Jak podróżować kamperem z psem?
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak podróżować kamperem z psem?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zbliża się sezon urlopowy, a wraz z nim liczne wyjazdy na wczasy. Dla psiarzy to niemały problem, bo co podczas tygodniowego urlopu zrobić z czworonogiem? Niektórzy decydują się zabrać psiaka ze sobą, jednak wciąż wiele hoteli nie jest przyjazne dla zwierząt. W tej sytuacji świetnym wyborem jest kamper, który pozwala na całkowitą dowolność jeśli chodzi o miejsce noclegu oraz pobytu. Zobacz, czego potrzebujesz, by wyruszyć ze swoim psiakiem w podróż kamperem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chodzi o podróże jakimkolwiek samochodem, pies potrzebuje takiego zabezpieczenia, jak ludzie – zapięcia pasów. Jeśli pies ma jeździć z Tobą w szoferce, koniecznie kup dla niego szelki samochodowe oraz specjalną taśmę z klamrą jak od pasów samochodowych. Niezwykle ważne jest to, żeby były to właśnie szelki, ponieważ taka linka przyczepiona do obroży może dokonać poważnych obrażeń lub nawet udusić psa, w razie wypadku. Szelki są znacznie bezpieczniejsze. Jazda kamperem wiąże się także z licznymi postojami na parkingach, stacjach benzynowych oraz polach kempingowych. W tych miejscach psa obowiązkowo należy trzymać na smyczy. Nie tylko wymaga tego prawo, lecz także jest to podyktowane jego bezpieczeństwem. Różnego rodzaju smycze dla psa znajdziesz na stronie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/smycze-dla-psa/.

Jeśli z kolei pies ma podróżować z tyłu kampera, koniecznie musi mieć opiekuna. Podczas hamowania lub wchodzenia w ostre zakręty, pies może spaść z kanapy, może uderzyć go jakiś przedmiot strącony z półki lub może obić się o ścianę. Nie mówiąc już o tym, że samotność w nowym miejscu i tak niecodziennej sytuacji to ogromny stres. W tym wypadku poza kierowcą w szoferce, w pomieszczeniu kampera również musi być osoba, która zaopiekuje się psem w trakcie jazdy.

Przytulny kąt dla czworonoga

Kluczowym dla poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego psa jest zaaranżowanie dla niego miłego kącika, w którym będzie mógł odpocząć czy zasnąć. W takim miejscu powinno znaleźć się legowisko lub koc psa, który nosi zapach jego i domu. Poza tym warto zabrać ze sobą uspokajające zabawki do wylizywania lub angażującą umysł matę węchową. Podróż kamperem to dla psa stresujące przeżycie, a zabawki znacznie ułatwią mu ten wyjazd. W kamperze muszą także znaleźć się oczywiście miski z karmą i wodą oraz miejsce na zabawę, jeśli nie zamierzasz robić częstych postojów. Nie możesz jednak zapominać o przerwach w jeździe na psią toaletę. O ile ludziom kamper pozwala na korzystanie z toalety w trakcie jazdy, tak już o psach nie pomyślano. Futrzaki nadal muszą załatwiać swoje potrzeby na dworze, więc nie zapominaj o swoim psiaku i w godzinach Waszych spacerów zatrzymuj się na spacer.

Z jakimi psami unikać podróży kamperem?

Każdy psiak jest inny, dlatego jeden będzie świetnie czuł się podczas drogi i atmosfera ekscytacji podróżą udzieli mu się w pozytywny sposób, za to inny pies z podkulonym ogonem będzie ze strachu posikiwał po kątach. Niestety, psy lękowe lub ze skłonnością do reaktywności nie będą dobrze czuły się w kilkudniowej podróży. Prawdopodobnie będzie to dla nich ogromny stres i powód nie do radosnego machania ogonem, a raczej nerwowego poszczekiwania i wyładowywania emocji w niezdrowy sposób. Jeśli Twój pies ma właśnie takie cechy, zapewnij mu opiekę bliskiej osoby lub petsittera, a na wakacje wybierz się sam.

Psy to wspaniali towarzysze życia, wie o tym każdy, kto chodzi na co dzień oblepiony psią sierścią. Psiaki, jako przyjaciele człowieka najchętniej nie odstępowałyby nas na krok. Warto jednak przemyśleć dobrze to, czy z takiej podróży pies wyciągnie coś pozytywnego, czy tylko utrwali sobie niezdrowe zachowania, a cała praca nad jego zachowaniem pójdzie na marne. Jeśli Twój pies to urodzony podróżnik, pamiętaj, żeby zapewnić mu porządną smycz oraz cichy kącik i jedźcie razem zdobywać świat!

Foto wyróżniające: Andrew Bone / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Wypożyczalnia 07.10.2021

    Świetny merytoryczny artykuł. Warto wspomnieć, że DETHLEFFS TREND Dog Liner to linia kamperów zbudowana z myślą o czworonogach. Idealny kamper dla rodziny i psiaków:)

Rekomendowane
Kombinacje, żertwy, kreatywność – dlaczego warto grać w warcaby?
Kombinacje, żertwy, kreatywność – dlaczego warto grać w warcaby?
Warcaby to ponadczasowa gra dla całej rodziny. Kształtują logiczne myślenie oraz rozwijają intelekt. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto […]
Co warto wiedzieć o preppingu, czyli survival w wydaniu domowym
Co warto wiedzieć o preppingu, czyli survival w wydaniu domowym
To właśnie na nim chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym tekście, pokazując, na czym polega i czym się różni od survivalu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury.
Czy warto inwestować w profilaktyczne obuwie dla dzieci na jesień?
Czy warto inwestować w profilaktyczne obuwie dla dzieci na jesień?
Dowiedz się, dlaczego profilaktyczne obuwie jest kluczowe dla zdrowia dzieci, szczególnie w sezonie jesiennym.
Ostatnie wpisy