Kwas asparaginowy – właściwości, zastosowanie i dawkowanie
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kwas asparaginowy – właściwości, zastosowanie i dawkowanie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poszukując sposobów na kształtowanie sylwetki i budowanie masy mięśniowej, warto rozpatrzyć suplementację kwasem asparaginowym. Jakie są rezultaty jego stosowania? Tego dowiesz się z poniższego tekstu. Miłej lektury!

Stres, niedostateczna ilość snu i niewłaściwa dieta mogą spowodować zbyt niskie stężenie testosteronu we krwi. Wiele osób żyjących w ciągłym biegu, którym zależy na umięśnionej i muskularnej sylwetce, szuka sposobów na uzupełnienie tego hormonu gonadotropowego. Użytkownicy regularnie uczęszczający na treningi siłowe często sięgają po kwas asparaginowy, występujący też pod nazwą DAA, który ma spotęgować produkcje testosteronu. 

Czym jest kwas asparaginowy?

DAA, zwany też kwasem asparaginowym, stanowi jeden z białkowych aminokwasów o charakterze endogennym. Jest on wytwarzany przez ludzki organizm w rejonie przysadki mózgowej i podwzgórza. Kwas asparaginowy ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju ciała, począwszy od produkcji hormonu wzrostu, poprzez wydzielanie endorfin, a skończywszy na wytwarzaniu wazopresyny, hormonu niezbędnego do prawidłowej gospodarki wodnej człowieka. Produkty, w których naturalnie występuje kwas asparaginowy to:

  • wyroby wędliniarskie,
  • ostrygi,
  • dziczyzna,
  • płatki owsiane,
  • szparagi,
  • kiełki,
  • awokado.

Kwas asparaginowy – jakie ma najważniejsze właściwości dla sylwetki?

DAA uważane jest za osoby trenujące amatorsko oraz dbające o sylwetkę i muskulaturę za jeden z boosterów testosteronu. Kwas asparaginowy ma bezpośredni wpływ na bardziej intensywną produkcję LH (hormonu luteinizującego). On z kolei przekłada się na wzmożenie wytwarzania testosteronu przez przysadkę mózgową i podwzgórze. Bez wątpienia odpowiedni poziom testosteronu ma wpływ na jakość życia seksualnego, płodność, ale też na rozrost masy mięśniowej. Bogaty wybór suplementów diety, w tym boostery testosteronu, zgodnie z opisem producenta mających pozytywny wpływ na sylwetkę, znajdziesz w sklepie internetowym https://www.bodypak.pl/pl/128-daa-kwas-asparaginowy.

Jak prawidłowo dawkować kwas D-asparaginowy?

Za optymalną dawkę dobową DDA uznaje się przedział pomiędzy 1,5 g – 6 g. Preparaty przyjmuje się zaraz po przebudzeniu lub do dwóch godzin przed planowanym treningiem.  Czasami można spotkać się z zaleceniem, aby kwas asparaginowy zażywać tuż przed snem. Ma to na celu spotęgować wydzielanie testosteronu.

Kwas D-asparaginowy – jakie jest jego zastosowanie?

DAA niesie ze sobą szereg korzystnych efektów. Zalicza się do nich, między innymi, zwiększenie koncentracji i skupienia uwagi, jasność umysłu, zwiększenie produkcji testosteronu, poprawa libido, jak również budowanie białek mięśniowych. Należy jednak mieć na uwadze, że przesadzanie z jego ilością w diecie może skutkować dolegliwościami ze strony układu pokarmowego w tym bólami brzucha. Wśród innych symptomów nadużywania substancji znajdują się problemy z koncentracją, zawroty głowy, a także obniżenie nastroju.

Podsumowując, stosowanie suplementów takich jak kwas D-asparaginowy może mieć pozytywny wpływ na sprawność funkcjonowania organizmu pod kątem intelektualnym i fizycznym.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Warcaby popularniejsze od Wiedźmina? Ponad 100 mln pobrań gry mobilnej na całym świecie!
Warcaby popularniejsze od Wiedźmina? Ponad 100 mln pobrań gry mobilnej na całym świecie!
Jeśli myślimy o grze polskiej produkcji, która odniosła pokaźny sukces za granicą, najczęściej wpada nam do głowy legendarny już Wiedźmin. […]
Czy znasz decoupage? Czy lubisz scrapbooking?
Czy znasz decoupage? Czy lubisz scrapbooking?
Decoupage to już od lat bardzo popularna metoda zdobienia przedmiotów. Ozdobić nią można przedmioty różnego rodzaju i o różnym przeznaczeniu. […]
Igrzyska Paraolimpijskie – co warto wiedzieć o tej imprezie?
Igrzyska Paraolimpijskie – co warto wiedzieć o tej imprezie?
Paraolimpiada – niezwykłe wydarzenie sportowe, na które warto zwrócić uwagę. Kilka informacji, które pozwolą zrozumieć ideę tego rodzaju igrzysk.
Ostatnie wpisy