5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Siłownia jest miejscem, gdzie można wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Duża ilość akcesoriów do ćwiczeń i profesjonalny sprzęt na siłowni pozwalają pracować zarówno nad sylwetką oraz siłą mięśni, jak i kondycją czy gibkością.

Jeśli do dyspozycji masz trenera personalnego, to bez problemu stworzy on dla Ciebie optymalny trening. Natomiast jeśli chodzisz na siłownię dla zróżnicowanej aktywności fizycznej i lubisz popróbować nowych rzeczy, to poniższe 5 ćwiczeń nie tylko przypadnie Ci do gustu, ale z pewnością pozwoli uzyskać świetne efekty!

1. Kompleksowy trening na orbitreku

Orbitrek, którego profesjonalna nazwa to maszyna eliptyczna, bywa urządzeniem często niedocenianym. A jest to sprzęt, który pozwala na wykonanie niezwykle kompleksowego treningu, angażującego liczne partie mięśni. Przy czym może to być trening aerobowy, cardio lub interwałowy. Ćwicząc na orbitreku, nie tylko spalamy zbędne kalorie, ale równocześnie wypracowujemy piękną sylwetkę, modelując smukły kształt nóg, ramion, pośladków oraz brzucha.

2. Wyciskanie na maszynie

Wyciskanie to jedno z popularnych i cenionych ćwiczeń, które można wykonywać zarówno ze sztangą, jak i wykorzystując do tego profesjonalne wyposażenie siłowni w postaci maszyn ze stosem. Jest to świetny trening na mięśnie klatki piersiowej. Przy wykonywaniu tego typu ćwiczeń warto pamiętać o spokojnym oddechu i wolnym opuszczaniu ciężaru. Tutaj liczy się jakość i dokładność ćwiczenia, nie jego szybkość!

3. Trening funkcjonalny

Sprawność fizyczna w codziennym życiu jest niezwykle ważna, a często niedoceniana, w kwestii jej trenowania na siłowni. A możemy naprawdę łatwo poprawić swoją mobilność, siłę i kondycję. Właśnie do tego stworzony został trening funkcjonalny, który można przeprowadzić w każdej dobrze wyposażonej siłowni.

Warto zatem zapuścić się w miejsce, gdzie znajduje się klatka do treningu funkcjonalnego, liny, fit bagi, skakanki, gumy do ćwiczeń, taśmy TRX, młoty, skrzynie czy kamizelki obciążeniowe. Co najważniejsze, trening funkcjonalny to także świetna zabawa!

4. Strefa wolnych ciężarów

Wbrew pozorom strefa wolnych ciężarów nie jest zarezerwowana tylko dla kulturystów i osób zajmujących się budową i modelowaniem sylwetki. Strefa wolnych ciężarów to miejsce, gdzie oczywiście można popodnosić ciężary czy powyciskać sztangę na ławce. Można jednak również poćwiczyć w niej martwe ciągi, które odpowiednio wykonywane należą do jednych z najbardziej cenionych ćwiczeń, angażujących liczne partie mięśni i wzmacniają całą sylwetkę. Przy czym ćwiczenia z ciężarami także pozwalają spalać kalorie, chociaż robią to w nieco inny sposób. Spalanie kalorii po podnoszeniu ciężarów trwa bowiem jeszcze długo po zakończeniu treningu.

5. Wiosłowanie na ergometrze

Ergometr wioślarski, potocznie określany jako wioślarz, to niezwykle ciekawe urządzenie, które pozwala na odbycie naprawdę przyjemnego i efektywnego treningu aerobowego. Jest to profesjonalne wyposażenie siłowni, które raczej rzadko można znaleźć w użytku prywatnym. Niestety i na siłowniach spotykany jest coraz rzadziej, a przecież angażuje on do ćwiczeń aż 95 procent mięśni, co pozwala na piękne kształtowanie sylwetki.

Co ważne, w ciągu jednej godziny treningu pozwala spalić do ponad 700 kalorii. Warto zatem zainteresować się tą maszyną, a nawet zaprzyjaźnić z nią na dłużej!

Zdjęcia: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio dobrać narzędzia stomatologiczne do potrzeb Twojej praktyki
Jak odpowiednio dobrać narzędzia stomatologiczne do potrzeb Twojej praktyki
Odkryj jak skutecznie i efektywnie wybierać narzędzia stomatologiczne dostosowane do potrzeb Twojej praktyki stomatologicznej.
Zrozumienie kluczowych produktów do automatyki przemysłowej marki Siemens: siłowniki, zawory i czujniki jakości powietrza
Zrozumienie kluczowych produktów do automatyki przemysłowej marki Siemens: siłowniki, zawory i czujniki jakości powietrza
Poznaj wnikliwie kluczowe produkty do automatyki przemysłowej oferowane przez Siemens: od siłowników, przez zawory, po czujniki jakości powietrza. Omówimy ich zastosowanie i korzyści dla Twojej firmy.
Najpopularniejsze strategie turniejowe w pokerze
Najpopularniejsze strategie turniejowe w pokerze
Gra w pokera wymaga zarówno znajomości zasad, jak i opanowania taktyki. W niniejszym artykule poznasz najbardziej skuteczne strategie, które pozwolą […]
Ostatnie wpisy