Jak podróżować kamperem z psem?
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak podróżować kamperem z psem?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zbliża się sezon urlopowy, a wraz z nim liczne wyjazdy na wczasy. Dla psiarzy to niemały problem, bo co podczas tygodniowego urlopu zrobić z czworonogiem? Niektórzy decydują się zabrać psiaka ze sobą, jednak wciąż wiele hoteli nie jest przyjazne dla zwierząt. W tej sytuacji świetnym wyborem jest kamper, który pozwala na całkowitą dowolność jeśli chodzi o miejsce noclegu oraz pobytu. Zobacz, czego potrzebujesz, by wyruszyć ze swoim psiakiem w podróż kamperem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chodzi o podróże jakimkolwiek samochodem, pies potrzebuje takiego zabezpieczenia, jak ludzie – zapięcia pasów. Jeśli pies ma jeździć z Tobą w szoferce, koniecznie kup dla niego szelki samochodowe oraz specjalną taśmę z klamrą jak od pasów samochodowych. Niezwykle ważne jest to, żeby były to właśnie szelki, ponieważ taka linka przyczepiona do obroży może dokonać poważnych obrażeń lub nawet udusić psa, w razie wypadku. Szelki są znacznie bezpieczniejsze. Jazda kamperem wiąże się także z licznymi postojami na parkingach, stacjach benzynowych oraz polach kempingowych. W tych miejscach psa obowiązkowo należy trzymać na smyczy. Nie tylko wymaga tego prawo, lecz także jest to podyktowane jego bezpieczeństwem. Różnego rodzaju smycze dla psa znajdziesz na stronie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/smycze-dla-psa/.

Jeśli z kolei pies ma podróżować z tyłu kampera, koniecznie musi mieć opiekuna. Podczas hamowania lub wchodzenia w ostre zakręty, pies może spaść z kanapy, może uderzyć go jakiś przedmiot strącony z półki lub może obić się o ścianę. Nie mówiąc już o tym, że samotność w nowym miejscu i tak niecodziennej sytuacji to ogromny stres. W tym wypadku poza kierowcą w szoferce, w pomieszczeniu kampera również musi być osoba, która zaopiekuje się psem w trakcie jazdy.

Przytulny kąt dla czworonoga

Kluczowym dla poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego psa jest zaaranżowanie dla niego miłego kącika, w którym będzie mógł odpocząć czy zasnąć. W takim miejscu powinno znaleźć się legowisko lub koc psa, który nosi zapach jego i domu. Poza tym warto zabrać ze sobą uspokajające zabawki do wylizywania lub angażującą umysł matę węchową. Podróż kamperem to dla psa stresujące przeżycie, a zabawki znacznie ułatwią mu ten wyjazd. W kamperze muszą także znaleźć się oczywiście miski z karmą i wodą oraz miejsce na zabawę, jeśli nie zamierzasz robić częstych postojów. Nie możesz jednak zapominać o przerwach w jeździe na psią toaletę. O ile ludziom kamper pozwala na korzystanie z toalety w trakcie jazdy, tak już o psach nie pomyślano. Futrzaki nadal muszą załatwiać swoje potrzeby na dworze, więc nie zapominaj o swoim psiaku i w godzinach Waszych spacerów zatrzymuj się na spacer.

Z jakimi psami unikać podróży kamperem?

Każdy psiak jest inny, dlatego jeden będzie świetnie czuł się podczas drogi i atmosfera ekscytacji podróżą udzieli mu się w pozytywny sposób, za to inny pies z podkulonym ogonem będzie ze strachu posikiwał po kątach. Niestety, psy lękowe lub ze skłonnością do reaktywności nie będą dobrze czuły się w kilkudniowej podróży. Prawdopodobnie będzie to dla nich ogromny stres i powód nie do radosnego machania ogonem, a raczej nerwowego poszczekiwania i wyładowywania emocji w niezdrowy sposób. Jeśli Twój pies ma właśnie takie cechy, zapewnij mu opiekę bliskiej osoby lub petsittera, a na wakacje wybierz się sam.

Psy to wspaniali towarzysze życia, wie o tym każdy, kto chodzi na co dzień oblepiony psią sierścią. Psiaki, jako przyjaciele człowieka najchętniej nie odstępowałyby nas na krok. Warto jednak przemyśleć dobrze to, czy z takiej podróży pies wyciągnie coś pozytywnego, czy tylko utrwali sobie niezdrowe zachowania, a cała praca nad jego zachowaniem pójdzie na marne. Jeśli Twój pies to urodzony podróżnik, pamiętaj, żeby zapewnić mu porządną smycz oraz cichy kącik i jedźcie razem zdobywać świat!

Foto wyróżniające: Andrew Bone / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Wypożyczalnia 07.10.2021

    Świetny merytoryczny artykuł. Warto wspomnieć, że DETHLEFFS TREND Dog Liner to linia kamperów zbudowana z myślą o czworonogach. Idealny kamper dla rodziny i psiaków:)

Rekomendowane
Wypłynąć na szerokie wody. Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem?
Wypłynąć na szerokie wody. Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem?
Wielu z pewnością marzy o pozostawieniu wszystkich problemów na lądzie i wypłynięciu na bezkresne akweny. Same marzenia to jednak za […]
Żeglarstwo oceaniczne: Podróż w otchłań nieznanych wód
Żeglarstwo oceaniczne: Podróż w otchłań nieznanych wód
Żeglarstwo oceaniczne: podziwiaj nieznane wody, przekraczaj granice i doświadcz niesamowitej przygody na szerokim oceanicznym horyzoncie!
Jak dobrać ryby do wymarzonego akwarium nano reef? Podpowiadamy!
Jak dobrać ryby do wymarzonego akwarium nano reef? Podpowiadamy!
Nadal obowiązuje stara zasada, że im większe akwarium, tym lepsza jest jego odporność oraz stabilność biologiczna. Jednak praktyka dowodzi, że […]
Ostatnie wpisy