World Cup of Darts 2020: Walia spodziewanym triumfatorem, Polska daleko poza podium
DartGry towarzyskieNews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

World Cup of Darts 2020: Walia spodziewanym triumfatorem, Polska daleko poza podium

Walijczycy znakomicie wykorzystali nieobecność Petera Wrighta oraz Gary’ego Andersona i po raz pierwszy w historii zgarnęli puchar PDC World Cup of Darts. W finale duet Gerwyn Price & Jonny Clayton nie dał najmniejszych szans angielskiej parze Michael Smith & Rob Cross, wygrywając bez straty seta.

W decydującej rozgrywce najpierw Price pewnie pokonał sklasyfikowanego na 4. pozycji w światowym rankingu Michaela Smitha 4:1, a następnie jego partner Jonny Clayton ze znakomitą średnią 105 pkt rozprawił się z Robem Crossem 4:2. Najbardziej zacięta była ostatnia potyczka, w której zawodnicy rzucali naprzemiennie. Po sześciu legach na tablicy widniał remis, ale w decydującym momencie fantastyczną formą ponownie błysnął The Iceman, wykorzystując już pierwszą okazję do skończenia meczu (bezbłędnie zszedł z 64 – przyp. red.).

Dla Price’a był to kolejny triumf w prestiżowych zawodach pod szyldem PDC w ciągu niespełna dwóch miesięcy. W październikowym World Grand Prix 2020 pokonał w finale Dirka van Duijvenbode 5:2, z kolei we wrześniu (notabene także w austriackiej Salzburgarena, gdzie odbywały się weekendowe zmagania teamów) zwyciężył w finałach World Series of Darts – wtedy okazał się lepszy od Roba Crossa 11:9.

„To moment największej dumy w mojej darterskiej karierze. (…) Wprawdzie odniosłem ostatnio sukces indywidualny, ale wygranie tytułu dla Walii znaczy dla mnie bardzo wiele. Wiem, że w tej chwili gram dobrze, ale to gra podwójna i nie mogłem triumfować bez Jonny’ego. To jest prawdziwa drużyna i zasłużyliśmy na to” – powiedział szczęśliwy Price.

Do tej pory w rywalizacji zespołów wygrywały naprzemiennie Anglia, Holandia oraz Szkocja, która broniła tytułu sprzed roku. Zastępujący Wrighta i Andersona duet John Henderson – Robert Thornton nie sprostał jednak w 1/8 finału późniejszym czempionom, Walijczykom (porażka 1:2). Na tym samym etapie w konfrontacji z Australią odpadła także polska para Krzysztof Ratajski – Krzysztof Kciuk (0:2).

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze odmiany kolekcjonerskich nasion marihuany
Najciekawsze odmiany kolekcjonerskich nasion marihuany
Marihuana stała się ostatnio popularnym przedmiotem kolekcjonerskim. Rośliny te nie tylko są bardzo estetyczne, ale także stanowią ciekawostkę dla miłośników botaniki. Jakie są najlepsze odmiany kolekcjonerskich nasion marihuany? Które cieszą się największą  popularnością wśród miłośników tej rośliny?
Taboo – przetestuj swoją wyobraźnię w rozchwytywanej planszówce!
Taboo – przetestuj swoją wyobraźnię w rozchwytywanej planszówce!
Jeśli w niedalekiej perspektywie mamy długi, wolny wieczór w rodzinnym gronie lub towarzystwie przyjaciół i zachodzimy w głowę, w jaki […]
Optymalny kij bilardowy kluczem do udanej partii
Optymalny kij bilardowy kluczem do udanej partii
Bilard może pochwalić się sporą rzeszą sympatyków. W końcu kto nie lubi po ciężkim tygodniu spotkać się ze znajomymi na […]
Ostatnie wpisy