Warcaby popularniejsze od Wiedźmina? Ponad 100 mln pobrań gry mobilnej na całym świecie!
NewsSporty umysłoweWarcaby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warcaby popularniejsze od Wiedźmina? Ponad 100 mln pobrań gry mobilnej na całym świecie!

Jeśli myślimy o grze polskiej produkcji, która odniosła pokaźny sukces za granicą, najczęściej wpada nam do głowy legendarny już Wiedźmin. Okazuje się jednak, że to nie dzieło CD Projektu, a znacznie prostszy i mniej wyszukany twór króluje pod względem liczby pobrań na wszystkich kontynentach. Chodzi o Warcaby, po które sięgnęło już ponad 100 mln osób z całego świata!

Warcaby to gra na urządzenia mobilne autorstwa studia Chess & Checkers Games będąca niczym innym, jak adaptacją tradycyjnej gry planszowej. Prosta konstrukcja w połączeniu z przystępnością okazały się istnym kluczem do sukcesu – według najnowszych informacji aplikację pobrano już ponad 100 mln razy! Tak okazały wynik pozwala Warcabom zajmować obecnie wygodne miejsce się w czołowej czterdziestce najpopularniejszych gier mobilnych na świecie.

Ta polska gra jest hitem na całym świecie. Pobrano ją ponad 100 mln razy 😲

Opublikowany przez benchmark.pl Wtorek, 29 czerwca 2021

Co więcej, powyższe statystyki sugerują, że dzieło Chess & Checkers Games cieszy się aż dwukrotnie większym gronem graczy aniżeli uwielbiana w najróżniejszych zakątkach globu trylogia Wiedźmina. Stawianie obok siebie gamingowej megaprodukcji oraz zwyczajnej i – co nie mniej istotne – darmowej gry mobilnej może nie do końca jest uzasadnione, tym niemniej owo porównanie udowadnia, że Polska ma do zaoferowania coś więcej niż tylko przygody Geralta z Rivii. Czołowe miejsca rodzimej apki w kolejnych rankingach z pewnością nie są dziełem przypadku.

Coraz większą popularnością może pochwalić się również inny, notabene bardzo podobny tytuł od tej samej polskiej firmy – Szachy, które zadebiutowały na rynku w 2018 roku. Aplikacja zanotowała pod koniec minionego roku gigantyczny skok w górę – liczba jej pobrań wzrosła z 450 tys. w październiku do ponad 1,5 mln w grudniu!

Foto wyróżniające: screenshot / Google Play

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezwykły sukces australijskiej golfistki!
Niezwykły sukces australijskiej golfistki!
Historia została napisana na naszych oczach! Hannah Green i jej gigantyczny sukces.
Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
Mykonos to jedna z greckich wysp, niewielka, jednak bardzo luksusowa.
Porady na tworzenie własnych mieszank smakowych z premixów do e-papierosów
Porady na tworzenie własnych mieszank smakowych z premixów do e-papierosów
Odkryj tajniki tworzenia unikalnych smaków dla e-papierosów dzięki naszym poradom! Naucz się jak wykorzystać premixy do kreowania własnych, niepowtarzalnych mieszank.
Ostatnie wpisy