Jak dopasować narty?
Hobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dopasować narty?

Narciarstwo alpejskie jest dyscypliną sportu, w której dobrze dopasowany sprzęt stanowi bardzo ważny element. To, czy narty spełniają indywidualne potrzeby zawodnika, może przełożyć się na wyniki jego zjazdów. W tym tekście zajmiemy się, jak wybrać najlepsze narty, które zagwarantują Ci wygodną oraz bezpieczną jazdę.

Zanim kupisz narty

Polisa turystyczna to element, który pomoże Ci uniknąć konsekwencji finansowych niektórych sytuacji. Właśnie dlatego przed spakowaniem sprzętu sportowego i wyjazdem zadbaj o wykupienie ubezpieczenia, które zapewni Ci niezbędną ochronę. Skorzystaj z internetowych kalkulatorów i sprawdź, ile zapłacisz za swoją polisę. Wejdź na stronę: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl.

Jak długie powinny być narty?

To zależy, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym narciarzem. Inne narty mają też kobiety i mężczyźni. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych elementów, o których powinieneś pamiętać, podczas wyboru nart.

Narciarze początkujący

Ta grupa najczęściej korzysta z nart typu allround lub allmountain. Tego typu sprzęt powinien być krótszy o 20 – 15 cm od wzrostu zawodnika. Jest to ogromna różnica dla osób, które dotychczas uczyły się, że im dłuższe narty, tym lepsze. W takim przypadku jednak, dzięki mocnemu taliowaniu możliwa jest bardzo wygodna jazda na krótkich nartach.

Narty dla kobiet i mężczyzn

Jak wszyscy wiemy, mężczyźni i kobiety różnią się od siebie aspektami fizycznymi, co powinno być wzięte pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Przyjęło się więc, że narty dla pań powinny sięgać im do brody (około 20 cm krótsze niż wzrost), a dla panów do nosa (około 15 cm krótsze od wzrostu).

Narciarze zaawansowani

W tym przypadku wybór nart powinien być nieco zmodyfikowany. Jeśli jesteś zaawansowanym zawodnikiem i umiesz jeździć na nartach, dodaj do każdej długości związanej z płcią około 5 cm. Dzięki temu zapewnisz sobie najlepsze możliwe warunki do zjazdów.

Amatorzy i narciarze stokowi

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki na stokach i Twój poziom jest niższy niż początkujący, powinieneś odjąć od długości nart dla poszczególnych płci około 5 cm. To sprawi, że łatwiej będzie Ci zacząć przygodę z narciarstwem i nie zrazisz się ciągłymi upadkami.

Co w razie wątpliwości?

Jeśli nie do końca wiesz, jakie narty wybrać, by móc w pełni skorzystać z ich możliwości, udaj się do sklepu sportowego i poproś sprzedawcę o pomoc. Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z oferty wyspecjalizowanych sklepów narciarskich, ponieważ personel takich punktów jest zazwyczaj najlepiej poinformowany. W „sieciówce” możesz trafić na kogoś, kto będzie tylko recytować katalogi.

Wyjazd na narty powinien być poprzedzony przygotowaniami i zadbaniem o bezpieczeństwo oraz komfort uprawiania tej popularnej dyscypliny. Nie zapomnij o polisie turystycznej i odpowiednim dobraniu nart do swojej płci oraz możliwości. Wykorzystaj ten czas na wypoczynek i rozkoszuj się zjazdami po ośnieżonych stokach.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
9 Ball Pool – na czym polega ta odmiana bilarda?
9 Ball Pool – na czym polega ta odmiana bilarda?
Dziewiątka to jedna z najpopularniejszych odmian amerykańskiego bilarda i obok ósemki stanowi trzon rozgrywek, szczególnie amatorskich. Sprawdź, na czym polega […]
Jak wybrać optymalną polisę dla swojego domu – poradnik dla początkujących
Jak wybrać optymalną polisę dla swojego domu – poradnik dla początkujących
Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie domu jest dla Ciebie najkorzystniejsze? Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, jak wybrać polisę, która spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci bezpieczeństwo.
Nieodłączne zagrania klasowego pokerzysty
Nieodłączne zagrania klasowego pokerzysty
Gra w pokera niegdyś była uznawana za jedne z największych przekleństw. Powód? Ludzie zatracali w hazardzie cały dorobek życia i […]
Ostatnie wpisy