Jak dobrać odpowiedni strój do treningu sztuk walki?
Sporty niszowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dobrać odpowiedni strój do treningu sztuk walki?

Trening sztuk walki to nie tylko ćwiczenia dla ciała, ale również dla ducha. Jeżeli chcesz skupić się na swoim rozwoju, ważne jest, żeby odpowiednio dobrać strój do treningu. Nie tylko pozwoli Ci no na swobodne ruchy, ale również zwiększy bezpieczeństwo treningu.

Czym kierować się przy wyborze stroju na trening sztuk walki?

Wybierając strój na pierwsze treningi, nie warto przepłacać. Jednak jeśli już trochę ćwiczysz i chcesz wyglądać profesjonalnie, zajrzyj tutaj: https://www.warhouse.pl/venum-sklep. Venum to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie MMA. Ich produkty można zobaczyć na największych galach, a nawet znani sportowcy korzystają z tych rzeczy. Ta marka oferuje nie tylko ubrania do większości sportów walki, ale także cały sprzęt treningowy, taki jak na przykład rękawice i ochraniacze. Jednak wybierając strój na treningi, czym warto się kierować?

  • Przede wszystkim ważne jest, żeby ubranie było wykonane z odpowiedniego materiału, który będzie przepuszczał powietrze i odprowadzał wilgoć. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego uczucia i zwiększysz swój komfort podczas treningów. Idealne materiały to bawełna, poliester, polipropylen czy mieszanki tych tkanin.
  • Kolejną ważną kwestią jest odpowiedni rozmiar stroju. Powinien być on dopasowany do Twojej sylwetki, ale jednocześnie nie może krępować ruchów. Zbyt luźne ubranie może sprawić, że będziesz się czuć niepewnie, a także może się przez to zrobić niebezpiecznie, np. kiedy przeciwnik zaplącze się w Twoją koszulkę, a zbyt ciasny strój – utrudni Ci swobodne poruszania się.
  • Przy wyborze stroju na trening sztuk walki warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, takie jak kieszenie, paski czy zapięcia. Mogą one stać się niebezpieczne podczas treningu. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem są ubrania gładkie, bez kieszeni, szlufek, czy innych pasków, które mogą spowodować Twoją kontuzję lub kontuzję sparing partnera.

Od czego zacząć: podstawowe elementy stroju na trening

Różne style walki mogą wymagać specyficznego ubioru, dlatego nie możemy tutaj generalizować i skupimy się na kilku najpopularniejszych dyscyplinach.

  • Boks, kickboxing, muay thai – na treningi tych sportów najlepiej jest założyć przylegającą koszulkę, spodenki sięgające ponad kolano i tak jak wcześniej wspomnieliśmy bez guzików, kołnierzy, kieszeni i szlufek, żeby zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo. Na trening bokserski wskazane są buty przeznaczone właśnie do tej dyscypliny, a na kickboxingu oraz muay thai nie używa się butów.
  • MMA – sytuacja ubraniowa w tym sporcie jest identyczna jak wyżej, jednak koszulka powinna pozwalać na łapanie za materiał, ponieważ w walce używa się wielu chwytów. Trening odbywa się na boso.
  • BJJ – w poważnych treningach tego sportu wskazane jest używanie specjalnego kimona, jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, wystarczy przylegająca koszulka i spodenki lub spodnie dresowe, buty są zbędne.
  • Karate, judo, taekwondo – w tych dyscyplinach używane są specjalne kimona. Kimono do karate jest lekkie, luźne, zapewnia dużą swobodę ruchów, natomiast kimono do judo jest cięższe, a bluza wykonana jest z wytrzymałej plecionki. Kimona do taekwondo również są lekkie i mają tradycyjny luźny krój, który pozwala na dużą swobodę ruchów.

Materiał i rozmiar stroju są kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa podczas treningu. Bluza, koszulka, spodnie oraz ochraniacze są niezbędne do treningu sztuk walki. Dopasowanie tych elementów do swoich potrzeb zwiększy komfort, efektywność i bezpieczeństwo treningu.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie rozluźnić mięśnie za pomocą małych narzędzi terapeutycznych?
Jak skutecznie rozluźnić mięśnie za pomocą małych narzędzi terapeutycznych?
Artykuł zawiera porady na temat skutecznego rozluźniania mięśni dzięki małym narzędziom terapeutycznym. Naucz się jak techniki te mogą pomóc przeciwdziałać napięciom i poprawić komfort życia.
Jak samodzielnie zbudować kampera? Klimek i Duda inspirują!
Jak samodzielnie zbudować kampera? Klimek i Duda inspirują!
Samodzielne podróżowanie kamperem stało się w ostatnich latach niezwykle popularne także nad Wisłą. Jak przygotować i wyremontować samochód z niedużym […]
Paletki – arystokracja wśród ryb
Paletki – arystokracja wśród ryb
Paletki to piękne, poruszające się z wyjątkową gracją majestatyczne ryby. Są bardzo łagodne – nie atakują nawet małych stworzeń. Ze […]
Ostatnie wpisy