Wysyp nowych talentów. Za nami Mistrzostwa Polski młodzików w brydżu sportowym
BrydżNewsSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wysyp nowych talentów. Za nami Mistrzostwa Polski młodzików w brydżu sportowym

W ubiegłym roku polscy brydżyści wywalczyli w chińskim Wuhan drużynowe mistrzostwo świata, odnosząc kolejny duży sukces na arenie międzynarodowej. Mimo iż ta dyscyplina sportu nie jest nad Wisłą zbyt popularna, to o swoich następców Krzysztof Buras czy Grzegorz Narkiewicz nie muszą się obawiać. W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski młodzików w brydżu sportowym objawiło się bowiem kilku niezwykle utalentowanych adeptów.

W czempionacie zorganizowanym w wytwornych wnętrzach starachowickiego Hotelu Senator wzięło udział ponad stu młodych brydżystów z całej Polski. Jak twierdzą sami zawodnicy oraz ich trenerzy, poziom sportowy imprezy był niezwykle wysoki, co nie powinno jednak dziwić, zważywszy na liczne sukcesy naszych juniorów w imprezach wysokiej rangi.

Do zmagań w kategorii open przystąpiło ponad 25 par, z kolei do rywalizacji zespołowej zgłosiło się 12 drużyn liczących minimum cztery osoby. Po kilkugodzinnych potyczkach trwających od rana do późnego wieczora (w niektórych przypadkach ponad 50 rozdań!) udało się wyłonić zwycięzców. W „drużynówce” U12 triumfowali Dominik Magryś i Maciej Zych wspierani przed dwóch zdolnych braci z Warszawy – Dominika i Mateusza Wrzesińskich, zaś w U15 najlepsze okazały się teamy Wyfus Alegsa (finał A) oraz Legia Ochotnicza Bońka (finał B).

„Chłopcy ćwiczą intensywnie kilka razy w tygodniu, a w wolnych chwilach ćwiczą praktycznie codziennie. Najważniejsze są chęci i odpowiednie podejście. Grają też w trzecioligowej drużynie, również przeciwko dorosłym” – zdradził na łamach lokalnego portalu e-sochaczew.pl trener zawodników z Rzeszowa.W turnieju par mikstowych złote medale powędrowały do Mai Jakubiak i Dominika Wrzesińskiego z Piasta Feliksów (Mixt U12), a także Marianny Pantak i Jakuba Marekwicy reprezentujących Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu (Mixt U15). Kategorię open wśród duetów do lat 12 zdominowali Milena Klimiuk z Kacprem Kisielewskim (CKiS Skawina), a wśród starszej młodzieży bezkonkurencyjni okazali się Jakubowie Marekwica i Gawron.

Na zakończenie tegorocznych mistrzostw poznaliśmy jeszcze najlepsze pary dziewczęce (Lena Kopowicz i Martyna Dorszewska w U12 / Marianna Pantak i Maja Trojańska w U15) oraz chłopięce (Bartłomiej Gala i Dominik Wrzesiński w U12 / Aleks Bukat i Paweł Świątkowski w U15). Klasyfikację szkół wygrała natomiast miejscowa podstawówka nr 3 im. Bolesława Krzywoustego.


Niebawem w szranki staną też zawodnicy w przedziale wiekowym 19-21 oraz 22-25, zarejestrowani w Polskim Związku Brydża Sportowego. W ostatni weekend października we Wrocławiu odbędą się bowiem Mistrzostwa Polski Juniorów.

Zdjęcie wyróżniające: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Brydżowy zestaw praw
Brydżowy zestaw praw
Brydż jest logiczną grą karcianą, w której uczestniczy czterech graczy tworzących dwie pary. Każda z nich stara się uzyskać lepszy […]
Niezwykły sukces australijskiej golfistki!
Niezwykły sukces australijskiej golfistki!
Historia została napisana na naszych oczach! Hannah Green i jej gigantyczny sukces.
Miejskie akrobacje traserów. Na czym polega parkour?
Miejskie akrobacje traserów. Na czym polega parkour?
Są takie osoby, dla których miejska dżungla to idealne miejsce do uprawiania niezwykłej aktywności fizycznej, jaką bez wątpienia jest parkour. […]
Ostatnie wpisy