Jaki blender z kielichem kupić?
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki blender z kielichem kupić?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie kompletnego wyposażenia kuchni bez blendera. To niewielkie i zwykle poręczne urządzenie pozwala bardzo szybko posiekać, zmielić czy także poszatkować produkty. Za jego pomocą można przygotować pyszne i pożywne zupy-kremy, a także zdrowe i orzeźwiające smoothies. Nie da się ukryć, że obecnie rekordy popularności bije blender z kielichem. Rozwiązanie to jest wysoce praktyczne i wygodne. Jednak na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moc blendera jako najważniejszy parametr

Blender z kielichem to z pewnością niezwykłe ułatwienie podczas przygotowywania wielu potraw. Jednocześnie warto zauważyć, że modele blenderów z kielichem są różnorodne. Wobec tego przy samym zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc. To właśnie od tego parametru w dużej mierze zależy to, jak wydajny będzie nasz blender i jak szybko będzie on pracował. Najczęściej spotykane blendery z kielichem zwykle oferują moc od 600 do 800 W. Czy jest to wystarczające do podstawowych zadań kuchennych? Otóż jak najbardziej. Takie blendery z kielichem świetnie poradzą sobie z szatkowaniem, mieleniem czy krojeniem produktów i zrobią to niezwykle sprawnie. Oczywiście warto pamiętać o tym, że nie są to urządzenia przystosowane do nieprzerwanej pracy. Blendery będą potrzebowały więc krótkiego „odpoczynku” pomiędzy kolejnymi seriami użytkowania.

Jaka pojemność kielicha będzie optymalna?

Blender z kielichem – jak sama nazwa wskazuje- wyposażony jest w dodatkowy kielich, czyli pojemnik w którym można siekać dane produkty. 
Jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne i czyste, gdyż zapobiega rozpryskiwaniu się fragmentów produktów po całej kuchni. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na samą pojemność kielicha. Jaka będzie idealna? W tym wypadku wiele zależy już od naszych potrzeb i ilości produktów, jakie będziemy przygotowywać w blenderze. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być blender z kielichem o pojemności około 2 litrów. 

Liczba i ilość ostrzy w blenderze z kielichem

Liczba i ilość ostrzy w przypadku blendera z kielichem jest równie istotna. Można powiedzieć, że warto tu kierować się prostą zasadą- im więcej ostrzy tym lepiej. Blender z kielichem wyposażony w minimum dwie pary ostrzy będzie przygotowywał poszczególne produkty spożywcze znacznie szybciej i wydajniej. Jak z kolei wiadomo- czas to pieniądz, szczególnie gdy chcemy szybko wyczarować smaczny obiad dla całej rodziny. Pamiętajmy także, że ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej i powinny być wyjmowane, co znacznie ułatwi ich czyszczenie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Chait Goli

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy Pesäpallo ma szansę zyskać większą popularność na świecie?
Czy Pesäpallo ma szansę zyskać większą popularność na świecie?
Interesujesz się baseballem? Finowie wymyślili własną wersję tej dyscypliny sportowej, choć swoją popularnością nie wyszła ona daleko poza granice tego […]
Jak wybrać odpowiedni plan abonamentowy dla twojej witryny internetowej
Jak wybrać odpowiedni plan abonamentowy dla twojej witryny internetowej
Odkryj, jak dokonać trafnego wyboru planu abonamentowego do witryny internetowej. Nasz artykuł pomoże Ci porównać dostępne opcje i podjąć świadomą decyzję.
10 najciekawszych gier planszowych dla dzieci
10 najciekawszych gier planszowych dla dzieci
Zastanawiasz się, jaka gra planszowa dla dzieci jest najlepsza? Oto nasz ranking 10 najciekawszych planszówek dla najmłodszych!
Ostatnie wpisy