Bartosz „xntentacion” Rudecki zagra w szachowym turnieju gwiazd. Polak w zacnym gronie!
NewsSzachy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bartosz „xntentacion” Rudecki zagra w szachowym turnieju gwiazd. Polak w zacnym gronie!

Szachy od jakiegoś czasu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie, co stanowi świetną okazję dla streamerów grających w królewską grę na pokazanie się szerszej publiczności. Teraz najlepsi szachiści będą mogli spróbować swoich sił podczas turnieju gwiazd rozgrywanego w ramach Bullet Chess Championship 2021. Zawody startują już w czwartkowy wieczór, a jednym z uczestników będzie popularny Bartosz „xntentacion” Rudecki!

Bullet Chess, czyli w wolnym tłumaczeniu „szachy błyskawiczne”, to termin określający niezwykle szybką partię, w której każdy z graczy ma do dyspozycji nie więcej niż 10 minut. Według internetowych statystyk to właśnie tego typu mecze są najchętniej rozgrywane przez amatorów umysłowego sportu. Kluczem do sukcesu okazała się ich atrakcyjność i nieprzewidywalność, wszak pod presją czasu nawet najlepszym szachistom mogą przytrafić się banalne pomyłki.

W tegorocznej edycji Bullet Chess Championship zmierzy się ze sobą osiem osobistości uznanych w środowisku szachów oraz streamerki. Na liście uczestników znalazł się m.in Bartosz „xntentacion” Rudecki, który w ostatnich miesiącach za sprawą transmitowania swoich szachowych partii podbija serwis Twitch. Polak zdobył serca widzów ciekawą narracją, a także partiami przeciwko arcymistrzom, takim jak Zbigniew Pakleza czy Hikaru Nakamura. Zaproszenie 22-latka na turniej gwiazd nie wzięło się zatem znikąd.

Trzeba przyznać, że Bartosz Rudecki znalazł się w naprawdę zacnym gronie, bowiem w Bullet Chess Championship startują tak uznani zawodnicy, jak choćby posiadaczka tytułu Woman Grandmaster Nemo „Nemsko” Zhou, Grandmaster Maurice Ashley, czy popularne siostry Botez. Co ciekawe, nasz rodak miał ostatnio okazję zmierzyć się z tymi ostatnimi i z obydwu konfrontacji wychodził zwycięsko. Szachy szybkie rządzą się się jednak swoimi prawami, więc nie jest powiedziane, że i tym razem popularny „xntentacion” poradzi sobie z oponentami.

Prestiżowy turniej szachowy startuje we czwartek 8 kwietnia o godzinie 21 i będzie transmitowany za pośrednictwem kanału chess.com w serwisie Twitch, aczkolwiek Rudecki prawdopodobnie będzie pokazywał swoje mecze również na własnym koncie. Graczom przysługiwać będzie limit czasowy 15 minut, a do wygrania są aż 3 tysiące dolarów!

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiedni strój do treningu sztuk walki?
Jak dobrać odpowiedni strój do treningu sztuk walki?
Trening sztuk walki to nie tylko ćwiczenia dla ciała, ale również dla ducha. Jeżeli chcesz skupić się na swoim rozwoju, […]
Makao – jak grać, żeby wygrać?
Makao – jak grać, żeby wygrać?
Zwycięstwo we wszystkich grach karcianych w dużym stopniu zależy niewątpliwie od szczęścia. Makao nie stanowi tutaj wyjątku, niemniej jednak istnieje […]
Serwis roweru po zimie – o co zadbać?
Serwis roweru po zimie – o co zadbać?
Jak przygotować się na nowy sezon rowerowy? Przypominamy, co warto sprawdzić przed wiosenną przejażdżką.
Ostatnie wpisy