Lista rzeczy przydatnych na kempingu
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lista rzeczy przydatnych na kempingu

Artykuł sponsorowany

Pogoda powoli się poprawia i robi się coraz cieplej, a wraz z tymi zmianami przychodzi sezon na kempingi i wyjazdy do lasu. Jeżeli jesteś zwolennikiem spędzania wolnego czasu w taki sposób, z pewnością przyda Ci się check-lista na wypad pod namioty. 

Namiot lub przyczepa kempingowa

Podstawową rzeczą, której potrzebujesz na kempingu jest miejsce do spania i przechowywania przedmiotów. Może to być kamper, przyczepa kempingowa, namiot a nawet szałas, który samodzielnie zbudujesz. Warto jednak na początku określić, gdzie będziesz spać i kupić, wypożyczyć lub zorientować się o możliwościach podnajęcia na miejscu odpowiedniego uposażenia. Z wyprzedzeniem zastanów się również nad tym, ile miejsca potrzebujesz – możesz, na przykład, spać w jednym namiocie, a rzeczy trzymać w innym. Pomyśl także o szpilkach lub śledziach, młotku i wyciągaczu, linkach, karimatach lubmatach izolacyjnych, jeżeli wybierasz się pod namiot. Przydatne będą również lampki do zawieszenia pod sufitem namiotu lub przed kamperem, latarka oraz taśmy izolacyjne. Jeżeli zabierasz się kamperem, pomyśl o lusterkach kempingowych, zapasowych żarówkach, pochłaniaczu wilgoci, podporach, pompce do kół i rowerach oraz zapasowych kluczach. Nie zapomnij także o materacu, śpiworze lub pościeli, kocach i poduszkach.

Kempingowa kuchnia

Drugim obszarem, który musisz przemyśleć, jest kempingowa kuchnia, czyli sposób na odżywianie się podczas wyjazdu. Możesz oczywiście zdecydować się na codzienne wypady do jakiejś miejscowości, aby jeść w restauracjach, ale większość osób czerpie satysfakcję z samodzielnie przygotowywanych posiłków. Do tego przyda Ci się kuchenka kempingowa lub grill, palnik, zapalniczka i benzyna do zapalniczek. Konieczne będą również podstawowe sprzęty kuchenne – garnki, naczynia, szpatułka, sztućce, noże oraz niezbędne artykuły spożywcze, które możesz zabrać z domu (kawa, herbata, cukier, sól i przyprawy). Surowe produkty możesz kupować na miejscu, tak, aby nie zepsuły się z powodu braku dostępu lodówki. W kempingowej kuchni przyda Ci się również pojemnik na śmieci, worki, otwieracz do puszek, deska do krojenia i czajnik.

Inne przydatne rzeczy

Poza rzeczami przydatnymi do rozbicia campingu, gotowania, odzieżą oraz kosmetyczką, warto pomyśleć również o kilku dodatkowych przedmiotach, takich jak odstraszacze na komary i inne insekty, dostępne na stronie: https://thermacell.com.pl/, plecak na piesze wycieczki, parasol plażowy (jeżeli wybierasz się nad jezioro lub morze), taśma klejąca, zapas papieru toaletowego, mapy drogowe, rękawice robocze, apteczka z lekami i środkami medycznymi pierwszej pomocy. Ważne jest również zabranie ze sobą scyzoryka i lornetki, a dla umilenia sobie wolnych chwil zapakuj coś, co najbardziej lubisz – aparat fotograficzny do robienia zdjęć dzikiej przyrody, książki lub czytnik, telefon komórkowy albo tablet, notes do rysowania lub pisania. Nie zapomnij również o ładowarkach – w lesie nie będzie źródła prądu, ale od czasu do czasu możecie wybrać się do sąsiednich miejscowości, by podładować baterie i zrobić zakupy spożywcze.

Fot.: Jeff Stapleton/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kursy żeglarskie – Odkryj Zalety Pływania Na Własnych Żaglach
Kursy żeglarskie – Odkryj Zalety Pływania Na Własnych Żaglach
Kursy żeglarskie to doskonała okazja do opanowania umiejętności żeglowania oraz poznania fascynującego świata morskich przygód.
Wypłynąć na szerokie wody. Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem?
Wypłynąć na szerokie wody. Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem?
Wielu z pewnością marzy o pozostawieniu wszystkich problemów na lądzie i wypłynięciu na bezkresne akweny. Same marzenia to jednak za […]
Najczęstsze błędy przy zakładaniu akwarium – jak ich uniknąć?
Najczęstsze błędy przy zakładaniu akwarium – jak ich uniknąć?
Akwarium z bogatą, różnobarwną roślinnością, stanowiącą zachwycające tło dla jego ciekawych i zróżnicowanych kolorystycznie mieszkańców, może być niezwykle atrakcyjne. Ale […]
Ostatnie wpisy