Natalia Partyka najlepsza w turnieju TOP 16
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Natalia Partyka najlepsza w turnieju TOP 16

W weekend w gdańskim Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby rozegrany został turniej TOP 16 w tenisie stołowym kobiet. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji, po końcowy triumf sięgnęła ostatecznie Natalia Partyka.

Zawodniczki zostały podzielone na cztery grupy czteroosobowe, z których najlepsza dwójka awansowała do fazy pucharowej. Już w ćwierćfinale z turniejem pożegnała się Natalia Bajor, na co dzień grająca w AZS UE Wrocław. Aktualna mistrzyni Polski musiała uznać wyższość klubowej koleżanki – Katarzyny Węgrzyn, która wygrała wynikiem 4:2.

Na tym samym etapie zawodów odpadła też srebrna medalistka ostatniego krajowego czempionatu, Paulina Krzysiek. Zawodniczka występująca w Starcie Spalona Mleczarnia Nadarzyn została ograna 4:1 przez Katarzyną Grzybowską-Franc (Asterm Dojlidy Białystok).

Natalia Partyka wygrywa TOP 16 kobiet w Gdańsku 🏓 Gratulujemy 🏓

🥇 Natalia Partyka
🥈 Anna Węgrzyn
🥉 Katarzyna Węgrzyn

Opublikowany przez Polski Tenis Stołowy Niedziela, 13 grudnia 2020

W decydującej fazie bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka czeskiego klubu SKST Hodonin, Natalia Partyka. Czterokrotna mistrzyni paraolimpijska pewnie pokonała w półfinale Grzybowską-Franc, natomiast w finale zmierzyła się z zaledwie 19-letnią Anną Węgrzyn. Po pełnym zwrotów akcji meczu, Partyka ostatecznie triumfowała 4:2 w konfrontacji z mistrzynią Europy juniorek w singlu, dzięki czemu mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Najniższe miejsce na podium przypadło drugiej z bliźniaczek Węgrzyn, która w pojedynku o 3. miejsce okazała się lepsza od Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Po wyrównanym spotkaniu ograła starszą o 12 lat rywalkę 4:3.

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkolenia survivalowe – czego można się na nich nauczyć?
Szkolenia survivalowe – czego można się na nich nauczyć?
Jak przetrwać w lesie w skrajnie trudnych warunkach? Jak odnaleźć się w obcym terenie? Te i wiele innych umiejętności można […]
Jak naturalne składniki pomagają w pielęgnacji skóry?
Jak naturalne składniki pomagają w pielęgnacji skóry?
Odkryj dobroczynne działanie naturalnych składników w pielęgnacji skóry. Zrozum, jak zdrowe substancje z natury mogą przyczynić się do jej zdrowego wyglądu.
Dlaczego warto znaleźć czas na odpoczynek?
Dlaczego warto znaleźć czas na odpoczynek?
W jaki sposób nauczyć się efektywnie odpoczywać i jakie aktywności będą dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy mamy wolne popołudnie?
Ostatnie wpisy