Caravaning nie tylko dla emerytów. Obalamy mity na temat podróżowania kamperem!
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Caravaning nie tylko dla emerytów. Obalamy mity na temat podróżowania kamperem!

Caravaning jest formą turystyki, która polega na podróżowaniu samochodem kempingowym, tak zwanym kamperem, albo autem z przyczepą. Caravaning ma na celu wypoczynek i zwiedzanie. Niekiedy można jednak słyszeć głosy osób, które odradzają ten sposób podróżowania jako najtańsze wakacje. Poniżej obalamy najpopularniejsze mity związane z caravaningiem.

Słaba infrastruktura na kempingach

Wiele osób kojarzy kempingi z pól namiotowych lub ośrodków wczasowych z lat 70. lub 80. ubiegłego wieku. Przed oczami mają brudne sanitariaty bez papieru toaletowego, słabej jakości prysznice i absolutny brak szans na kąpiel w ciepłej wodzie, gdyż jej nie było. Niestety zdarzają się jeszcze takie lokalizacje, ale na szczęście jest ich zdecydowanie mniej i z każdym rokiem ubywa. Kempingi, które w ostatnich latach powstały, a także parkingi dla samochodów to zdecydowanie nowsze ośrodki z pełnym węzłem sanitarnym, z czystymi i pachnącymi łazienkami. Na wyposażeniu ośrodków i parkingów są nawet suszarki do włosów, co jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na duże pokoje kąpielowe oraz miejsce do zabaw. Praktycznie wszędzie jest możliwość wypożyczenia roweru, również takiego, który jest wyposażony w siodełko dla pociechy.

Caravaning jest tani

Jeśli posiada się własnego kampera lub przyczepę kempingową, to koszt podróżowania może być relatywnie niski. Ubezpieczenie, paliwo, koszty przeglądów i ewentualnych napraw to w sumie niemałe wydatki, które związane są z posiadaniem kampera, ale jednak nie tak duże, aby mocno obciążały domowy budżet. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt noclegu na kempingu i wyżywienie. Mimo wszystko, wakacje spędzone w kamperze mogą okazać się tańsze niż pobyt w hotelu, aczkolwiek jeśli wziąć pod uwagę ceny na niektórych kempingach, które sięgają nawet 60 euro za dobę, to niezbędne jest przygotowanie odpowiednio dużego zapasu pieniędzy.

𝐊𝐀𝐌𝐏𝐄𝐑 𝐁𝐎𝐗 𝐓𝐎𝐔𝐑 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐰 𝐦𝐨𝐝𝐞𝐥𝐮 𝐏𝐑𝐎𝐀𝐂𝐄 𝐕𝐄𝐑𝐒𝐎

🚐 Kampery są fajne ale drogie i większą część roku stoją bezużytecznie. 🤔 Nasz 𝐊𝐀𝐌𝐏𝐄𝐑 𝐁𝐎𝐗 𝐓𝐎𝐔𝐑 👇 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐓𝐔𝐉𝐄 𝟑𝟎 𝐓𝐘𝐒. 𝐙Ł.Wypoczynkowy moduł do 𝐏𝐑𝐎𝐀𝐂𝐄 𝐕𝐄𝐑𝐒𝐎 montujemy przed wyjazdem, demontujemy po powrocie i samochód służy do tego do czego akurat jest potrzebny.

Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

📍Toyota Dostawcze Wesoła
Trakt Brzeski 170, Sulejówek
☎️ 22 492 56 00

Opublikowany przez Carolina Toyota Wola / Włochy / Wesoła Niedziela, 16 sierpnia 2020

Kamperem można zaparkować wszędzie

Nie można wierzyć w opinie, które mówią, że kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową można zaparkować praktycznie wszędzie i to w dodatku za darmo. Caravaningowców, jak każdego innego posiadacza własnego samochodu, obowiązują pewne przepisy, których musi bezwzględnie przestrzegać. Biwakowanie na dziko dozwolone jest tylko w kilku krajach Unii Europejskiej, w innych przypadkach należy udawać się do specjalnie wyznaczonych miejsc. Ponadto ograniczenia związane z kempingiem w sezonie bywają znacznie bardziej rygorystyczne, a niestosowanie się do zasad najczęściej powoduje wprowadzenie jeszcze większych restrykcji. Z tego też powodu w Europie pojawia się z roku na rok więcej miast, które nie są przyjazne kamperom.

Caravaning jest głównie dla starszych ludzi

Nie powinno to stwierdzenie nikogo dziwić. Powodem jest fakt, że caravaning wymaga podróżowania bez konkretnego planowania trasy i konieczności posiadania dużej ilości wolnego czasu. A tego najwięcej mają oczywiście emeryci. Można ich spotkać praktycznie na każdym kempingu w Europie, ale szczególnie przypadła im do gustu południowa Hiszpania, gdzie najczęściej przyjeżdżają zimą.

Caravaning to także świetna forma wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Wystarczy, że przeprowadza się ona z niezbędnymi rzeczami do kampera i niestraszne są jej postoje, konieczność zmiany pieluchy czy karmienie. To także najlepsza opcja dla alergików pokarmowych. Ci z kolei mogą samodzielnie coś ugotować i zabrać ze sobą produkty. Trzeba jednak pamiętać, że wyjazd na wakacje kamperem to dosyć duże wyzwanie, ponieważ obcowanie ze sobą całej rodziny wymaga sztuki dyplomacji, co nie zawsze wychodzi i mogą pojawiać się niesnaski.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik, jak skorzystać z narzędzi diagnostycznych w sieci bezpiecznie i efektywnie
Poradnik, jak skorzystać z narzędzi diagnostycznych w sieci bezpiecznie i efektywnie
Dowiedz się, jak korzystać z narzędzi diagnostycznych online z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz wydajności. Nasz artkuł zapewnia wskazówki i porady od ekspertów w dziedzinie sieci i diagnostyki.
Kupujemy pierwsze akwarium. To idealne hobby dla osób poszukujących relaksu
Kupujemy pierwsze akwarium. To idealne hobby dla osób poszukujących relaksu
Akwarystyka to doskonałe hobby dla osób w każdym wieku. Jakie są jej główne zalety? Jak założyć swoje pierwsze akwarium?
Sygnały, że należy udać się do ortopedy
Sygnały, że należy udać się do ortopedy
Właściwe rozpoznanie sygnałów wysyłanych przez organizm może być kluczem do utrzymania dobrego zdrowia i kondycji.
Ostatnie wpisy