Bartosz „xntentacion” Rudecki zagra w szachowym turnieju gwiazd. Polak w zacnym gronie!
NewsSzachy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bartosz „xntentacion” Rudecki zagra w szachowym turnieju gwiazd. Polak w zacnym gronie!

Szachy od jakiegoś czasu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie, co stanowi świetną okazję dla streamerów grających w królewską grę na pokazanie się szerszej publiczności. Teraz najlepsi szachiści będą mogli spróbować swoich sił podczas turnieju gwiazd rozgrywanego w ramach Bullet Chess Championship 2021. Zawody startują już w czwartkowy wieczór, a jednym z uczestników będzie popularny Bartosz „xntentacion” Rudecki!

Bullet Chess, czyli w wolnym tłumaczeniu „szachy błyskawiczne”, to termin określający niezwykle szybką partię, w której każdy z graczy ma do dyspozycji nie więcej niż 10 minut. Według internetowych statystyk to właśnie tego typu mecze są najchętniej rozgrywane przez amatorów umysłowego sportu. Kluczem do sukcesu okazała się ich atrakcyjność i nieprzewidywalność, wszak pod presją czasu nawet najlepszym szachistom mogą przytrafić się banalne pomyłki.

W tegorocznej edycji Bullet Chess Championship zmierzy się ze sobą osiem osobistości uznanych w środowisku szachów oraz streamerki. Na liście uczestników znalazł się m.in Bartosz „xntentacion” Rudecki, który w ostatnich miesiącach za sprawą transmitowania swoich szachowych partii podbija serwis Twitch. Polak zdobył serca widzów ciekawą narracją, a także partiami przeciwko arcymistrzom, takim jak Zbigniew Pakleza czy Hikaru Nakamura. Zaproszenie 22-latka na turniej gwiazd nie wzięło się zatem znikąd.

Trzeba przyznać, że Bartosz Rudecki znalazł się w naprawdę zacnym gronie, bowiem w Bullet Chess Championship startują tak uznani zawodnicy, jak choćby posiadaczka tytułu Woman Grandmaster Nemo „Nemsko” Zhou, Grandmaster Maurice Ashley, czy popularne siostry Botez. Co ciekawe, nasz rodak miał ostatnio okazję zmierzyć się z tymi ostatnimi i z obydwu konfrontacji wychodził zwycięsko. Szachy szybkie rządzą się się jednak swoimi prawami, więc nie jest powiedziane, że i tym razem popularny „xntentacion” poradzi sobie z oponentami.

Prestiżowy turniej szachowy startuje we czwartek 8 kwietnia o godzinie 21 i będzie transmitowany za pośrednictwem kanału chess.com w serwisie Twitch, aczkolwiek Rudecki prawdopodobnie będzie pokazywał swoje mecze również na własnym koncie. Graczom przysługiwać będzie limit czasowy 15 minut, a do wygrania są aż 3 tysiące dolarów!

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak minikomputery mogą zrewolucjonizować twoje hobby z elektroniką?
Jak minikomputery mogą zrewolucjonizować twoje hobby z elektroniką?
Odkryj, jak innowacyjne technologie minikomputerów mogą zrewolucjonizować Twoje doświadczenia z elektroniką oraz jak wprowadzenie ich do Twojego hobby może zwiększyć produktywność i cieszyć większą kreatywnością.
Nieodłączne zagrania klasowego pokerzysty
Nieodłączne zagrania klasowego pokerzysty
Gra w pokera niegdyś była uznawana za jedne z największych przekleństw. Powód? Ludzie zatracali w hazardzie cały dorobek życia i […]
Kalendarz imprez bowlingowych zrewidowany przez koronawirusa
Kalendarz imprez bowlingowych zrewidowany przez koronawirusa
Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że kalendarz rozgrywek wielu dyscyplin sportu zaczął przypominać dziurawy ser. Zastój w ligowej rywalizacji nie ominął […]
Ostatnie wpisy