Rekordowa pula nagród w tegorocznym PDC World Cup of Darts
DartGry towarzyskieNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rekordowa pula nagród w tegorocznym PDC World Cup of Darts

W najbliższy weekend zostanie rozegrana tegoroczna edycja jednego z ważniejszych wydarzeń w świecie darta – PDC World Cup of Darts. Turniej, który miał się odbyć już w czerwcu, będzie jednak wyjątkowy z wielu powodów.

Zawodów PDC World Cup of Darts po raz pierwszy w historii nie obejrzą na żywo kibice, co jest oczywiście spowodowane względami bezpieczeństwa w dobie szalejącej na całym świecie pandemii. Do Salzburga, gdzie w dniach 6-8 listopada rywalizować będzie światowa czołówka darterów (pierwotnie gospodarzem miał być niemiecki Hamburg – przyp. red.), z powodu koronawirusa nie przyjadą także aktualni mistrzowie – Szkoci Peter Wright i Gary Anderson, którzy w ubiegłorocznym finale pokonali 3:1 irlandzki duet William O’Connor & Steve Lennon. Ich miejsce zajmą natomiast John Henderson i Robert Thornton, ale jako obrońcy tytułu nie będą rozstawieni – to pierwszy taki przypadek w historii PDC World Cup of Darts.

Wright i Anderson mają czego żałować, bowiem pula nagród w austriackim czempionacie będzie rekordowa, a wspomniana dwójka ponownie znajdowałaby się w gronie najpoważniejszych faworytów do końcowego triumfu. Łącznie organizatorzy wypłacą uczestnikom bagatela 350 tys. £. Wszystkich 64 zawodników z 32 krajów ma zagwarantowane na start co najmniej 2 tys. £. Kwota ta zostanie wypłacona każdemu graczowi z teamu, który odpadnie już w pierwszej rundzie. Dojście do drugiej rundy to już gratyfikacja finansowa na poziomie 4 tys. £. Ćwierćfinaliści otrzymają z kolei dwukrotnie więcej, półfinaliści mogą liczyć na 12 tys. w brytyjskiej walucie, a przegrani finaliści zabiorą do domu po 20 tys. £. Zwycięzcy, poza okazałym pucharem, dostaną tym razem rekordowe 35 tys. £!

W obecnej sytuacji największe szanse na wygraną eksperci dają Walijczykom (aktualny mistrz World Grand Prix – Gerwyn Price w parze z Jonny’m Claytonem), a także Holendrom (Danny Noppert po raz pierwszy będzie partnerem Michaela van Gerwena) oraz Anglikom (Michael Smith i Rob Cross). Polskę będą reprezentować Krzysztofowie Ratajski i Kciuk – na początek zmierzą się z południowoafrykańską dwójką Petersen & Gabriel. Początek zmagań najlepszych duetów w piątek od godz. 13.

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Precyzja ponad siłę, czyli czego możemy się nauczyć grając w bule?
Precyzja ponad siłę, czyli czego możemy się nauczyć grając w bule?
Bule – inaczej petanka – to sport popularny przede wszystkim wśród starszej części społeczeństwa francuskiego, włoskiego oraz brytyjskiego, mimo że […]
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe wymaga dobrego sprzętu, skutecznej przynęty, podstawowej wiedzy o łowisku i zwiększającego się systematycznie doświadczenia wędkarskiego. Oto garść praktycznych […]
Jak utrzymywać czystość w akwarium?
Jak utrzymywać czystość w akwarium?
Posiadanie akwarium to nie lada obowiązek. Ważne jest, żeby dbać o odpowiednią czystość wody i zbiornika. Podpowiadamy, jak to robić.
Ostatnie wpisy