Lornetka, latarka i akumulator – o produktach dostępnych w sklepie myśliwskim
Hobby przygodoweSurvival
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lornetka, latarka i akumulator – o produktach dostępnych w sklepie myśliwskim

Artykuł sponsorowany

Sklepy specjalistyczne, takie jak sklepy myśliwskie, są zazwyczaj przeznaczone dla pasjonatów danego zajęcia, znających się na sprzęcie, który mogą w nich nabyć. Od czasu do czasu zdarza się jednak, że trafi do nich amator – osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z danym hobby albo kompletny laik, pragnący kupić gadżet dla bliskiej osoby.

Lornetka dla myśliwego

Lornetka dla myśliwego powinna być profesjonalna i taką właśnie znajdziesz w sklepie Kolba.pl. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zadaniem tego sprzętu jest ułatwienie myśliwemu wytropienia zwierzyny. Im wcześniej dostrzeże on potencjalną ofiarę, tym łatwiej będzie mu ją upolować – dlatego sprawna lornetka to podstawa, kiedy pasjonat myślistwa wybiera się do lasu. Warto jednak wiedzieć, że bardzo ciężko o całkowicie uniwersalne narzędzia, ponieważ każdy myśliwy jet trochę inny. Lornetkę należy dobrać do okoliczności, w jakich będzie używana (na przykład polowania nocnego lub dziennego, wielkości zwierzyny i wprawy myśliwego), a także indywidualnych predyspozycji, takich jak wzrok czy upodobania osoby, która będzie używać sprzętu. Podczas oglądania poszczególnych modeli zwróć więc uwagę na dodatkowe funkcje i podstawowe parametry. Przydatny może okazać się na przykład wbudowany dalmierz czy soczewki powlekane hydrofobowo – na przykład, jeśli myśliwemu nie straszne polowanie w czasie deszczu lub po nim.

Latarka dla pasjonata myślistwa

Myśliwi, wybierając sie na polowanie, decydują się na oddalenie od cywilizowanych miast, świateł i wszechobecnych neonów. W lesie czy na polu bardzo często panuje ciemność, jeżeli polowanie odbywa się nocą, późnym wieczorem albo wczesnym rankiem. W takich okolicznościach światło mogłoby spłoszyć zwierzynę – nie należy jednak wybierać się do lasu bez latarki. Może okazać się, że jej użycie będzie konieczne, aby bezpiecznie odnaleźć drogę do samochodu lub obozowiska. Latarka dla myśliwego powinna mieć stosunkowo duży zasięg, a także wielokolorowe diody. Dlaczego? Możliwość używania zielonego światła jest bardzo pomocna w czasie polowań, ponieważ zwierzęta w większości go nie widzą. Czerwone światło jest najmniej oślepiające dla człowieka – jeżeli po długim przebywaniu w ciemności będzie musiał zająć się czymś wymagającym oświetlenia, na przykład przeczytaniem instrukcji. Niebieskie światło może przydać się podczas wykrywania śladów krwi i potu. Ta funkcja znacznie bardziej przydaje się policji, ale podczas polowania również może być użyteczna.

Akumulatory w sklepie myśliwskim

Jeszcze innym sprzętem, który z pewnością przyda się myśliwemu, są akumulatory, które mogą okazać się jedynym źródłem prądu w obozowych warunkach. Jeżeli podczas polowań zostajesz w lesie na weekend lub kilka dni, akumulator pozwoli Ci podładować telefon czy baterie do latarki, będziesz również w stanie podłączyć do niego palnik elektryczny. Wybierając akumulator koniecznie zwróć uwagę na jego pojemność oraz gabaryty. Pamiętaj, że w lesie będziesz zdany tylko na siebie, dlatego warto ograniczać ilość przenoszonych kilogramów. 

Fot.: Eric Mclean/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybko wygrać w warcaby? Skorzystaj z porad polskiego arcymistrza!
Jak szybko wygrać w warcaby? Skorzystaj z porad polskiego arcymistrza!
W ilu ruchach można najszybciej wygrać w warcaby? Oto jeden z wariantów, który omawia Damian Reszka – czterokrotny mistrz Polski!
Jak wypoczywać aktywnie i bezpiecznie? Oderwanie się od codzienności
Jak wypoczywać aktywnie i bezpiecznie? Oderwanie się od codzienności
Każdy z nas marzy o wakacjach, podczas których będzie mógł odpocząć. Warto zadbać nie tylko o aktywne, ale przede wszystkim […]
Jak dobrać odpowiedni strój do treningu sztuk walki?
Jak dobrać odpowiedni strój do treningu sztuk walki?
Trening sztuk walki to nie tylko ćwiczenia dla ciała, ale również dla ducha. Jeżeli chcesz skupić się na swoim rozwoju, […]
Ostatnie wpisy