Warsaw Polo Club – wymarzone miejsce dla polskich graczy polo
PoloSporty elitarne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Warsaw Polo Club – wymarzone miejsce dla polskich graczy polo

Polo jest rozgrywaną konno na trawiastym boisku grą, w której mierzą się ze sobą dwie czteroosobowe drużyny. Jej członkowie dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej kuli przy pomocy długich kijów, tak zwanych malletów. Jednym z miejsc w naszym kraju, w którym można uprawiać ten elitarny sport, jest Warsaw Polo Club. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?

Warsaw Polo Club – raj dla miłośników polo

Oto garść najważniejszych informacji na temat Warsaw Polo Club: miejsce to zostało założone w 2007 roku, znajduje się 28 kilometrów od centrum Warszawy, na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, i zajmuje powierzchnię 10 hektarów. Od 2015 roku klub prowadzi pierwszą i jedyną w Polsce hodowlę koni rasy argentinian polo pony, dodatkowo w ramach TT Breading oferuje stanówkę oraz opiekę nad klaczami źrebnymi i źrebiętami. Uzupełnieniem hodowli są praktyki weterynaryjne oraz odbywające się regularnie szkolenia – klub oferuje lekcje dla osób początkujących, prowadzone przez trenerów PZJ lub zawodowych graczy polo. Jego oferta obejmuje również treningi typu stick & ball oraz chukkers practise dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Każdego roku odbywają się tutaj międzynarodowe turnieje. Fani gry w polo mają możliwość wynajęcia argentinian polo pony, trzymania tam posiadanych przez siebie koni oraz korzystania z salonu klubowego. Sezon w Warsaw Polo Club trwa od maja do końca września, lecz przy sprzyjających warunkach atmosferycznych może on ulec wydłużeniu.

Warsaw Polo Club – polo i nie tylko

Warsaw Polo Club to nie tylko miejsce, w którym można rozwijać swoją pasję, jaką jest gra w Polo. Możliwe jest tutaj również zorganizowanie wydarzenia, takiego jak konferencja, prezentacja, jubileusz czy gala. To idealne miejsce dla wszystkich osób, które cenią sobie jednocześnie bliski kontakt z naturą, luksus, komfort i poczucie prywatności. Warsaw Polo Club oferuje dwie wielofunkcyjne sale eventowe oraz osiem komfortowych pokoi w domu klubowym. Znaleźć można tutaj również patio z pergolą, dębowy las, staw oraz restaurację Polo Longue.

Sala główna – co warto wiedzieć na jej temat? Ma ona powierzchnię 510 metrów kwadratowych i jest w stanie pomieścić nawet kilkaset osób. Urządzona została w neutralnym, eleganckim stylu. Organizatorzy eventu mają tu pełną swobodę w zakresie wyboru motywu przewodniego dekoracji. Do wyboru są między innymi klasyczny, pałacowy, glamour, rustykalny oraz boho. Brak ścian działowych oraz kolumn pozwala na ustawienie stołów i krzeseł w konfiguracji szkolnej, teatralnej oraz podkowy. Warsaw Polo Club współpracuje z szeregiem firm florystycznych i dekoratorskich, co znacząco ułatwia organizację przyjęcia. Sala główna jest w pełni klimatyzowana, gwarantuje pełen komfort bez względu na porę roku. Dzięki własnemu agregatowi klimatyzacja jest w stu procentach niezależna. Tym, co wyróżnia tę salę, jest również możliwość wprowadzenia do niej pojazdu, co znakomicie sprawdza się podczas wydarzeń motoryzacyjnych. W skład kompleksu wchodzi także nowoczesne zaplecze kuchenne, kompleksowo wyposażony bar oraz parking na kilkaset samochodów. Sala znajduje się w centralnej części Warsaw Polo Club, przy boisku polo oraz domu klubowym.

Kolejną przestrzenią, którą dysponuje zlokalizowany pod Warszawą klub polo, jest restauracja Polo Lounge z widokiem na boisko. Zlokalizowana jest w odległości 150 metrów od sali bankietowej i przeznaczona jest dla grup od 20 do 40 osób. To idealna przestrzeń na kameralne szkolenie, spotkanie firmowe czy imprezę rodzinną.

W Warsaw Polo Club zorganizować można również piknik firmowy. To doskonały sposób na integrację pracowników przedsiębiorstwa. Klub dysponuje wydzieloną przestrzenią na świeżym powietrzu oraz wyposażeniem, takim jak stoły i krzesła. Jest on w stanie zorganizować zarówno kameralne garden party, jak i imprezę plenerową na kilka tysięcy osób.

Zdj. główne: Lucas Vidart/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kombinacje, żertwy, kreatywność – dlaczego warto grać w warcaby?
Kombinacje, żertwy, kreatywność – dlaczego warto grać w warcaby?
Warcaby to ponadczasowa gra dla całej rodziny. Kształtują logiczne myślenie oraz rozwijają intelekt. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto […]
Jednodniowe spływy kajakowe – jakie mają zalety?
Jednodniowe spływy kajakowe – jakie mają zalety?
Spływy kajakowe to popularna forma rekreacji, która pozwala nam odkrywać piękno przyrody i cieszyć się aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.
Czy trzeba biegać w maseczkach na siłowni? Zobacz, co mówią aktualne przepisy
Czy trzeba biegać w maseczkach na siłowni? Zobacz, co mówią aktualne przepisy
Czy rozporządzenia nakazują Ci chodzić w maseczce w siłowni lub klubie fitness? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź!
Ostatnie wpisy