Jak wygrać partię paintballa w lesie? Oto 6 praktycznych wskazówek!
Hobby przygodowePaintball
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wygrać partię paintballa w lesie? Oto 6 praktycznych wskazówek!

Jak wygrać partię paintballa w lesie? Poznaj praktyczne wskazówki i nie daj się trafić przeciwnikom podczas terenowej rozgrywki!

Paintball – garść najważniejszych informacji

Co warto wiedzieć przed inauguracyjną grą w paintballa? Sport ten powstał w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. Gracze wykorzystują tutaj markery, czyli urządzenia, które przy pomocy sprężonego gazu wyrzuca kulki wypełnione różnokolorową farbą. Zasada ich działania jest zbliżona do broni pneumatycznej. Innymi akcesoriami niezbędnymi do rozegrania meczu paintballa są maski osłaniające twarz oraz kombinezony wojskowe. Mecz zwycięża ta drużyna, której udało się wyeliminować wszystkich graczy przeciwnik, lub ta, której udało się osiągnąć inny cel, jaki został uprzednio wyznaczony w scenariuszu rozgrywki.

Najczęściej gra toczy się bez przerwy przez 45-60 minut. Paintball jest sportem, który z powodzeniem mogą uprawiać osoby powyżej 13. roku życia. Wybierając się na rozgrywkę, warto zabrać ze sobą rękawiczki oraz buty do biegania po terenie leśnym. Dobrze sprawdzi się tu obuwie trekkingowe lub korki piłkarskie. Dodatkowo można spakować także chustkę lub szalik na szyję, koszulkę na zmianę, ręcznik i wodę lub napój izotoniczny.

Jak zwyciężyć partię paintballa w lesie – 6 sprawdzonych sposobów

Kluczową kwestią podczas gry w paintballa jest poleganie na umiejętnościach słuchowych. Chowając się za przeszkodą i używając narządu słuchu, można zarówno skutecznie obronić się, jak i wyprowadzić atak. Nigdy nie powinno się trzymać głowy w górze nad przeszkodą i wychylać w żadną ze stron. To prosta droga na to, aby zostać dostrzeżonym przez przeciwnika i ponieść porażkę. Gdy chowamy się bez ruchu, z łatwością możemy ustalić, gdzie znajdują się pozostali członkowie naszej drużyny oraz przeciwnicy.

Kolejną istotną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę grając w paintballa w lesie, jest echo. Aby opanować tę umiejętność, należy zrelaksować się oraz zachować spokój. Echo może być mylne i tym samym wprowadzać nas w błąd, jeśli chodzi o kierunek nadejścia członka przeciwnej drużyny.

Chcąc osiągnąć sukces w paintballu, niezbędne jest określenie lokalizacji na bazie dźwięku. Jak to zrobić? Znajdując się za przeszkodą, warto poświęcić kilka sekund na analizę wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie zajdzie konieczność skupienia uwagi na lokalizacji, w której znajduje się wróg oraz określenia, jaka odległość Was dzieli. Niezwykle ważne jest, aby utrzymywać pozycję i nie wychylać się zza osłony w momencie, w którym wyczujemy stopniowo zbliżających się przeciwników. Dzięki temu z łatwością będzie można ich odstrzelić.

Co zrobić, jeżeli podczas rozgrywki paintballa znajdziemy się w zaroślach, które pełnią funkcję osłony? Nigdy nie należy się wówczas rozglądać dookoła. Gdy uniesiemy głowę, ważne jest, aby utrzymywać ją bez ruchu, poruszając wyłącznie oczami. Istotne jest zachowanie spokoju i pozwolenie, aby wróg przeszedł koło nas.

Osoby mające wieloletnie doświadczenie w grze w paintballa zgodnie przyznają, że im bardziej są zrelaksowane, tym więcej są w stanie usłyszeć i zobaczyć. Są przy tym bardziej skupione i opanowane.

Najlepiej schować się za niską, ziemną przeszkodą (taką jak pagórek czy liście) i stamtąd obserwować ruchy przeciwnika. Łatwo będzie można ocenić, kiedy samemu oddać strzał.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wojskowe modele do sklejania – wyzwanie nie tylko dla fanów World of Tanks
Wojskowe modele do sklejania – wyzwanie nie tylko dla fanów World of Tanks
Wyposażenie militarne to nie tylko czołgi, ale także wojskowe modele samolotów, okręty wojenne i lekka artyleria w postaci dział o […]
Podstawowe wyposażenie i akcesoria żeglarskie – bez tego nie wyruszaj w rejs!
Podstawowe wyposażenie i akcesoria żeglarskie – bez tego nie wyruszaj w rejs!
Tegoroczne wakacje zamierzasz urozmaicić sobie wypadem na żagle? Jeśli to Twój pierwszy rejs, to stajesz przed trudnym zadaniem skompletowania ekwipunku […]
Zastosowanie precyzyjnych pomiarów w przemyśle za pomocą nowoczesnej technologii 3D
Zastosowanie precyzyjnych pomiarów w przemyśle za pomocą nowoczesnej technologii 3D
Artykuł omawia zastosowanie precyzyjnych pomiarów w przemyśle dzięki technologii 3D. Dowiedz się, jak nowoczesne narzędzia pomiarowe przyczyniają się do wydajności i jakości produkcji.
Ostatnie wpisy