Podstawowe wyposażenie do campera
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe wyposażenie do campera

Artykuł sponsorowany

Myślisz o tym, żeby zacząć przygodę z karawaningiem? Przeczytaj, jakie są zalety tej formy podróżowania, a także jakie podstawowe elementy powinien zawierać samochód turystyczny. 

Czym jest karawaning?

Karawaning to forma podróżowania i wypoczynku, która cieszy się coraz większą popularnością. Podróżowanie pojazdami kempingowymi pozwala dużo zaoszczędzić, a także gwarantuje niezależność od cen i dostępności hoteli czy domków letniskowych. Nie potrzebujesz posiadać własnego kampera, żeby spróbować tej formy wypoczynku – możesz wypożyczyć pojazd i przekonać się, czy ta forma rekreacji i podróżowania jest dla Ciebie odpowiednia. Karawaning może być inspirującym doświadczeniem dla całej rodziny, także tej z małymi dziećmi. Planując pierwszy wyjazd, warto wybrać się za granicę do nowoczesnego campingu z wieloma udogodnieniami. Na duży komfort i większy wybór ofert mogą liczyć zwłaszcza osoby podróżujące poza sezonem lub robiące rezerwacje z dużym wyprzedzeniem. Należy również pamiętać o tym, że nie we wszystkich krajach dozwolone jest nocowanie w samochodzie. Należy robić to w miejscu, gdzie parkowanie jest legalne. Na ogół zabrania się postoju na dziko w parkach narodowych, na wybrzeżu czy w rezerwatach przyrody. Niedozwolone jest również biwakowanie na terenie prywatnym bez zgody właścicieli. Mandat na nielegalny postój kampera w Polsce może wynosić nawet pół tysiąca złotych. W wielu innych krajach zasady biwakowania mogą być różne w zależności od regionu, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić fora i blogi miłośników turystyki motorowej i sporządzić listę miejsc przyjaznych dla osób podróżujących kamperem.

W co powinien być wyposażony kamper?

Pasjonaci turystyki motorowej z pewnością zgodnie stwierdzą, że dobrze wyposażony samochód turystyczny to ważny aspekt udanego wyjazdu. Na czas urlopu kamper spełnia kilka funkcji, zastępując m.in. strefę do wypoczynku, gotowania czy higieny. Im lepiej wyposażony i bardziej nowoczesny pojazd, tym większy komfort podróżowania. Alternatywą może być także zatrzymywanie się w lokalizacjach zapewniających możliwość korzystania z łazienki czy restauracji. Kamper powinien zawierać m.in.: sztućce, przyrządy do gotowania, szklanki, garnki, pościel, ręczniki oraz wszystkie elementy niezbędne do zachowania higieny. Warto wyposażyć pojazd również w zapas oleju do silnika, płynu do spryskiwaczy czy nowoczesny detektor gazu i dostęp do Internetu. Szeroki wybór profesjonalnych sprzętów i akcesoriów do kampera znajdziesz na stronie: sklep.elcamp.pl.

Fot.: Magda Ehlers/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zasady gry w szachy trzyosobowe
Zasady gry w szachy trzyosobowe
Szachy to jedna z najstarszych gier strategicznych, jakie zna nowoczesna cywilizacja. Większość osób jest przekonana, że w „królewską grę” można […]
Akwarium roślinne – wyzwanie godne ambitnego akwarysty
Akwarium roślinne – wyzwanie godne ambitnego akwarysty
Dawniej akwarystą był ten, kto miał akwarium z rybkami. Jednak dziś wygląda to zupełnie inaczej. Rozwój techniki i technologii daje […]
Poradnik, jak wybrać odpowiednie okablowanie światłowodowe dla twojej sieci
Poradnik, jak wybrać odpowiednie okablowanie światłowodowe dla twojej sieci
Odkryj klucz do wydajnej sieci poprzez dobór odpowiedniego okablowania światłowodowego. Dowiedz się więcej o dobieraniu kabli, typach i ich zastosowaniach.
Ostatnie wpisy