„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?

Partie szachowe osadzone w świecie „Minecrafta”? Dzięki nowej modyfikacji stworzonej przez jednego z graczy właśnie stało się to rzeczywistością! Robiący niemałe wrażenie „GameBlocks” aktualnie znajduje się w wersji beta.

Nowa modyfikacja dająca możliwość nauki gry w szachy lub warcaby wyszła spod ręki użytkownika o pseudonimie legoatoom. Projekt jest już gotowy do pobrania, pomimo że na razie miłośnicy „Minecrafta” i gier umysłowych będą musieli zadowolić się wersją beta

Jak będzie działać szachowa rozgrywka? „GameBlocks” wprowadza do gry dwa nowe bloki. Pierwszy z nich to szachownica, którą zbudujemy za pomocą dębowych i świerkowych płyt naciskowych. Do stworzenia pionków i figur będziemy musieli zaś sięgnąć po łupkowy bruk i blok kalcytu. Warto zaznaczyć, że każdy pionek i figura mają swój własny opis.

Obecnie modyfikacja jest dostępna w zaledwie kilku wersjach językowych, jednak wraz z upływem czasu ich wachlarz ma ulec zdecydowanemu poszerzeniu. Jedno jest pewne – na lepszy moment na naukę gry w szachy miłośnicy „Minecrafta” nie mają co czekać!

Źródło: pixabay.com/allinonemovie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla rodziców: Jak rozmawiać z dzieckiem o jego emocjach i lękach
Poradnik dla rodziców: Jak rozmawiać z dzieckiem o jego emocjach i lękach
Przekazuj swojemu dziecku ważne umiejętności radzenia sobie z emocjami i lękami. Poznaj skuteczne techniki i metody, które pomogą w łatwiejszym porozumiewaniu się z Twoim maluchem.
Jak wykorzystać pełny potencjał twojego smartwatcha?
Jak wykorzystać pełny potencjał twojego smartwatcha?
Odkryj możliwości swojego smartwatcha! Ten artykuł przeprowadzi Cię przez niezbędne kroki, aby nauczyć Cię w jaki sposób w pełni wykorzystać jego funkcje.
Dlaczego audyt SEO jest niezbędny?
Dlaczego audyt SEO jest niezbędny?
Prowadzenie własnego biznesu w e-commerce tylko z pozoru wydaje się proste. Niewielkie nakłady inwestycyjne związane jedynie z utrzymaniem i uruchomieniem strony internetowej, brak potrzeby zatrudniania pracowników do obsługi bezpośredniej oraz niska finansowa bariera wejścia to tylko kilka z wielu istotnych zalet.
Ostatnie wpisy