Akcesoria kempingowe – w co wyposażyć swojego kampera?
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria kempingowe – w co wyposażyć swojego kampera?

Wyjazd na wycieczkę kamperem to z pewnością jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji. Problemem, jaki najczęściej się pojawia, jest natomiast jego wyposażenie. Wiele osób zapomina o podstawowych rzeczach, dzięki którym będzie można przebywać nie tylko wewnątrz kampera, ale także poza nim. W co warto zatem wyposażyć naszą przyczepę kempingową, aby każdy wyjazd był komfortowy i udany?

Ogrzewanie i chłodzenie

Najważniejszymi elementami, w jakie należy wyposażyć swojego kampera są bez wątpienia urządzenia zarówno ogrzewające, jak i chłodzące. Podczas podróży w upalne dni bardzo łatwo się zmęczyć, natomiast dłuższa wycieczka zimą może mocno doskwierać nie tylko pasażerom, ale także kierowcy. Kwestie związane z karawaningiem i odpowiednią temperaturą można rozwiązać za pomocą systemów grzewczych. Piecyk idealnie sprawdzi się w większych kamperach, ale należy wybrać taki, który ma dużą moc grzania. Równie dobrym rozwiązaniem będzie montaż wewnętrznego bojlera, którego zadaniem będzie ogrzewanie wody. W upalne dni dobrze sprawdzi się przenośna klimatyzacja, która będzie zainstalowana w podłodze lub pod sufitem.

Kuchenka turystyczna

Długie podróże bez posiłku to z pewnością coś, czego nie da się znieść. Stołowanie się w przydrożnych restauracjach nie zawsze będzie wpływać korzystnie na nasz żołądek i portfel. Warto więc wyposażyć kampera w kuchenkę turystyczną, dzięki której będzie można przygotować ciepłe posiłki. Zaletą tych urządzeń jest także fakt, że można z nich korzystać również na zewnątrz. Zasilane są gazowymi kartuszami, a na dodatek mają prosty w obsłudze system sterowania oraz płynną regulację płomienia. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, więc świetnie sprawdzi się także w mniejszych pojazdach.

Butla gazowa turystyczna

Gaz to bardzo ważny nośnik energii, który stosowany jest w przyczepach oraz kempingach, a już w szczególności, gdy w pojazdach znajduje się lodówka, ogrzewanie postojowe lub kuchenka. Dzięki takim urządzeniom podróże stają się bardziej komfortowe. Wybór butli gazowej do kampera jest dość prosty. Najważniejsze, aby była lekka, wydajna i bezpieczna zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska naturalnego. Jeśli zdecydujemy się na zakup butli, musimy pamiętać, aby dokupić także reduktor oraz adapter.

Toaleta do kampera

Toalety chemiczne, które są stosowane w kamperach, można podzielić na przenośne i do zabudowy. Ich wybór nie należy do najłatwiejszych, ponieważ na rynku jest dużo modeli, które różnią się od siebie wyglądem i rozmiarem. W większych kamperach można pozwolić sobie na montaż stałej toalety, co z pewnością wpłynie na wyższy komfort podróżowania. Tego typu modele mają specjalny zbiornik, który wyposażony jest w specjalny wskaźnik informujący o konieczności jego opróżnienia. Jeśli jednak wolimy zainwestować w prostsze i tańsze rozwiązania, to zdecydowanie lepszym wyborem okaże się toaleta przenośna. Tego rodzaju urządzenia bez problemu dopasujemy do swoich wymagań i potrzeb.

Co jeszcze powinno znaleźć się w kamperze?

Podróże kamperem to zazwyczaj wyjazdy kilkudniowe. Wtedy z pewnością warto dodać jeszcze inne wyposażenie. Oprócz kuchenki niezbędne będą sztućce i talerze. Te można kupić w wydaniu eko lub wystarczające na dłużej tradycyjne zestawy. Jeśli zdecydujemy się na te drugie, to z pewnością przyda się suszarka do naczyń. Nie jest to drogi sprzęt, ale z pewnością łatwiej i szybciej będzie można osuszyć umyte naczynia. Z innych przydatnych elementów wyposażenia można wymienić namiot, suszarkę do ubrań, krzesła, stoły, a także wykładziny, które można rozłożyć przed kamperem. W ten sposób zadbamy o czyste podłoże, gdy biwakujemy na dziko.

Zdjęcie wyróżniające: Flaviaroma / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie precyzyjnych pomiarów w przemyśle za pomocą nowoczesnej technologii 3D
Zastosowanie precyzyjnych pomiarów w przemyśle za pomocą nowoczesnej technologii 3D
Artykuł omawia zastosowanie precyzyjnych pomiarów w przemyśle dzięki technologii 3D. Dowiedz się, jak nowoczesne narzędzia pomiarowe przyczyniają się do wydajności i jakości produkcji.
Kurtki przejściowe męskie – tipy jak wyglądać modnie
Kurtki przejściowe męskie – tipy jak wyglądać modnie
Jak się ubrać, by było nam ciepło i jednocześnie wyglądać stylowo?
Champions Chess Tour 2021: Magnus Carlsen liderem po pierwszej fazie czwartego turnieju
Champions Chess Tour 2021: Magnus Carlsen liderem po pierwszej fazie czwartego turnieju
Po niezbyt udanym występie na Tata Steel Chess, Magnus Carlsen wrócił na zwycięski szlak. W piętnastu rozegranych partiach w czwartym […]
Ostatnie wpisy