Jaki blender z kielichem kupić?
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki blender z kielichem kupić?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie kompletnego wyposażenia kuchni bez blendera. To niewielkie i zwykle poręczne urządzenie pozwala bardzo szybko posiekać, zmielić czy także poszatkować produkty. Za jego pomocą można przygotować pyszne i pożywne zupy-kremy, a także zdrowe i orzeźwiające smoothies. Nie da się ukryć, że obecnie rekordy popularności bije blender z kielichem. Rozwiązanie to jest wysoce praktyczne i wygodne. Jednak na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moc blendera jako najważniejszy parametr

Blender z kielichem to z pewnością niezwykłe ułatwienie podczas przygotowywania wielu potraw. Jednocześnie warto zauważyć, że modele blenderów z kielichem są różnorodne. Wobec tego przy samym zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc. To właśnie od tego parametru w dużej mierze zależy to, jak wydajny będzie nasz blender i jak szybko będzie on pracował. Najczęściej spotykane blendery z kielichem zwykle oferują moc od 600 do 800 W. Czy jest to wystarczające do podstawowych zadań kuchennych? Otóż jak najbardziej. Takie blendery z kielichem świetnie poradzą sobie z szatkowaniem, mieleniem czy krojeniem produktów i zrobią to niezwykle sprawnie. Oczywiście warto pamiętać o tym, że nie są to urządzenia przystosowane do nieprzerwanej pracy. Blendery będą potrzebowały więc krótkiego „odpoczynku” pomiędzy kolejnymi seriami użytkowania.

Jaka pojemność kielicha będzie optymalna?

Blender z kielichem – jak sama nazwa wskazuje- wyposażony jest w dodatkowy kielich, czyli pojemnik w którym można siekać dane produkty. 
Jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne i czyste, gdyż zapobiega rozpryskiwaniu się fragmentów produktów po całej kuchni. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na samą pojemność kielicha. Jaka będzie idealna? W tym wypadku wiele zależy już od naszych potrzeb i ilości produktów, jakie będziemy przygotowywać w blenderze. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być blender z kielichem o pojemności około 2 litrów. 

Liczba i ilość ostrzy w blenderze z kielichem

Liczba i ilość ostrzy w przypadku blendera z kielichem jest równie istotna. Można powiedzieć, że warto tu kierować się prostą zasadą- im więcej ostrzy tym lepiej. Blender z kielichem wyposażony w minimum dwie pary ostrzy będzie przygotowywał poszczególne produkty spożywcze znacznie szybciej i wydajniej. Jak z kolei wiadomo- czas to pieniądz, szczególnie gdy chcemy szybko wyczarować smaczny obiad dla całej rodziny. Pamiętajmy także, że ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej i powinny być wyjmowane, co znacznie ułatwi ich czyszczenie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Chait Goli

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wysyp nowych talentów. Za nami Mistrzostwa Polski młodzików w brydżu sportowym
Wysyp nowych talentów. Za nami Mistrzostwa Polski młodzików w brydżu sportowym
W ubiegłym roku polscy brydżyści wywalczyli w chińskim Wuhan drużynowe mistrzostwo świata, odnosząc kolejny duży sukces na arenie międzynarodowej. Mimo […]
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe wymaga dobrego sprzętu, skutecznej przynęty, podstawowej wiedzy o łowisku i zwiększającego się systematycznie doświadczenia wędkarskiego. Oto garść praktycznych […]
Jak wybrać idealne urządzenie do odczytywania danych z produktów?
Jak wybrać idealne urządzenie do odczytywania danych z produktów?
Dowiedz się, jak wyselekcjonować najodpowiedniejsze urządzenie do odczytywania danych z produktów. Przeczytaj o czynnikach, które powinieneś wziąć pod uwagę i poznaj odpowiednie narzędzia.
Ostatnie wpisy