Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
EksploracjaHobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?

Mykonos to jedna z greckich wysp, niewielka, jednak bardzo luksusowa. Umiejscowiona jest na Morzu Egejskim, a dzięki wspaniałym widokom oraz plażom przyciąga co roku zarówno turystów, jak i celebrytów. Wybierając się do Grecji, warto oprócz odpowiedniego przygotowania do wyjazdu uwzględnić również kwestie związane z własnym bezpieczeństwem. Sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

Urlop w Grecji – jak przygotować się do wyjazdu na Mykonos?

Grecja jako kraj członkowski Unii Europejskiej nie będzie wymagać od Ciebie okazywania paszportu przy przekraczaniu jej granicy. Jeżeli przygotowujesz się do wyjazdu, jedyne, o czym musisz pamiętać, to posiadanie ważnego dowodu tożsamości. Decydujesz się na podróż własnym samochodem? Wówczas wystarczy mieć ze sobą prawo jazdy, które jest respektowane w tym kraju. Przyda Ci się jednak szereg rzeczy, które powinieneś mieć ze sobą. 

Pierwsze, o czym musisz pamiętać, przygotowując się do wyjazdu na Mykonos, to buty ochronne. Nie wszystkie plaże w Grecji są piaszczyste, część z nich jest kamienista, a wówczas wejście do wody bywa trudne. Dodatkowo specjalne buty to idealne zabezpieczenie przed jeżowcami, które spotkasz na brzegu. Jeżeli przewidujesz, że część wyjazdu spędzisz na zwiedzaniu różnych plaż, to zwykły ręcznik nie sprawdzi się zupełnie na kamienistej plaży. W tej sytuacji warto zabrać ze sobą matę plażową. Warto wybrać tę, która ma spód chroniony przed wilgocią. Maty dostępne są w różnych wariantach i nie zajmują zbyt dużo miejsca w bagażu. 

Podróżując na Mykonos — nie zapominaj o odpowiedniej odzieży

Planujesz wakacje na Mykonos? Musisz pamiętać o odmiennym klimacie, jaki tam panuje. Jeżeli chcesz spędzać czas aktywnie, nie tylko odpoczywając i opalając się na plaży, to powinieneś zadbać o odpowiednią odzież, jaką ze sobą zabierzesz w podróż. Ta powinna chronić Cię przed słońcem, ale jednocześnie zapewnić swobodę poruszania się. 

Przygotowując się do wyjazdu nie można zapomnieć również o nakryciu głowy. Lato w Grecji jest długie i gorące, a wystawianie się na intensywne słońce może prowadzić do oparzeń czy przebarwień na skórze, a nawet do udaru słonecznego. Pakując się do wyjazdu na Mykonos zawsze należy więc pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy.

Przygotowanie do wyjazdu na Mykonos – ubezpieczenie turystyczne

Przygotowując się do wyjazdu, musisz pamiętać o wyrobieniu i odebraniu darmowej karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Obowiązuje ona na terenie całej Unii Europejskiej i dzięki niej możesz skorzystać z wielu placówek publicznych w razie nieszczęśliwego wypadku na wakacjach.

Musisz mieć jednak na uwadze fakt, że EKUZ uprawnia do korzystania z usług podstawowych. Z kartą nie udasz się np. do stomatologa czy do prywatnej placówki. Wówczas koszty leczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Rozwiązaniem tego problemu jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które znajdziesz np. na stronie: https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/, gdzie także obliczysz ile będzie Cię ono kosztowało. Wykupienie dodatkowej polisy to między innymi możliwość skorzystania z transportu medycznego do kraju. To także pokrycie kosztów w związku z testami na COVID-19, w razie gdybyś musiał takie robić na miejscu. Jedno ubezpieczenie, a tak wiele korzyści i spokój, który jest najważniejszy.

Zdjęcie główne: Matthew Waring/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piłeczka golfowa – niedoceniany sprzymierzeniec każdego golfisty
Piłeczka golfowa – niedoceniany sprzymierzeniec każdego golfisty
Pierwszym sprzętem, który przychodzi na myśl przy rozważaniach o partii golfa jest zazwyczaj kij. Nie powinno to szczególnie dziwić, wszak […]
Champions Chess Tour 2021: Magnus Carlsen liderem po pierwszej fazie czwartego turnieju
Champions Chess Tour 2021: Magnus Carlsen liderem po pierwszej fazie czwartego turnieju
Po niezbyt udanym występie na Tata Steel Chess, Magnus Carlsen wrócił na zwycięski szlak. W piętnastu rozegranych partiach w czwartym […]
Jak podróżować kamperem z psem?
Jak podróżować kamperem z psem?
Zbliża się sezon urlopowy, a wraz z nim liczne wyjazdy na wczasy. Dla psiarzy to niemały problem, bo co podczas […]
Ostatnie wpisy