Podstawowe wyposażenie do campera
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe wyposażenie do campera

Artykuł sponsorowany

Myślisz o tym, żeby zacząć przygodę z karawaningiem? Przeczytaj, jakie są zalety tej formy podróżowania, a także jakie podstawowe elementy powinien zawierać samochód turystyczny. 

Czym jest karawaning?

Karawaning to forma podróżowania i wypoczynku, która cieszy się coraz większą popularnością. Podróżowanie pojazdami kempingowymi pozwala dużo zaoszczędzić, a także gwarantuje niezależność od cen i dostępności hoteli czy domków letniskowych. Nie potrzebujesz posiadać własnego kampera, żeby spróbować tej formy wypoczynku – możesz wypożyczyć pojazd i przekonać się, czy ta forma rekreacji i podróżowania jest dla Ciebie odpowiednia. Karawaning może być inspirującym doświadczeniem dla całej rodziny, także tej z małymi dziećmi. Planując pierwszy wyjazd, warto wybrać się za granicę do nowoczesnego campingu z wieloma udogodnieniami. Na duży komfort i większy wybór ofert mogą liczyć zwłaszcza osoby podróżujące poza sezonem lub robiące rezerwacje z dużym wyprzedzeniem. Należy również pamiętać o tym, że nie we wszystkich krajach dozwolone jest nocowanie w samochodzie. Należy robić to w miejscu, gdzie parkowanie jest legalne. Na ogół zabrania się postoju na dziko w parkach narodowych, na wybrzeżu czy w rezerwatach przyrody. Niedozwolone jest również biwakowanie na terenie prywatnym bez zgody właścicieli. Mandat na nielegalny postój kampera w Polsce może wynosić nawet pół tysiąca złotych. W wielu innych krajach zasady biwakowania mogą być różne w zależności od regionu, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić fora i blogi miłośników turystyki motorowej i sporządzić listę miejsc przyjaznych dla osób podróżujących kamperem.

W co powinien być wyposażony kamper?

Pasjonaci turystyki motorowej z pewnością zgodnie stwierdzą, że dobrze wyposażony samochód turystyczny to ważny aspekt udanego wyjazdu. Na czas urlopu kamper spełnia kilka funkcji, zastępując m.in. strefę do wypoczynku, gotowania czy higieny. Im lepiej wyposażony i bardziej nowoczesny pojazd, tym większy komfort podróżowania. Alternatywą może być także zatrzymywanie się w lokalizacjach zapewniających możliwość korzystania z łazienki czy restauracji. Kamper powinien zawierać m.in.: sztućce, przyrządy do gotowania, szklanki, garnki, pościel, ręczniki oraz wszystkie elementy niezbędne do zachowania higieny. Warto wyposażyć pojazd również w zapas oleju do silnika, płynu do spryskiwaczy czy nowoczesny detektor gazu i dostęp do Internetu. Szeroki wybór profesjonalnych sprzętów i akcesoriów do kampera znajdziesz na stronie: sklep.elcamp.pl.

Fot.: Magda Ehlers/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
EMS – czym jest i kto może skorzystać?
EMS – czym jest i kto może skorzystać?
Trening EMS cieszy się obecnie sporą popularnością. Dowiedz się, czym dokładnie jest ten sposób ćwiczeń oraz dla kogo jest on przeznaczony.
Małże i jeżowce – niedoceniani bohaterowie drugiego planu w akwarium morskim
Małże i jeżowce – niedoceniani bohaterowie drugiego planu w akwarium morskim
Akwarystyka morska to nie tylko ryby i koralowce. Wśród mieszkańców rafy koralowej są także inne ciekawe, bardzo atrakcyjne stworzenia, które […]
„Wystrzałowe” krewetki w akwarium morskim
„Wystrzałowe” krewetki w akwarium morskim
Krewetki to jedne z najefektowniejszych bywalców akwarium morskiego. Ubarwienie, osobliwe cechy oraz umiejętności, a także ich sposoby obrony czy polowania […]
Ostatnie wpisy