Warcaby popularniejsze od Wiedźmina? Ponad 100 mln pobrań gry mobilnej na całym świecie!
NewsSporty umysłoweWarcaby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warcaby popularniejsze od Wiedźmina? Ponad 100 mln pobrań gry mobilnej na całym świecie!

Jeśli myślimy o grze polskiej produkcji, która odniosła pokaźny sukces za granicą, najczęściej wpada nam do głowy legendarny już Wiedźmin. Okazuje się jednak, że to nie dzieło CD Projektu, a znacznie prostszy i mniej wyszukany twór króluje pod względem liczby pobrań na wszystkich kontynentach. Chodzi o Warcaby, po które sięgnęło już ponad 100 mln osób z całego świata!

Warcaby to gra na urządzenia mobilne autorstwa studia Chess & Checkers Games będąca niczym innym, jak adaptacją tradycyjnej gry planszowej. Prosta konstrukcja w połączeniu z przystępnością okazały się istnym kluczem do sukcesu – według najnowszych informacji aplikację pobrano już ponad 100 mln razy! Tak okazały wynik pozwala Warcabom zajmować obecnie wygodne miejsce się w czołowej czterdziestce najpopularniejszych gier mobilnych na świecie.

Ta polska gra jest hitem na całym świecie. Pobrano ją ponad 100 mln razy 😲

Opublikowany przez benchmark.pl Wtorek, 29 czerwca 2021

Co więcej, powyższe statystyki sugerują, że dzieło Chess & Checkers Games cieszy się aż dwukrotnie większym gronem graczy aniżeli uwielbiana w najróżniejszych zakątkach globu trylogia Wiedźmina. Stawianie obok siebie gamingowej megaprodukcji oraz zwyczajnej i – co nie mniej istotne – darmowej gry mobilnej może nie do końca jest uzasadnione, tym niemniej owo porównanie udowadnia, że Polska ma do zaoferowania coś więcej niż tylko przygody Geralta z Rivii. Czołowe miejsca rodzimej apki w kolejnych rankingach z pewnością nie są dziełem przypadku.

Coraz większą popularnością może pochwalić się również inny, notabene bardzo podobny tytuł od tej samej polskiej firmy – Szachy, które zadebiutowały na rynku w 2018 roku. Aplikacja zanotowała pod koniec minionego roku gigantyczny skok w górę – liczba jej pobrań wzrosła z 450 tys. w październiku do ponad 1,5 mln w grudniu!

Foto wyróżniające: screenshot / Google Play

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kompleksy witamin i minerałów dla mężczyzn
Kompleksy witamin i minerałów dla mężczyzn
Wyjaśnimy, co zawierają takie produkty i w jakim sklepie internetowym warto je zamówić.
Brydżowy zestaw praw
Brydżowy zestaw praw
Brydż jest logiczną grą karcianą, w której uczestniczy czterech graczy tworzących dwie pary. Każda z nich stara się uzyskać lepszy […]
ABC brydża – krótki kurs dla początkujących
ABC brydża – krótki kurs dla początkujących
W karty można grać dla przyjemności lub dla nutki rywalizacji. Brydż to jedna z niewielu karcianych gier zespołowych. Oto krótki […]
Ostatnie wpisy