Paintballowa taktyka – co zrobić, aby wygrać?
Hobby przygodowePaintball
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Paintballowa taktyka – co zrobić, aby wygrać?

Paintball to dynamiczna gra zespołowa, w której zawodnicy mają do zrealizowania określony cel. Może to być zdobycie bazy, przeprowadzenie VIP-a, czy też zdobycie flagi. Każdy z tych trybów rządzi się swoimi prawami, ale jest kilka złotych zasad, których przestrzeganie znacznie zwiększa szansę na wygraną. Jak więc wygląda podstawowa paintballowa taktyka?

Rozpoczęcie gry i zasada niezatrzymywania się

Paintball to gra, która jest dynamiczna i raczej tak zwani camperzy nie mają w niej za wiele szans, jeśli chcą przeforsować swój styl na polu bitwy. Prędzej czy później zostają oni otoczeni i bezlitośnie rozstrzelani kulkami z farbą. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie poruszanie się po terenie gry. Start gry powinien zaczynać się od biegu co sił w nogach do umówionego wcześniej miejsca. Nie można także zatrzymywać się na otwartej przestrzeni. Jeżeli założymy sobie dobiegnięcie do konkretnego celu, to musimy biec. Nagłe zawahanie się, powrót do wcześniejszego miejsca, czy padanie na ziemię na otwartej przestrzeni, zawsze będzie równało się z tym, że zginiemy. Ważne jest także obieranie takiej ścieżki biegu, aby była jak najbezpieczniejsza.

Myśl, analizuj, celuj

W paintballu gra nie polega tylko na celowaniu i strzelaniu. W dużej mierze istotna jest taktyka i analiza. Dlatego też, zanim zaczniemy grę, możemy sobie zwizualizować trasę, którą pobiegniemy, jak zachowamy się w konkretnej sytuacji, czy też gdzie urządzimy zasadzkę na przeciwnika. Warto także wyznaczyć sobie linię pola gry, dzięki której znacznie łatwiej będzie zachować rytm gry. Planowanie na wypadek różnych sytuacji jest bardzo ważne. Tak zwane przygotowanie planu B, czy nawet C, daje nam większe możliwości uniknięcia porażki i zaoszczędzenia czasu. Istotna jest także zasada trzymania markera tuż przed sobą, tym bardziej, jeśli poruszamy się po terenie z górkami. Dzięki temu będziemy celować dokładnie tam, gdzie biegniemy i gdzie patrzymy. Ponadto szybciej ustrzelimy przeciwnika niż on nas.

Unikanie trafień, to recepta na długą grę, jednak nie sposób to zrobić jak w słynnym filmie „matrix”. Dlatego należy…

Opublikowany przez Kameleon Paintball Piątek, 20 marca 2020

Bądź nisko na nogach, ale zachowaj duży przegląd pola

Trzymanie się nisko na nogach daje większe szanse na wykonanie skutecznego uniku. Dodatkowo trudniej jest takiego przeciwnika trafić, a on sam może znacznie sprawniej przemieszczać się pomiędzy przeszkodami. Zachowanie przy tym przeglądu całego pola gry to dodatkowy plus, ponieważ można dopasować swoje zachowanie do sytuacji na nim panującej. Wielu początkujących graczy zapomina o tym, aby reagować i przyjmuje taktykę, że za wszelką cenę muszą przeżyć. Nie oszukujmy się – jeśli kompani zostaną wyautowani, to w pojedynkę nic nie zrobią.

Komunikacja to podstawa

Jeśli w którymś momencie pojawią się problemy, powinniśmy wołać o pomoc swoich kompanów. Wtedy z pewnością rywal zacznie się powoli wycofywać. Bardzo często trafienia w paintballu są ciche, co sprawia, że nie słychać, że któryś z naszych kolegów wypadł z gry. Komunikacja jest więc podstawą. Drużyna przeciwna powinna zdawać sobie sprawę z tego, że ma po drugiej stronie rywala zgranego i potrafiącego wychodzić obronną ręką z największych tarapatów. Początkującym graczom poleca się trzymać blisko doświadczonego wyjadacza. Zwykła prośba o pomoc może podnieść jego ego, a to przełoży się również na morale pozostałych.

Odrobina szaleństwa może pomóc wygrać

Zbyt asekuracyjna gra nie jest dobrym wyjściem. Warto więc w trakcie meczu zastanowić się nad jakimiś niekonwencjonalnymi zagraniami, które zaskoczą przeciwnika. Im mniej przewidywalni będziemy, tym lepiej dla nas. Jeśli jednak do tej pory żadna taktyka nie przynosiła pożądanego skutku, może warto zacząć wszystko robić odwrotnie? W paintballu musimy umieć przewidywać kroki rywala i jednocześnie samemu opracowywać takie, które nie będą dla niego przewidywalne.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • wartafunpark 09.03.2022

    Najważniejsza w grze w paintball jest dobra zabawa 😀

Rekomendowane
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe wymaga dobrego sprzętu, skutecznej przynęty, podstawowej wiedzy o łowisku i zwiększającego się systematycznie doświadczenia wędkarskiego. Oto garść praktycznych […]
Na czym polega ASG? Poradnik dla początkujących
Na czym polega ASG? Poradnik dla początkujących
Zabawa w wojnę to ulubiona rozrywka małych chłopców. Choć wraz z wiekiem niektóre upodobania się zmieniają, jednak sentyment do broni […]
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Decydując się na wynajem kampera na wakacyjny wyjazd w gronie rodziny czy przyjaciół, warto zwrócić uwagę na formalności, jakich należy […]
Ostatnie wpisy