowy koszt, który będzie rosnąć proporcjonalnie do ilości zastosowanych modyfikacji.

Jak wygląda wnętrze kampera?

Wyposażenie wnętrza kampera odgrywa szczególną rolę podczas dokonywania zakupu. To od niego zależy, jak komfortowe i wygodne będzie podróżowanie pojazdem. Przed zakupem warto przyjrzeć się bliżej oferowanym rozwiązaniom, które zostały wprowadzone do nowego bądź używanego kampera. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wszystkie elementy podstawowego wyposażenia są na swoim miejscu. Cennym udogodnieniem będą zlewy oraz lodówki, które można zakryć blatem, gdy nie są wykorzystywane. W ten sposób można zaoszczędzić sporo przestrzeni, która jest niezwykle ograniczona w takich pojazdach. Innym ciekawym wyborem może być zakup kampera z łóżkiem piętrowym albo znajdującym się w alkowie.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wełniane arcydzieła. Na czym polega filcowanie?
Wełniane arcydzieła. Na czym polega filcowanie?
Rękodzieło to jedno z tych hobby, które znalazło wielu nowych fanów w czasie izolacji związanej z pandemią koronawirusa. Wśród dziedzin, […]
Współcześni jaskiniowcy, czyli jak zostać speleologiem
Współcześni jaskiniowcy, czyli jak zostać speleologiem
Speleologia (nazywana również alpinizmem jaskiniowym) jest sportem ekstremalnym, który polega na penetrowaniu jaskiń. Jakiego rodzaju uprawnienia oraz sprzęt należy posiadać, […]
Suplementacja – na czym polega?
Suplementacja – na czym polega?
We współczesnym świecie zdrowa żywność, która kiedyś była standardem, jest droga i trudno dostępna. Kupowane w dyskontach warzywa i owoce nie zawierają już takich dużych ilości witamin i minerałów, jak kiedyś. Dowiedz się, na czym polega suplementacja i kiedy jest konieczna.
Ostatnie wpisy