Nadszedł czas Gerwyna Price’a! Walijski darter zwycięzcą World Grand Prix 2020!
DartGry towarzyskieNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadszedł czas Gerwyna Price’a! Walijski darter zwycięzcą World Grand Prix 2020!

Gerwyn Price po raz pierwszy w karierze wygrał prestiżowe zawody z cyklu World Grand Prix. W finale Walijczyk pokonał 5:2 największą niespodziankę turnieju, Holendra Dirka van Duijvenbode.

The Iceman przeszedł jak burza przez zakończone w poniedziałek World Grand Prix, oddając rywalom łącznie 6 setów. W decydującej rozgrywce okazał się lepszy od debiutanta – Dirka van Duijvenbode. Sensacyjny Holender w ćwierćfinale pokonał Gary’ego Andersona (9. miejsce w światowym rankingu), a w półfinale wyeliminował Simona Whitlocka (15), który z kolei wcześniej sprawił ogromną niespodziankę eliminując głównego faworyta całej imprezy, Michaela van Gerwena (1).

Dla Price’a obecny sezon mógłby się nie kończyć. Były rugbysta notuje bowiem spektakularną serię 22 zwycięstw w 23 ostatnich pojedynkach, a jedynym zawodnikiem, który potrafił pokonać go w tym czasie był nieoczekiwanie Devon Petersen (6:5 na German Darts Championship).

Triumf Brytyjczyka w Ricoh Arena wywołał także dyskusje na temat najlepszego dartera świata. W tym roku popularny Mighty Mike, uznawany dotychczas za niekwestionowanego hegemona, zaliczył bowiem kilka znaczących niepowodzeń – oprócz wspomnianej porażki z Whitlockiem, van Gerwen odpadł też na etapie 1/16 turnieju finałowego World Series od Darts, w którym najlepszy okazał się właśnie Price. W sumie na przestrzeni minionych tygodni 35-latek zwyciężał w aż czterech różnych turniejach!

„Wygrałem cztery z pięciu zawodów, jestem zatem w dobrym miejscu. Wykonuję swoją robotę właściwie i dopóki wygrywam, będę piął się po tej drabinie. Potrzebuję jednak zwycięstwa w Mistrzostwach Świata, jeśli chcę zostać numerem jeden, więc miejmy nadzieję, że pewnego dnia to zrobię” – zapowiada Price.

Przeżywający swój najlepszy okres w zawodowej karierze Walijczyk stoi zatem przed niepowtarzalną szansą, aby niebawem zdystansować MVG i przejąć od niego miano światowej „jedynki”. Do końca roku obaj panowie będą mieli jeszcze kilka okazji, aby skonfrontować siły w bezpośrednim pojedynku – być może już podczas listopadowego Grand Slam of Darts, gdzie tytułu będzie bronił także Price.

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Charytatywne szachy. Partia z „Marianczello Dominonim” warta tysiące złotych!
Charytatywne szachy. Partia z „Marianczello Dominonim” warta tysiące złotych!
„Marianczello Dominoni” to pseudonim znany prawdopodobnie każdemu sympatykowi szachów w naszym kraju. Maciej Domin, bo tak naprawdę nazywa się rozchwytywany […]
Rafting w Polsce – przygoda dla każdego
Rafting w Polsce – przygoda dla każdego
Rafting to popularny sport wodny, który w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Oferuje on niezapomniane wrażenia i wyzwania, jednocześnie pozwala na aktywny wypoczynek i kontakt z naturą. W tym artykule przedstawimy, gdzie w Polsce można uprawiać rafting oraz jak się do niego przygotować.
Caravaning i baloniarstwo – idealne połączenie dla podróżujących kamperem
Caravaning i baloniarstwo – idealne połączenie dla podróżujących kamperem
Jak w nietypowy sposób spędzić czas wolny w gronie rodziny oraz przyjaciół? Miłośnicy niecodziennych atrakcji mogą wybrać się na wycieczkę […]
Ostatnie wpisy