Laserowy paintball w terenie! Poznaj zasady tej nowej rozrywki
Paintball
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Laserowy paintball w terenie! Poznaj zasady tej nowej rozrywki

Paintball w ostatniej dekadzie okazał się strzałem w dziesiątkę. Coraz więcej osób pragnie przeżyć nieco adrenaliny na polu walki. A ponieważ technologia poszła do przodu, można już teraz skorzystać z nowoczesnego paintballu laserowego.

Paintball to wspaniała przygoda dla grona znajomych, którzy chcieliby wykorzystać wolny czas w nieco aktywniejszy sposób. Zazwyczaj wychodzono wówczas na piłkę lub deskorolkę. Nie było to jednak specjalną atrakcją dla osób, którym marzyła się wojskowa przygoda. Dotychczas mogli sobie to zapewnić, co najwyżej grając w gry komputerowe. Sportowy duch natchnął jednak genialne umysły, aby pozwolić przenieść pole bitwy w bezpieczne i kontrolowane środowisko. Tak powstał cieszący się obecnie dużą sławą paintball.

Paintball – zasady

Głównym celem paintballu jest oczywiście pokonanie drużyny przeciwnika. Wariantów może być kilka. Najsłynniejszy polega na podzieleniu graczy na dwa zespoły: broniących i atakujących. Jedni bronią flagi, która znajduje się gdzieś na terenie pola bitwy – zazwyczaj w odsłoniętym miejscu – drudzy zaś muszą ten sztandar zdobyć. Jeżeli zdobędą, wygrają. 

Cała zabawa polega na tym, że po trafieniu przeciwnika kulą paintballową rozlewa się farba, która informuje wszystkich, że ten ktoś został „zabity” i wypada tymczasowo z gry. Taka osoba musi podnieść rękę do góry (co stanowi sygnał poddania się, a w grze jest informacją, aby nie strzelać, bo zostało się trafionym) i zejść z pola. Brzmi prosto i zabawnie, prawda?

Paintball laserowy – na czym polega?

W ostatnim czasie pojawiła się jednak nowa odsłona gry paintballowej. Powodów jest kilka: łatwiejsze operowanie bronią, rozwój technologii, można grać w ciemności (co daje ciekawe efekty wizualne), ale także jest to bezpieczniejsza wersja gry – w sam raz dla rodziny. 

Tradycyjny paintball wymagał używania karabinków wyposażonych w kulki. Odpowiednie uderzenie mogło wywołać nie lada kontuzję. Zupełnie inaczej sytuacja się przedstawia w wersji laserowej, w której gracze mogą spokojnie do siebie strzelać, nie martwiąc się o obrażenia. 

W takiej sytuacji można spokojnie jechać na paintball z najbliższymi, nie obawiając się o ich zdrowie. W zabawie mogą brać udział wówczas zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Gdzie w Polsce można zagrać w paintball laserowy?

Wbrew pozorom takich miejsc w Polsce jest sporo, szczególnie w dużych miastach.

  • Łódź: Alfa Laser Game Arena (Łomżyńska 11), Arena Laser Games (Manufaktura)
  • Warszawa: Blast Arena (Merliniego 2), FORT Żerań Laser Tag (Jagiellońska 88)
  • Gdańsk: Laser Wars (Kilińskiego 4), Magnum Arena (Siennicka 25B)
  • Szczecin: Labirynt Laser Tag (Niepodległości 18)
  • Lublin: LaserCity & PaintballCity (Bursaki 6D)
  • Kraków: Laserpark (Bosaków 5a), ZOLTAR PARK (Osiedle Teatralne 10)
  • Poznań: Laser Tag Poznań (Lechicka 59), Lasertag Wielka Spluwa (Podgórze 28)

zdj. główne: Mfranck/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?
„Minecraft” pomoże nauczyć się grać w szachy – jak?
Czy w „Minecrafcie” można zbudować funkcjonalną szachownicę? Zacznij przygodę z królewską grą w wirtualnym świecie!
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny do ćwiczeń?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny do ćwiczeń?
Dowiedz się, jak wyselekcjonować optymalny materac rehabilitacyjny dla poprawy wyników ćwiczeń. Wskazówki dotyczące rodzajów, rozmiarów i cenników zaspokoią każdą potrzebę.
Jak shoty z kolagenem mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry?
Jak shoty z kolagenem mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry?
Odkryj jak kolagen w formie shotów może przyczynić się do poprawy wyglądu i kondycji twojej skóry. Poznajcepty zdrowia, piękna i młodości w jednym szklanku!
Ostatnie wpisy