Specjalistyczne akcesoria dla miłośników akwariów i gadów
AkwarystykaZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Specjalistyczne akcesoria dla miłośników akwariów i gadów

Artykuł sponsorowany

Chcąc posiadać w swoim domu zwierzęta egzotyczne, należy na początku zdobyć odpowiednią wiedzę na temat danego zwierzęcia. W drugim kroku należy zakupić odpowiedni sprzęt. Zobacz, jakie akcesoria przydają się przy akwarium, a jakie przy terrarium.

Akcesoria do akwarium 

Chcąc podziwiać piękne gatunki ryb w swoim domu, musisz odpowiednio się do tego przygotować. Akwarium z akrylu to podstawa, do której należy dokupić akcesoria takie jak: 

  • Siatki — wyławiając ryby z akwarium, musisz zagwarantować im bezpieczeństwo. Osiągniesz to dzięki przeznaczonym do tego akcesoriom. Dlatego podstawowym przyrządem każdego akwarysty są siatki. W sklepach znajdziesz je w wielu rozmiarach. Dobrze zakupić dwie.
  • Odmulacze — czystość i porządek w akwarium jest bardzo ważna. Z tego względu jako kolejne akcesorium do akwarium warto dołączyć odmulacz. Dzięki niemu podmiana wody oraz czyszczenie dna zbiornika będą znacznie łatwiejsze. Sprzęt ten bez najmniejszego problemu zasysa resztki jedzenia, gnijące rośliny, odchody, a nawet niechciane ślimaki.
  • Karmniki automatyczne — zaplanowałeś wyjazd, jednak nie masz nikogo, kto mógłby karmić twoje ryby? Jest bardzo proste rozwiązanie tej sprawy, ponieważ producenci wprowadzili do swojej oferty automatyczne karmniki. Z łatwością ustawisz na nim dawkę pokarmu, częstotliwość oraz okres jej podawania. Dzisiaj mają one na tyle duże pojemniki, że bez problemu możesz wyjechać na kilka dni i mieć pewność, że twoje ryby są karmione.

Pamiętaj, aby w cały sprzęt, w tym także w filtry, zaopatrzyć się przed zakupem zwierząt. 

Akcesoria do terrarium

Zestaw terrarystyczny będzie różnił się od tego, potrzebnego do akwarium, jednak i tutaj nie brakuje różnych udogodnień. Większość z nich jest jednak obowiązkowa, jeśli chcesz zapewnić swojemu zwierzęciu odpowiednie warunki do życia. Do akcesoriów potrzebnych przy terrarium należą:

  • Grzałka — zwierzęta do terrarium to w większości gatunki ciepłolubne. Temperatura pokojowa nie będzie wystarczająca, dlatego musisz zamontować grzałkę. W sklepach znajdziesz je pod postacią zwykłych żarówek, lamp czy też specjalnych mat.
  • Kora — jeśli chcesz wiernie odwzorować naturalne środowisko niektórych zwierząt, z pewnością przyda ci się kora. Zwróć uwagę na to, aby była ona w stosunkowo większych kawałkach. Pamiętaj także o jej regularnej zamianie, tak by nie dopuścić do jej zawilgocenia.
  • Higrometr — przy niektórych gatunkach będziesz musiał sprawdzać wilgotność. Do wyboru masz higrometr analogowy lub elektroniczny, który będzie znacznie dokładniejszy. 

Tak jak w przypadku zakładania akwarium, pamiętaj, aby na początku zdobyć wiedzę  danym gatunku, zaopatrzyć się w sprzęt, a dopiero później zakupić zwierzę. 

Fot.: David Clode/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolekcjonowanie nasion marihuany: Jak rozpocząć swoją kolekcję i co warto wiedzieć na początku
Kolekcjonowanie nasion marihuany: Jak rozpocząć swoją kolekcję i co warto wiedzieć na początku
Kolekcjonowanie nasion marihuany to pasjonujące hobby, ale wymaga odpowiedniej wiedzy i podejścia. Dowiedz się, jak rozpocząć swoją kolekcję i co warto wiedzieć na początku.
Jak cyfryzacja dokumentacji może zwiększyć efektywność Twojej firmy?
Dowiedz się więcej o cyfrowej transformacji w zarządzaniu dokumentami i odkryj, jak sprawia, że Twoja firma staje się efektywniej.
Jak skutecznie wykorzystać płytki uniwersalne w projektach DIY?
Jak skutecznie wykorzystać płytki uniwersalne w projektach DIY?
Poznaj nieograniczone możliwości wykorzystania płytek uniwersalnych w tworzeniu unikalnych projektów DIY. Wskazówki, jak wybrać i zastosować płytki uniwersalne.
Ostatnie wpisy