Northern Ireland Open 2020: Judd Trump ponownie lepszy od Ronniego O’Sullivana!
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Northern Ireland Open 2020: Judd Trump ponownie lepszy od Ronniego O’Sullivana!

Trzeci kolejny finał północnoirlandzkiego czempionatu i trzecie zwycięstwo Trumpa w stosunku 9:7 – decydujące batalie Northern Ireland Open stały się ostatnimi czasy bardzo przewidywalne. 31-letni snookerzysta z Whitchurch wygrał właśnie swój 19. turniej rankingowy w zawodowej karierze!

Wybitni zawodnicy z Wielkiej Brytanii nie zapewnili tym razem fanom snookera rozrywki na najwyższym poziomie, choć akurat pierwszą część pojedynku zwieńczyły dwie imponujące serie – najpierw 128-punktowego brejka zaliczył Trump, a chwilę później O’Sullivan odpowiedział partią lepszą o 2 punkty. Sześciokrotny mistrz świata notował jednak wiele nietypowych dla siebie pomyłek (choćby na tzw. długich bilach) i w pewnym momencie przegrywał już 1:4. Ostatecznie na przerwę schodził przy nieco mniej niekorzystnym dla siebie wyniku 3:5.

W wieczornej sesji popularnemu „Rakiecie” udało się nawet doprowadzić do stanu 7:8 (za sprawą dwóch niezłych brejków 93 i 74), ale szansę na zwycięstwo zaprzepaścił w ostatnim frejmie, kiedy to pomylił się przy 32 pkt. Wyglądający na zdecydowanie bardziej skoncentrowanego i grający tego dnia dokładniej Trump zwieńczył dzieło 89-punktowym brejkiem. Warto przypomnieć, że w drodze po kryształowy puchar popisał się także maksymalnym brejkiem (piąty raz w karierze osiągnął magiczny pułap 147 pkt).

Wygrana w Milton Keynes była dla Judda trzecim z rzędu triumfem w Northern Ireland Open – turnieju rozgrywanym dopiero od 2016 r. Za każdym razem „The Ace in the Pack” pokonywał Ronniego O’Sullivana 9:7. Wprawdzie do osiągnięć genialnego 44-latka sporo mu jeszcze brakuje, tym niemniej minione miesiące są dla niego niezwykle udane, wszak w październiku zwyciężył także w English Open (pokonał 9:8 Neila Robertsona).

Foto wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wróżenie z kart – jakie karty wybrać?
Wróżenie z kart – jakie karty wybrać?
W tym artykule omówimy podstawowe informacje na temat wróżenia z kart, ich rodzajów oraz podpowiemy, jakie karty warto wybrać.
Jak doskonalić technikę gry w snookera?
Jak doskonalić technikę gry w snookera?
Gry bilardowe tylko z pozoru wydają się łatwe do opanowania. W rzeczywistości wymagają niemałych umiejętności zręcznościowych, celnego oka oraz pewnej […]
Niezbędniki na wyprawę trekkingową
Niezbędniki na wyprawę trekkingową
Jest wiele rzeczy, o które musisz zadbać, planując wyprawę trekkingową.
Ostatnie wpisy