„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?

Partie szachowe osadzone w świecie „Minecrafta”? Dzięki nowej modyfikacji stworzonej przez jednego z graczy właśnie stało się to rzeczywistością! Robiący niemałe wrażenie „GameBlocks” aktualnie znajduje się w wersji beta.

Nowa modyfikacja dająca możliwość nauki gry w szachy lub warcaby wyszła spod ręki użytkownika o pseudonimie legoatoom. Projekt jest już gotowy do pobrania, pomimo że na razie miłośnicy „Minecrafta” i gier umysłowych będą musieli zadowolić się wersją beta

Jak będzie działać szachowa rozgrywka? „GameBlocks” wprowadza do gry dwa nowe bloki. Pierwszy z nich to szachownica, którą zbudujemy za pomocą dębowych i świerkowych płyt naciskowych. Do stworzenia pionków i figur będziemy musieli zaś sięgnąć po łupkowy bruk i blok kalcytu. Warto zaznaczyć, że każdy pionek i figura mają swój własny opis.

Obecnie modyfikacja jest dostępna w zaledwie kilku wersjach językowych, jednak wraz z upływem czasu ich wachlarz ma ulec zdecydowanemu poszerzeniu. Jedno jest pewne – na lepszy moment na naukę gry w szachy miłośnicy „Minecrafta” nie mają co czekać!

Źródło: pixabay.com/allinonemovie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 nowoczesnych akcesoriów survivalowych
5 nowoczesnych akcesoriów survivalowych
Współczesny rynek oferuje szeroki wachlarz akcesoriów survivalowych. Nawet te podstawowe, jak noże, posiadają mnóstwo wariantów i cech – od materiału […]
Nie masz czasu na zakupy stacjonarne? Rób je online!
Nie masz czasu na zakupy stacjonarne? Rób je online!
Postaw na nowoczesne rozwiązanie, jakim są zakupy online! Oszczędzaj czas, który możesz poświęcić na relaks po męczącym dniu.
Najważniejsze zasady dotyczące bicia w warcabach
Najważniejsze zasady dotyczące bicia w warcabach
Jak zbijać pionki w warcabach? Sprawdź, czy znasz najważniejsze zasady.
Ostatnie wpisy