Zabawy, które wzmocnią logiczne myślenie
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawy, które wzmocnią logiczne myślenie

Artykuł sponsorowany

Logiczne myślenie to bardzo ważna umiejętność, którą powinno rozwijać każde dziecko. Jakie zabawy wzmocnią logiczne myślenie? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!

Nauka poprzez zabawę to genialny sposób na zapoznawanie dziecka z otaczającym go światem. Poprzez różnego rodzaju zabawy możesz nauczyć swoje dziecko między innymi logicznego myślenia. Jakie zabawy i zabawki wybrać, aby rozwijać tę umiejętność?

Dobieranie w pary

Jedną z pierwszych zabaw, które możesz zaproponować swojemu maluchowi, aby rozwijać jego umiejętność logicznego myślenia, jest dobieranie w pary. Połóż przed dzieckiem kilka różnych obrazków oraz poproś malucha, aby dobrał je w pary. Następnie zapytaj go, dlaczego połączył ze sobą poszczególne ilustracje. W tej zabawie nie ma złych i dobrych odpowiedzi, a swobodne łączenie obrazków w pary rozwija nie tylko logiczne myślenie, ale także kreatywność. 

Układanki logiczne

Doskonałym wyborem będą również gry układanki logiczne. Tego rodzaju łamigłówki przybierające różne kształty i formy będą doskonałym zajęciem na długie godziny. Rozwiązywanie takich układanek z pewnością dostarczy mnóstwo satysfakcji oraz znacząco rozwinie umiejętność logicznego myślenia. 

Do takich logicznych układanek zalicza się również wszelkiego rodzaju kostki takie jak kostka 2×2, czy też znana wszystkim kostka Rubika. Ta niewielka zabawka będzie miała ogromny wpływ na logiczne myślenie Twojego malucha. Układanie takich kostek to także bardzo skuteczny sposób na rozwijanie takich umiejętności jak wyobraźnia przestrzenna, pamięć mięśniowa, kreatywność oraz nieszablonowe myślenie. 

Puzzle

Kolejną rozwijającą zabawą jest układanie puzzli. Puzzle uczą przede wszystkim koncentracji, a także skupienia się na jednej rzeczy. Co więcej, pozwalają się także wyciszyć i bardzo pozytywnie wpływają na naukę logicznego myślenia i wzmacnianie pamięci wzrokowej. W sklepach znajdziesz puzzle o różnym poziomie trudności, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego do wieku Twojego dziecka.

Ponadto puzzle to także bardzo dobry sposób na odstresowanie i chwilowe odcięcie się od problemów – kto wie, może i Tobie spodoba się ich układanie!

Fot.: Olav Ahrens Røtne/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Upcycling art dla początkujących, czyli jak nadać przedmiotom drugie życie
Upcycling art dla początkujących, czyli jak nadać przedmiotom drugie życie
Przywracanie starych przedmiotów do użyteczności zyskuje na popularności. Czym jest upcycling i jak go wdrożyć?
Jak dopasować narty?
Jak dopasować narty?
W tym tekście zajmiemy się, jak wybrać najlepsze narty, które zagwarantują Ci wygodną oraz bezpieczną jazdę.
Nauka gry w golfa: jak doskonalić grę z bunkra?
Nauka gry w golfa: jak doskonalić grę z bunkra?
Mianem bunkra określa się element pola golfowego wypełniony w całości piaskiem. Może się znajdować zarówno wzdłuż fairwaya, jak i w […]
Ostatnie wpisy