World Cup of Darts 2020: Walia spodziewanym triumfatorem, Polska daleko poza podium
DartGry towarzyskieNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

World Cup of Darts 2020: Walia spodziewanym triumfatorem, Polska daleko poza podium

Walijczycy znakomicie wykorzystali nieobecność Petera Wrighta oraz Gary’ego Andersona i po raz pierwszy w historii zgarnęli puchar PDC World Cup of Darts. W finale duet Gerwyn Price & Jonny Clayton nie dał najmniejszych szans angielskiej parze Michael Smith & Rob Cross, wygrywając bez straty seta.

W decydującej rozgrywce najpierw Price pewnie pokonał sklasyfikowanego na 4. pozycji w światowym rankingu Michaela Smitha 4:1, a następnie jego partner Jonny Clayton ze znakomitą średnią 105 pkt rozprawił się z Robem Crossem 4:2. Najbardziej zacięta była ostatnia potyczka, w której zawodnicy rzucali naprzemiennie. Po sześciu legach na tablicy widniał remis, ale w decydującym momencie fantastyczną formą ponownie błysnął The Iceman, wykorzystując już pierwszą okazję do skończenia meczu (bezbłędnie zszedł z 64 – przyp. red.).

Dla Price’a był to kolejny triumf w prestiżowych zawodach pod szyldem PDC w ciągu niespełna dwóch miesięcy. W październikowym World Grand Prix 2020 pokonał w finale Dirka van Duijvenbode 5:2, z kolei we wrześniu (notabene także w austriackiej Salzburgarena, gdzie odbywały się weekendowe zmagania teamów) zwyciężył w finałach World Series of Darts – wtedy okazał się lepszy od Roba Crossa 11:9.

„To moment największej dumy w mojej darterskiej karierze. (…) Wprawdzie odniosłem ostatnio sukces indywidualny, ale wygranie tytułu dla Walii znaczy dla mnie bardzo wiele. Wiem, że w tej chwili gram dobrze, ale to gra podwójna i nie mogłem triumfować bez Jonny’ego. To jest prawdziwa drużyna i zasłużyliśmy na to” – powiedział szczęśliwy Price.

Do tej pory w rywalizacji zespołów wygrywały naprzemiennie Anglia, Holandia oraz Szkocja, która broniła tytułu sprzed roku. Zastępujący Wrighta i Andersona duet John Henderson – Robert Thornton nie sprostał jednak w 1/8 finału późniejszym czempionom, Walijczykom (porażka 1:2). Na tym samym etapie w konfrontacji z Australią odpadła także polska para Krzysztof Ratajski – Krzysztof Kciuk (0:2).

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawy bowlingu: doskonalenie techniki rzutu
Podstawy bowlingu: doskonalenie techniki rzutu
Bowling to sport, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników kręgli z całego świata. O czym warto wiedzieć, […]
Dyscypliny jeździeckie – na czym polegają i na jaką się zdecydować?
Dyscypliny jeździeckie – na czym polegają i na jaką się zdecydować?
Zdecydowanej większości osób jeździectwo kojarzy się tylko z torem przeszkód i skokami na koniu. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana: jeździectwo dzieli […]
Piłki Nike Strike – postaw na doskonałą jakość gry
Piłki Nike Strike – postaw na doskonałą jakość gry
By móc czerpać maksymalną radość i komfort z gry czy treningów zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, najważniejszy jest dobór piłki, i jej właściwego modelu.
Ostatnie wpisy