Adrian Meronk przeszedł do historii. Wielki wyczyn polskiego golfisty!
GolfNewsSporty elitarne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adrian Meronk przeszedł do historii. Wielki wyczyn polskiego golfisty!

W miniony weekend byliśmy świadkami największego sukcesu polskiego golfisty w historii – Adrian Meronk zajął 2. miejsce w turnieju European Tour w RPA (ex-aequo z trzema innymi zawodnikami)! Do sięgnięcia po zwycięstwo 27-latkowi zabrakło tylko czterech uderzeń.

W realiach polskiego golfa już samo uczestnictwo w turnieju z cyklu European Tour należy rozpatrywać w kategoriach sporego dokonania, ale Meronka w żadnym wypadku to nie satysfakcjonowało. „Polski Tiger Woods”, bo takim mianem ochrzczono go za granicą, wzoruje się właśnie na amerykańskim mistrzu. W jego planie dnia, poza treningami na polach golfowych, znajdziemy również siłownię oraz zdrowe odżywianie. Dodatkowo Polak rozpoczął niedawno współpracę z psychologiem, wszak zawodowy golf to wbrew stereotypom gra nerwów.

Profesjonalne podejście do uprawianej dyscypliny przynosi wymierne efekty – w Republice Południowej Afryki Meronk pokonał bowiem ponad 100 golfistów! Turniej mógł zakończyć się dla polskiego zawodnika jeszcze bardziej pomyślnie, gdyż do finałowej rundy przystępował on w roli lidera. Ostatecznie nie udało mu się utrzymać prowadzenia w wyjątkowo niesprzyjających warunkach pogodowych, które były jednak identyczne dla wszystkich.

Statystyki naszego reprezentanta przedstawiają się naprawdę imponująco. 27-latek wykonał w sumie 278 uderzeń, na co złożyło się 65 strzałów w pierwszej rundzie, 66 w drugiej, 71 w trzeciej, natomiast na rundę finałową przypadło ich 76. Dzięki temu urodzony w Hamburgu golfista może pochwalić się znakomitym wynikiem -10 względem normy/par pola.

Polak osiągnął zatem nie lada sukces, ale wszystko wskazuje na to, że jego kariera dopiero nabiera rozpędu. Już teraz może być niemal pewny, że wystąpi na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a nadal konsekwentnie pnie się w górę światowych rankingów. Dzięki fantastycznemu występowi na European Tour Meronk zdobył bezcenne doświadczenie, pokaźną liczbę punktów oraz nagrodę w wysokości ponad pół miliona złotych, która trafiła na jego konto. Powody do radości mają również polscy miłośnicy tej elitarnej dyscypliny – w końcu mamy klasowego zawodnika zdolnego namieszać na arenie międzynarodowej!

Foto wyróżniające: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze roweru dziecięcego? Sprawdź nasz krótki poradnik!
Czym się kierować przy wyborze roweru dziecięcego? Sprawdź nasz krótki poradnik!
Rower jest pierwszym pojazdem, który samodzielnie może poprowadzić każdy maluch.
Najgłośniejsza aukcja numizmatów nad Wisłą już w najbliższy weekend!
Najgłośniejsza aukcja numizmatów nad Wisłą już w najbliższy weekend!
W sobotę 17 października w luksusowych wnętrzach hotelu Raffles Europejski Warsaw dojdzie do jednego z najważniejszych tegorocznych wydarzeń dla krajowej […]
Jak serwisować rower?
Jak serwisować rower?
Sprawdź, co przyda Ci się do serwisowania roweru i o jakie kwestie warto zadbać. Pamiętaj, że Twoja jazda powinna być bezpieczna dla Ciebie i innych – a pierwszym krokiem do tego jest zatroszczenie się o działający bez zarzutu sprzęt.
Ostatnie wpisy