Jak sfinansować zakup kampera? Podpowiadamy!
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak sfinansować zakup kampera? Podpowiadamy!

Zakup kampera wiąże się z dużą dawką wolności i niezależności. Posiadając go, można pozwolić sobie na spontaniczne wakacje, bez dokładnie ustalonej trasy. Nocleg w wielu krajach podczas jednego wyjazdu nie stanowi problemu, a brak konieczności szukania miejsca do spania znacząco obniża koszty i stres. Kiedy już zapadnie decyzja o zakupie kampera, warto rozważyć różne opcje jego finansowania. 

Ile kosztuje kamper?

Kamper określić można jako pojazd turystyczny, który zapewnia jego użytkownikom dostęp do wszystkich niezbędnych do życia wygód, dzięki wydzielonej części sanitarnej, kuchennej i wypoczynkowej. To środek transportu, miejsce do spania i odpoczynku w jednym. To idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają nieskrępowane podróże, nawet po tych trudno dostępnych dla zwykłych turystów miejscach. Zakup kampera na pewno nie jest opłacalny w sytuacji, kiedy chce się go używać raz lub dwa razy do roku. Koszt nowego pojazdu, w zależności od rozmiaru, klasy i wyposażenia, waha się w granicach od 150 do nawet ponad 500 tysięcy złotych. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem używanego domu na czterech kółkach, zakup kampera w dobrym stanie i roczniku, gotowego do jazdy wyniesie między 150 a 300 tysięcy złotych, te, wymagające nakładu finansowego, wieloletnie pojazdy zakupić można znacznie taniej. Jeśli zastanawiasz się nad kredytem na zakup kampera, sprawdź ofertę najlepszych chwilówek na https://sowafinansowa.pl

Renowacja kampera

Decydując się na zakup kampera o starszym roczniku i wyższym przebiegu, należy pamiętać, że niezbędna będzie jego renowacja. Koszty i ilość pracy z nią związana różnić się będzie od stanu, w jakim pojazd został zakupiony. Remont warto prowadzić etapowo i przygotować się do niego wcześniej, niż zaraz przed sezonem. Prace z tym związane mogą zająć kilka tygodni, im wcześniej się rozpocznie, tym więcej czasu na dokładne ich przeprowadzenie będzie. Ważne, aby wszystkie wymieniane elementy wymierzyć, tak aby nowe meble kuchenne, salonowe czy łazienkowe pasowały idealnie bez konieczności ich przycinania. Wykonanie tapicerki lub zabudowy najlepiej zlecić profesjonaliście, co da gwarancję spójnego, trwałego i estetycznego wnętrza. Do tego niezbędne będą dodatkowe środki, które uzyskać można za pośrednictwem chwilówki z niskim bądź zerowym oprocentowaniem. W celu wybrania najlepszej warto odwiedzić stronę prezentującą ich ranking, taką jak https://sowafinansowa.pl/ranking-chwilowek-od-18-lat/

Zakup czy wynajem kampera – co się bardziej opłaca?

Miłośników kempingów przybywa z roku na rok coraz więcej. Nic dziwnego, ten rodzaj podróżowania zapewnia pełną niezależność i pozwala przeżyć wiele niezapomnianych przygód w trasie. Rozwiązań dla amatorów podróżowania kamperem jest wiele. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym rodzajem podróżowania, poleca się wynajem kampera. Pozwoli on na sprawdzenie swoich umiejętności i podjęcie ostatecznej decyzji, nie narażając się na koszty związane z ubezpieczeniem, przechowywaniem czy konserwacją. Koszt takiego wynajmu waha się od 300 do 1000 złotych za dobę. Gdy już zostanie podjęta decyzja o zakupie własnego pojazdu, pozostaje wybranie najlepszej formy finansowania, dostosowanej do możliwości i potrzeb. Wśród dostępnych opcji znaleźć można, między innymi, wzięcie pojazdu w leasing, zakup nowego kampera od producenta, bądź używanego pojazdu z drugiej ręki. Nabycie kampera to ważna inwestycja na wiele lat, dlatego warto się z tym nie spieszyć i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Zdjęcie główne: Dino Reichmuth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie umiejętności rozwijają szachy?
Jakie umiejętności rozwijają szachy?
Poznaj korzyści płynące z gry w szachy, które dotyczą nie tylko logicznego myślenia. Czym mogą wzbogacić Twoje umiejętności?
Jak prawidłowo dbać o nawierzchnię kortu tenisowego: praktyczne porady
Jak prawidłowo dbać o nawierzchnię kortu tenisowego: praktyczne porady
Odkryj praktyczne wskazówki i porady, które pomogą Ci utrzymać doskonały stan Twojego kortu tenisowego.
Podstawy diet roślinnych: kompleksowy przewodnik dla początkujących
Podstawy diet roślinnych: kompleksowy przewodnik dla początkujących
Diety roślinne, coraz bardziej popularne w dzisiejszym społeczeństwie, stanowią nie tylko wybór etyczny czy ekologiczny, ale także podstawę dla zdrowego stylu życia.
Ostatnie wpisy