Wypożyczenie kampera — praktyczne porady i wskazówki
CaravaningHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczenie kampera — praktyczne porady i wskazówki

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Masz ochotę spędzić swój letni urlop inaczej niż zwykle? Znudziły Cię już wyjazdy All Inclusive i szukasz zupełnie innych wrażeń i doświadczeń? Wypożyczenie kampera może być więc dla Ciebie doskonałym pomysłem. Taka wyprawa bez wątpienia zafunduje Ci niezapomniane wspomnienia! Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodów i przyczep campingowych. 

Wypożyczenie kampera jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na ciekawy urlop. W ostatnich latach taki sposób podróżowania zyskał ogromną popularność. I nie ma w tym nic dziwnego — gdy tylko ogląda się w social mediach to, jak wygląda vanlife, aż chce się kupić własne mieszkanko na kółkach. Ale może zanim kupisz wymarzonego kampera, wybierz się w taką podróż bez tak dużych zobowiązań.

Wypożyczenie kampera — na co zwrócić uwagę? 

Obecnie na rynku znajdziesz wiele firm oferujących wynajem kamperów, a także przyczep kempingowych. Większość z nich działa online, co pozwala na łatwą i szybką rezerwację pojazdu. Jednak każda wypożyczalnia kamperów ma zupełnie inną ofertę — dotyczy to zarówno warunków umowy, jak i dostępnych pojazdów. Dlatego też, jeśli decydujesz się na wypożyczenie kampera, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. 

Stan techniczny i klasa pojazdu 

Pierwszą z nich jest stan techniczny kampera. Bardzo ważne, aby samochód był w pełni sprawny. Jeśli planujesz wyjazd po raz pierwszy, najlepiej wypożycz po prostu nowego kampera. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jest w nienagannym stanie. Zwróć też koniecznie uwagę na klasę pojazdu. Im wyższa, tym wyższy komfort jazdy. Wypożyczalnie mają w swojej ofercie różne modele, dlatego warto poświęcić nieco uwagi na weryfikację tej kwestii. 

Serwis 

Bardzo ważną rzeczą jest też odpowiedni serwis. Jego jakość zależy od wypożyczalni kamperów. Warto postawić na usługi takiej, która oferuje swą pomoc klientom. Tutaj oczywiście musisz zwrócić też uwagę na jej zakres. Ważne, aby samochód został dobrze przygotowany do drogi przez specjalistów, ale też, aby można było liczyć na wsparcie w trasie. 

Podstawowe wyposażenie kampera

Wyposażenie samochodu ma ogromny wpływ na komfort podróżowania. Jednak jak wiadomo, każdy może mieć zupełnie inną definicję komfortu. Dlatego też na rynku można znaleźć kampery niezwykle zróżnicowane pod tym kątem. Wśród nich dostępne są zarówno te z bardzo minimalistycznym wyposażeniem, jak i takie, które zapewniają większy luksus niż niejeden pokój hotelowy. Jednak, aby kamper był funkcjonalny, musi być wyposażony przede wszystkim w te rzeczy:

  • przynajmniej jedno łóżko 
  • łazienka z prysznicem i toaletą
  • ciepła woda
  • prąd
  • kuchnia z lodówką i kuchenką
  • szafki (im więcej, tym lepiej)
  • bagażnik
  • ogrzewanie

Cena wynajmu kampera

Jedną z kluczowych kwestii jest też oczywiście cena. Ile kosztuje wypożyczenie kampera? Tego nie da się określić w sposób jednoznaczny, ponieważ na koszt wynajmu wpływa wiele czynników — od klasy pojazdu, poprzez jego metraż, wyposażenie, aż po samą wypożyczalnię. Dolicz też dodatkowe ubezpieczenia oraz koszty związane z samą eksploatacją. Końcowa cena może mieścić się w przedziale od 300 zł do nawet ponad 1000 zł. 

Jak podróżować kamperem?

Sama podróż kamperem to sprawa bardzo indywidualna. Jednak najważniejsze, aby przed jej rozpoczęciem zrobić sobie przynajmniej zarys planu trasy. Zastanów się, jakie miejsca chcesz zobaczyć i przez jakie kraje chcesz przejechać. Nieodłącznym elementem planowania podróży kamperem, jest także sprawdzanie miejsc noclegowych. W tym przypadku masz dwie opcje, możesz spać na kempingach lub ”na dziko”. Pamiętaj jednak, że ten drugi wariant nie zawsze jest możliwy. W wielu krajach obowiązuje bowiem zakaz dłuższego parkowania kamperem w miejscach do tego niewyznaczonych.Jeśli chcesz naprawdę dobrze przygotować się do podróży kamperem, koniecznie zajrzyj na stronę Maćka Straus https://maciejstraus.pl/. Znajdziesz tam wiele praktycznych wskazówek na temat kamperów, vanlife’u i turystyki mobilnej. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Scrabble – jak wyglądają zawody? Co warto wiedzieć o rywalizacji
Scrabble – jak wyglądają zawody? Co warto wiedzieć o rywalizacji
Scrabble – niewinna gra słowna czy profesjonalny sport umysłowy? Dowiedz się wszystkiego o organizowanych w Polsce zawodach!
Jakie cechy powinien mieć idealny kij golfowy?
Jakie cechy powinien mieć idealny kij golfowy?
Wybór odpowiedniego kija golfowego bywa wyzwaniem. Poznaj cechy idealnego kija, które znacząco poprawią komfort Twojej gry i pomogą osiągnąć lepsze wyniki.
Piłki Nike Strike – postaw na doskonałą jakość gry
Piłki Nike Strike – postaw na doskonałą jakość gry
By móc czerpać maksymalną radość i komfort z gry czy treningów zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, najważniejszy jest dobór piłki, i jej właściwego modelu.
Ostatnie wpisy