Efektywne wykonywanie konkretnych zagrań i precyzja uderzenia to nie wszystko. Sprawdź, na jakie techniczne aspekty gry w golfa należy zwrócić szczególną uwagę podczas treningu!
Zmiany wymagają powtarzalności i czasu. Stres związany z natychmiastowym brakiem efektów może negatywnie wpłynąć na grę i zmniejszyć motywację do treningu. Należy sobie uświadomić, że poprawa gry to proces, którego nie idzie sztucznie przyspieszyć. Jeśli zawodnik pokona psychiczną blokadę oraz otworzy się na nowe możliwości, to będzie mógł swobodnie prowadzić swoją grę.
Nawet najlepsi gracze na świecie dopracowują szczegóły miesiącami, poświęcając mnóstwo godzin na treningi. Cierpliwość jest nieodłącznym elementem sportu, dlatego chcąc poprawić swoją grę, trzeba nauczyć się tej umiejętności i poczekać na efekty. Rezultaty mogą pojawić się po kilku tygodniach, ale mogą też nadejść po paru miesiącach, jednak nie wolno się poddawać i trzeba regularnie podchodzić do treningu.
TECHNIKA – PIERWSZY ELEMENT DOBREJ GRY W GOLFA .
Z punktu widzenia techniki celem nauki gry w golfa jest osiągniecie…Opublikowany przez GOLF – magazyn GOLF&Life Piątek, 28 września 2012
Kluczem do efektywnych treningów jest odpowiedni kontakt z trenerem. Przyjazna relacja, wspólny język i dobra komunikacja to aspekty, które budują prawidłowe nastawienie do treningów. Współpraca z trenerem umożliwia wprowadzenie kluczowych zmian i wypracowanie nowych nawyków. Dobry kontakt daje szansę na lepsze odczytanie ruchów ciała zawodnika, dzięki czemu trener może lepiej zrozumieć problemy towarzyszące zawodnikowi oraz pomóc mu w ich rozwiązaniu. Wybór właściwego trenera jest bardzo ważną decyzją, którą musi podjąć zawodowy sportowiec na początku swojej drogi.
Rozgrywka to nie jest czas na testowanie czy wprowadzenie znaczących zmian. Najmniejszy błąd może zadecydować o przegranej, dlatego w czasie gry na polu golfowym należy skupić się na precyzyjnych ruchach, które zostały dotychczas opanowane. Właściwa gra wymaga prawidłowej koncentracji na ruchach i skupienia. Miejscem treningu jest strzelnica. Zmieszanie obu tych płaszczyzn może zaburzyć proces treningu. Golf jest sportem wymagającym. Jedynym sposobem na osiągnięcie perfekcji jest systematyczny trening.
Golfiści podkreślają często, że istotną rolę odgrywa dobre przygotowanie fizyczne. Trening na siłowni, ćwiczenie równowagi oraz koordynacji ruchowej, a także prawidłowa biodynamika poprawią kondycję, wzmocnią mięśnie, ustabilizują pozycję wyjściową i zwiększą siłę oraz precyzję każdego uderzenia. Plan treningu fizycznego należy skonsultować z trenerem i wspólnie wypracować optymalne rozwiązania, które doprowadzą do poprawy gry w golfa.
Poprawa gry w golfa oprócz czasu i cierpliwości wymaga także odpowiedniego podejścia. W praktyce oznacza to, że zawodnik powinien wyrównać poziom wszystkich zagrań oraz podstawowych technik, a dopiero później skupić się na doszkalaniu szczegółów czy detali. Trening powinien być realizowany na bazie najsłabszych punktów gracza i systematycznie dopracowywać problematyczną część gry.
Jeśli któryś z elementów szczególnie nie wychodzi w trakcie rywalizacji, to powinien być intensywnie opracowywany w czasie treningu. Całość gry może poprawić się tylko wtedy, gdy wyeliminowane zostaną najsłabsze aspekty prowadzenia rozgrywki, a reszta zagrań zostanie utrzymana na tym samym, dobrym poziomie. W tym aspekcie dużą rolę odgrywa także trener i dobra komunikacja w ramach ćwiczeń.
Zdjęcie wyróżniające: Pixabay