Gratka dla szachistów. Spróbuj swoich sił przeciwko słynnej Beth Harmon!
NewsSporty umysłoweSzachy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gratka dla szachistów. Spróbuj swoich sił przeciwko słynnej Beth Harmon!

Pomimo że od jego premiery mijają kolejne tygodnie, „Gambit Królowej” nie przestaje bić rekordów popularności i w dalszym ciągu cieszy się gigantycznym uznaniem publiczności z całego świata. Ten fakt postanowił wykorzystać serwis chess.com, który proponuje użytkownikom pojedynek przeciwko programowi posiadającemu cechy głównej bohaterki całej historii – Elizabeth Harmon!

„Gambit Królowej” zadebiutował na Netfliksie pod koniec minionego roku i z miejsca (chociaż trzeba przyznać, że nieco niespodziewanie) zrobił tam prawdziwą furorę. Wiele osób pod wpływem serialu rozpoczęło swoją przygodę z szachami, natomiast inni przypomnieli sobie o wartości, jaką niesie za sobą ta królewska gra.

Cel odważnej produkcji został więc osiągnięty z nawiązką – szachy znajdują się obecnie na absolutnym topie i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by miały ów szczyt w najbliższym czasie opuścić. Dość powiedzieć, że od czasu premiery „Gambitu Królowej” portal chess.com zyskał bagatela 3,2 mln nowych użytkowników! Teraz graczy platformy – szczególnie tych, którzy trafili tam dzięki serialowi – czeka miła niespodzianka.

Od jakiegoś czasu za pośrednictwem serwisu można zmierzyć się z postacią komputerową na poziomie Beth Harmon, która ogrywając kolejnych arcymistrzów stała się wielką ulubienicą widzów. Co istotne, nie musimy od razu porywać się z motyką na słońce i wyzywać do wirtualnego pojedynku Beth w szczytowej dyspozycji. Jej poziom został podzielony pod względem wieku: główna bohaterka mająca 8 (850), 9 (1200), 10 (1600), 15 (1800), 17 (2400), 20 (2500), czy w końcu 22 lata (2700).

Niejednokrotnie przekonywaliśmy się już, że ludzki umysł i decyzje nie są w stu procentach możliwe do przewidzenia, wobec czego warto mieć na uwadze, że symulacja Beth nie będzie odpowiadała jeden do jednego manewrom stosowanym przez uwielbianą postać. Niemniej jednak, sam fakt zmierzenia się z botem na poziomie rudowłosej arcymistrzyni dla wielu będzie nie lada przyjemnością i wyzwaniem.

Jeszcze w listopadzie swoich sił w konfrontacji z Beth Harmon postanowił spróbować prawdopodobnie najpopularniejszy youtuber szachowy w Polsce, a więc Marianczello Dominoni. Jak poszło Maciejowi Dominowi? Sprawdźcie sami!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najpierw rozbicie, a później kombinacje – poznaj najważniejsze rodzaje uderzeń w bilardzie
Najpierw rozbicie, a później kombinacje – poznaj najważniejsze rodzaje uderzeń w bilardzie
Jak poprawnie przygotować się do uderzenia bilardowego i o jakich kombinacjach trzeba wiedzieć? Przekonaj się sam!
Odżywka białkowa – co daje?
Odżywka białkowa – co daje?
Czym jest, kto powinien ją stosować i jakie są zalety jej spożywania? Dowiedz się już dziś!
Stacjonarne komputery poleasingowe – dlaczego warto rozważyć ich zakup?
Stacjonarne komputery poleasingowe – dlaczego warto rozważyć ich zakup?
Stacjonarne komputery poleasingowe to temat, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących wydajnych i przystępnych cenowo rozwiązań do pracy, rozrywki czy nauki.
Ostatnie wpisy